Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prvi dan prvošolček-izredni dopust

prvi dan prvošolček-izredni dopust

Pozdravljeni,
zanima me, ali za spremstvo otroka v prvi razred (prvi dan) pripada delavcu izredni dopust (sprašujem za javno upravo)?
Nekateri pravijo da ne, drugi da.
V katerem predpisu je to urejeno.
Hvala.

a bo umrl .. za smrt dobiš dopust

Mislim da ne obstaja izredni dopust, za ta dogodek.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)
nova
Uredništvo priporoča

Še nisem slišala za to.

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Pri nas imamo že dolga leta od 1. do 3. razreda vsi prvi september izredni plačan dopust. Piše pa v Pravilniku. Nismo javna uprava ampak javni sektor.

Za celoten javni sektor je ze pred leti minister (Virant) dal pojasnilo, da to ni izredni neplaniran dogodek, za katerega bi pripadal izredni dopust.
Seveda pa lahko vsak koristi svoj redni dopust, na racun otroka je dodaten dan.

Gospodarstvo, letos bo tretje leto, ko starsi prvosolcev imajo priznan 1/9 kot dela prost in placan dan. Sicer nismo druzini prijazna firma ampak je lepa gesta. Bi pa tudi brez tega slo. 🙂

http://med.over.net/forum5/read.php?151,5608569

Očitno pri nas te Virantove razlage niso upoštevali, mogoče zato, ker smo tudi družini prijazna firma (imamo certifikat). Glavno, da je frej. Je pa to samo par ljudi, ki jim pride prav, niso cele množice. Večina nas ima že velike ali odrasle otroke, mladi jih pa še nimajo.

Kaj ste zdaj, del javnega sektorja ali podjetje v realnem sektorju?

“prijaznost” ne pozna meja…..

Lahko prosim naslednjič vsaj trenutek pomisliš preden objaviš kaj takega?

Pri nas je ta ugodnost dodeljena v sklopu ostalih, ki nam jih firma nudi kot družini prijazno podjetje.

Verjetno imaš dopust in pač en dan reskiraš za svojega sončka.

Na živce mi gre. ker imam sama 20 dni dopusta ena mamica pa 28 dni in potem ji je škoda 1 dan dopusta za svojega sončka.

Aja, razpaljena sem ker imajo tisti z otrokom povsod prednosti, ti ki so pa brez, se pa zgodi da jih v 3 vikendih 3x izredno kličejo v službo ker je nekaj nujno.

V petek popoldne po šihtu (ko oddelaš 8 ur) si ednino budalo, ki mora še ostat dodatnih 5 ur, ker imajo vsi ostali obveznosti s svojimi sončki in se pakirajo na morje. Kot da nam brez otrok nebi pasalo po 8 urah it domov.

Imam otroke, oa se strinjam s tabo. Pravice delavca ne bi smele biti vezane na starsevstvo in tudi delavec brez otrok mora imeti svoje zivljenje.

Razjarjena sem ker sama v 7 letih nisem bila še nikoli na morju v času kolektivnega dopusta, ampak vedno prej ali potem….ker vsi drugi morajo iti točno prvi teden avgusta na morje….ne, nebo se svet zrušil, če bo šel enkrat nekdo drug na dopust izven kolektivnega dopusta.

Sama se z mojim hecam, da narediva tudi midva enega iz principa:
– ne morem delat nočen
– ne morem ostat dlje ker moram v vrtec
– rabim dopust TOČNO med počitnicami
itd. ….pač pravice, ki jih določeni dojemajo kot samoumevne za starše.

Potem mi pa še dvigne tlak, ker eni so že drugič, tretjič letos na morju, 2 izjeme pa čakajo, da pridejo na vrsto na tisti termin, ki ni nikomur zanimiv.

ZDR zapoveduje, da morajo imeti starsi pravico koriscenja enega tedna dopusta med pocitnicami. Ne govori pa, med katerimi, poletnimi, krompirjevimi, zimskimi….
Vse ostalo pa je stvar delodajalca in zaposlenih, kako se oreganizirajo.

Lej, tudi jaz nisem pristaš priviligiranja staršev vedno in povsod, tudi tam, kjer bi se lahko drugače organizirali.
Pa vendar – ko boš imela svoje otroke, boš lažje razumela, zakaj dopust točno med počitnicami – med šolskim letom pač ne hodiš na dopust s šoloobveznimi otroki, kajne. Med počitnicami pa mlajših šoloobveznih otrok enostavno ne moreš pustiti samih doma. Pa zanemarimo zdaj možnosti varstva babic in dedkov ali plačljivih dejavnosti (za kar vsi nimajo možnosti ali pa si ne morejo privoščiti) . Počitnic je veliko in starši imajo/imamo kar velike težave, kam z otroci v tem času.
Kar pomisli:
– 9 tednov poletnih počitnic
– 1 teden zimskih počitnice
– 1 teden jesenskih počitnic
– 1 teden novoletnih počitnic
– 1 teden prvomajskih počitnic
Skupaj je to 13 tednov počitnic. Pa bodi pameten….


Vedno sem zagovarjal,da ni preveč ljudi v JU, ampak vedno bolj se mi dozdeva,da vas je potrebno vsah 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odpustit! Ker samo iščete svoje pravice, pa kaj vam pripada, pa kje bi še kaj izkoristile, pa…. Upam, da JU ne daje tegale dne kot plačano odsotnost z dela? Ali pač?

New Report

Close