Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poznate koga ki je zelo veren?

Poznate koga ki je zelo veren?

Prišla iz enega potovanja po S-Ameriki, tam imam tudi sorodnike sem jih obiskala. Večina teh mojih sorodnikov so zelo verni-rimokatoličani. Verni v smislu, da tudi otroci njihovi so takšni, nič seksa pred poroko, večkrat na teden v cerkev itd..V večjih mestih ni toliko vernih kot v manjših. Kar sem opazila je bilo tudi da so te verni ljudje zelo obsojajoči, ne marajo gayev, ljudi ki so potetovirani, parov kjer je eden izmed para iz druge rase in podobno. Ena izmed prvih stvari, ki so me vprašali ti moji sorodniki je bila če sem verna, če hodim v cerkev, če imamo v Sloveniji tudi toliko gayev in potetovirancev….Skratka ja kar bolano, pa vendar zanimivo videti kakšni ljudje so na svetu.

Mene pa zanima, ali se vam zdi da v Sloveniji tudi obstajajo takšni ljudje kot sem jih zgoraj opisala? Sama ne poznam nobenega takega.

Bi rekla, da so ljudje po vaseh bolj takšni. Saj ne, da so tako zelo verni, bolj v smislu obsojanja, ki ga opisuješ. Sploh gejev. Nekoč sem slišala od staršev, da bi se svojemu otroku odpovedali, če bi izvedeli, da je gej.

Konzervativni so.

Ja mogoče so po vaseh takšni pri nas, saj tam je podobno. Bolj ko je mestece tako zabačeno, majhno več je vernih, konzervativnih, obsojajočih, skratka čisto drug planet. V večjih mestih pa ni tega.

nova
Uredništvo priporoča

poznam ljudi, ki hodijo v cerkev, med njimi so tudi primerki, ki se redno kurbajo, veliko žaljivega povedo o drugih, lažejo na veliko, ravno tako slabo sprejemajo geje, drugačnomisleče, večina so goreči pripadniki SDS.
In ko vidiš, kdo sedi v tistih klopeh, pa ga kazen božja ne doleti, me mine vse, to ni to, cerkev ni vera in cerkev ne uči po jezusovem nauku.
Upam si trditi, da v našo cerkev skozi iskreno verovanje hodita največ 2 človeka, drugi bolj iz navade, da bodo drugi videli kok so fajn in s tem ven mazali svoje grehe:) ali pa zaradi socialnih stikov, tudi taki so, ki odkrito povedo, da gredo izključno zaradi kolegov, pa potem na pivo/kavo 😉

To je naša vera, enostavna, delaj kar češ, saj ti ob kesanju Bog vse odpusti!

… veste, da ste še daleč od resnice.

Ampak internet vse prenese.

Ena z opevane vasi.

Saj tako je v vsaki veri.To so isti ljudje,ki verjamejo vsem sanjem.Če bi njim tupili v glavo,da je treba ubijat,…bi začeli ubijat.Isto kot muslimani,ki jih alkaida izkorišča za morilce,samomorilce.

Saj v sloveniji je tudi neka vera v prekmurju,kjer se lahko brat s sestro,sin z mamo,s sosedo spolno obdeluješ.V gostilne ne smeš hodit,ker je to greh.Tudi če srečaš mamo,da je na kofetu,se ne ustavljaš,niti ne pozdravljaš.Kdor pije alkohol,se zabava je nevaren tebi in vsem okoli tebe.Denar moraš vlagat v luksuz in “na” sebe.Moraš imeti najdražji avto,stanovanje ali hišo,lep.Ni važno kaj ješ,…

Za moje pojme,so ti krščani prav tako nevarni.

Poznam, kolega se je poročil, pred poroko ni imel nič s cerkvijo, od pred 14 dni pred poroko, ko je postal veren, zdaj je vsako nedeljo z otroci pri maši, pa ne mi rečt, da ga je srečala pamet ali potreba po veri, kar se mene tiče bi dodal samo to da eni preveč cenijo poscan kos mesa in bi za to da lahko vsak teden enkrat povohajo pič_o dali pač vse!

ma ja, ne bom pisala traktata na tem vere, samo nekaj vzporednic k veri. Splošna kultura okolja, tradicija, socialni status, bolezen in starost, so tiste vzporednice, ki se najtesneje držijo vere, katerekoli.

***************************************** https://www.youtube.com/watch?v=GAdIV2KHMPA Carpe Diem *************************************************

zares vernih ne poznam. Mislim takih, ki bi živeli v skladu z desetimi zapovedmi in ostalimi nauki.

Poznam pa kar nekaj takih, kot jih ti opisuješ. Takih, ki sveto verjamejo, da so verni.

Kolikokrat vam je treba povedati, da je treba ostro ločiti med religioznostjo in tem, da rečemo, da je nekdo veren?? Veren Ima sadove duha:

Ljubezen: prekipevajoča ljubezen, ki se razdaja za druge, kakor se je Mesija žrtvoval na križu.
Veselje: veselje nad tem, da se je Jezus vrnil v življenje in da je smrt premagana.
Mir: obljubljeni mesijanski mir, ki izhaja iz dejstva, da je Bog že vzpostavil svojo oblast in da z Jezusom že ureja svet tako, kot je prav. Mir je eshatološki počitek obljubljene dežele, ki so ga verujoči deležni po Duhu.
Potrpežljivost: potrpežljivo prenašanje težav, zavrnitev, razočaranj, stisk pa tudi nasprotovanj in preganjanj.
Blágost: prijaznost do teh, ki si je ne zaslužijo – kakor je Bog prek Mesija »prijazen« do nas in z nami ne ravna strogo, kakor bi si zaslužili (prim. Rim 11,22).
Dobrotljivost: zavzetost, gorečnost za dobro, pa tudi radodarna dobrota do vseh.
Zvestoba: trdna zvestoba v medčloveških odnosih, na katero se lahko zaneseš, pa tudi zanašanje na Boga.
Krotkost: nenasilnost, zadrževanje od vsake ostrine in grobosti, pozornost do drugih, občutljivost za njihove težave in slabosti.
Samoobvladanje: popolna oblast nad »egom«, nad svojim sebičnim »jazom«, nad svojimi sebičnimi željami in vzgibi.

Še en konkretnejši primer: Nekdo, ki je veren je toleranten do drugačnosti npr. do homoseksualnosti, čeprav se z njo ne strinja.
Torej rekla bi,d a so tvoji sorodniki religiozni.

Na katerem koncu zda si bila? Manjše naselje? To, kar opisuješ, vidimo v filmih. Baje pa v Ameriki še lahko naletiš na kaj takega.

njmtfgd-Lepo napisano in se popolnoma strinjam, ja teli moji sorodniki sicer so daljni sorodniki so na nek način obsedeni. Njihova osebna življenja so živ obup, veliko psihičnih zlorab v odnosih in še in še, in potem ti ravno taka oseba začne lapati o gayih, ljudje ki so tetovirani, da sem jaz zbegana in se moram še najti ker ne hodim v cerkev. Skratka žal mi je za njih, ampak taki ljudje dejansko obstajajo.

V bistvu sem bila v skrajnem južnem delu Kanade skoraj na meji z Ameriko, manjše industrijsko mestece. Naj še povem da ostali ljudje ki sem jih v tem mestecu spoznala sploh niso bili religiozni samo te moji sorodniki in seveda njihovi prijatelji/znanci. Drugje recimo v Torontu ko sem omenjala te stvari so se samo režali da tega praktično ni več, oz. samo nek manjši {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v takih manjših krajih. Je izgledalo podobno kot v kakšnem slabem filmu haha. Sploh ko smo enkrat imeli pogovor od spolnosti in potem ta moja sorodnica pogleda drugo in jo vpraša So res takšni(evropejci), ko sem sama omenila da pač evropejci mladi začnejo sexati tam v najstniških letih…In potem ta druga sorodnica njej odgovori, Ja evropejci so zelo sexualizirani, jaooo sem se samo za glavo držala, večinoma sem bila samo tiho in si mislila svoje pri takih je bolje tako, imajo velik brainwash.

Vem pa da to obstaja ja v Ameriki Bibel-belt države in podobno…

Tvoji sorodniki so katoliški oz. krščanski fundamentalisti in teh v Ameriki ni malo. Takih v mojem življenju ni, ker komuniciram v glavnem z intelektualno razvitimi ljudmi. Lahko, da so kje v bližini in potuhnjeni, ampak jih ne opazim.

Mislim, da vsak verni včasih pomisli, da mogoče Boga sploh ni in prav tako vsak neverni, da mogoče pa Bog res je.

Eni so bolj dovzetni za pranje možganov, nekateri manj…začne se pa že od zibelke dalje, ker ravno to najbolje deluje. Otrok nima sposobnosti, da bi dvomil o dogmah in enostavno verjame…

Ja Vidim res je tako, se je videlo pri teh sorodnikih otroci res nimajo šans, ker so rojeni med take ljudi in enostavno sledijo. Ta brain wash se začne dobesedno že ob rojstvu.

Poznam ZARES verne ljudi. Samo tisti po navadi ne hodijo v cerkev.

Živi in pusti živeti

Brez vsakega dvoma si upam reči da obstajajo.

Osebno pa mislim da ne poznam nobenega. Vsaj med bližnjimi ljudmi oz. prijatelji nimam takšnih ljudi.

V službi smo imeli eno mlado punco,ki je bila blizu tega. Z njo se sicer o tem sama nisem pogovarjala,vem le,kar so povedali njeni najbljižji sodelavci. Punca je doma iz manjše vasi blizu Ljubljane. Stara tam 23-25.
Torej, tudi pri nas se to še “dobi”.

Ali vera ne uči,da ne smemo biti nestrpni do drugačnih? Da naj ne obsojamo, če sami nismo brezmadežni? Sicer nisem verna, amapk neke osnove pa poznam…In če so ti fanatiki tako “verni”, kako lahko pol obsojajo homoseksualce in potetovirane (kot da je tattoo znak satanizma-OMG!!)??? Še sam papež je pozdravil homoseksualce..Svašta 😀
Jaz takim ljudem rečem enostavno HINAVCI in RITOLIZNIKI! 😀

Poznam par takih ja. Pa hodijo h maši več kot enkrat na teden in večina od njih ni prakticirala seksa pred poroko (npr. poznam ene pet takih in od tega je samo ena ženska imela spolne odnose pred poroko). Ne živijo zgolj na podeželju, je nekako pol-pol. Eden izmed njih mi je rekel, da če bi bil njegov sin gej, bi se mu gnusil. Glede tega, kakšno je njihovo mnenje o mešanih parih, ne vem, ker takih parov tukaj v Sloveniji skoraj ni. Nihče od njih ne mara tetovirancev, ampak tudi sama imam nekaj predsodkov do takih, ki se pretirano tetovirajo, pa nisem verna, zato o tem težko podajam mnenje.

Vsem tem pa je skupno to, da so labilne osebnosti – nanje se lahko hitro vpliva, vse verjamejo, ampak predvsem iracionalnim razlagam, ne pa racionalnim, bili so v otroštvu spolno nadlegovani ali drugače zlorabljeni, zanimivo jim je tudi, da vsi obožujejo Janšo…

Lepo razloženo, ampak akkšna je razlika potem teh ljudi od tistih, ki so samo religiozni?

Hja.najbrz v smislu vere kot osebnega odnosa do boga in religije kot institucije, oz. strukture ?

Lepo razloženo, ampak akkšna je razlika potem teh ljudi od tistih, ki so samo religiozni?[/quote]
Religiozni so pripadajoči instituciji, ponavadi tisti, ki imajo kakšno korist od tega, tisti, ki se najbolj znajdejo- finančno, tisti, ki se malo manj, pa imajo le oprano glavo.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

New Report

Close