Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dopust in smrt v družini

Dopust in smrt v družini

Letos gremo prvič na morje bolj daleč in sicer na Hvar. Do sedaj smo hodili vedno bolj blizu v Istro. Problem je ker sem za ta morje dala kar precej enega denarja. Imam staro mamo, ki ni več pri močeh. Skrbi me, če med tem umre. Najraje bi kar odpovedala dopust, a bi ga morala prodati, ker sem več kot pol že plačala. Ko bo umrla bo tri dni ležala v vežicah in lepo bi bilo, da sem prisotne vse dni in molim z družino. Med dopustom se nam ne splača hodit domov in spet nazaj na morje. Sedaj, ko smo nekaj prišparali, zgleda, da ne bo nič z dopustom. Mislite, da bi lahko prodala dopust po znižani ceni?

In kako si tako trdno prepričana, da bo stara mama umrla? Zelo malo ljudi umre nepričakovano (kap) kakšnih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vsi ostali pa ne umrejo kar tako, če nimajo kakšne hude bolezni. Tudi zelo stari ljudje ne umrejo kar tako, čeprav jim zdravniki napovedujejo, da imajo zelo slabo srce. Morda bo živela še dolgo, dolgo časa, kdove koliko mlajših bo umrlo pred njo? Če boš imela smolo, da bo umrla ravno, ko boš na Hvaru, boš pač spokala in šla domov

3 dni v vežici ??? kje pa imajo pokojnega 3 dni v vežici , predvsem pa, zakaj ??
na pokopališčih, ki jih upravljajo Lj. Žale leži pokojnik samo na dan pogreba .

Ne vem od kje ste da so ljudje 3 dni v vežici ????
Enostavno naj ostali naročijo upepelitev in žara čaka do tvojega prihoda domov, takrat pa bo žara en dan v vežici in pogreb.

Ko je meni umrla babica, sem bila jaz tik pred porodom, ena sestrična na dopustu, druga pa službeno v tujini za cel mesec. Pa je bila babica dolgo bolna, vsakih par mesecev kriza, bo ali ne bo preživela in vleklo se je nekaj let.
Nimaš kaj, če bi vsi mi čakali na smrt babice, ne bi zanosili, ne bi šli na dopust in v službi bi dali odpoved. Ampak to tako ne gre.

…je vzamete s sabo na morje? ona bo vesela družbe, vi boste brez skrbi.

Vem, kako je to, mi smo enkrat pakirali (še cela družina) domov ob dedkovi nepričakovani smrti (kap), enkrat pa sem klicala starše na morje, da sta pakirala in ravno za še en obisk ujela dedka živega v bolnici, pa tudi tam je bilo nepričakovano.

Dogovori se s sorodniki, da če slučajno res pride do tega, da dajo babico upepelit in s tem zamaknete pogreb, da se vi v miru vrnete domov. Niti slučajno pa ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da bo do česa takega ravno med vašim dopustom prišlo.

O križana gora, kakšen scenarij …
Ni mi jasno, če bi šla tja v vežco in jo pokopala, a potem pa nazaj na morje? A, ko si rezervirala dopust in že več kot pol plačala (menda ni bilo nekaj let nazaj), nisi še vedela, da ni fajn pri močeh?
Upam, da stara mama ne bere misli, kako je že odpisana in poslana z eno nogo oz. skoraj z dvema v višave.
Prosi koga, da pride pogledati, preveriti stanje. Če ne pa odpovej. Če si plačala riziko odpovedi, dobiš nekaj denarja nazaj.
Kakšno bo pa počutje, če dopust odpoveste, stara mama bo pa še z bolj švoh močmi na tem svetu? Stara mama bo kriva, ker ni šlo po načrtih …

krizana gora tudi kaksni nasveti. Zato, da gre nekdo na dopust naj babico upepelijo. Dejte no mal pamet vkljucit. Ker je babica predvidevam, da je ze starejsa in starejsi se v vecini primerov ne odlocajo za upepelitev. In ce je to tako naj jo dajo upepelit, da bo pogreb, ko bodo sredi poletja vsi dopustniki doma.
Z babico prezivi cim vec lepih trenutkov in ce se zgodi, ko bos na dopustu pa pac spakiras in greste nazaj, saj Hvar ni odaljen 24 ur z letalom. In ce ti babica kaj pomeni ti ob izgubi itak ne bo vec za dopustt, ce pa ti ne pomeni nic pa ostani na dopustu in niti ne hodi na pogreb. In da bo babica umrla ravno tisti teden, ko greste vi na dopsut je tudi zelo malo verjetno.

Res ne morem verjeti, kakšni pogovori, potekajo na tem forumu. Dopustka, ti najbolje veš, kaj ti pomeni babica, zato stori, kot misliš, da je prav. Hvar ni na drugem koncu sveta, zato res ne razumem, zakaj tak cirkus okoli tega. Mene bi bilo sram, spraševati take neumnosti po forumu :((

Jezus nas v Svetem pismu opominja: “Bodite pripravljeni, ker ne veste ne ure, ne dneva…”
Tako je s smrtjo babice, tako je z mojo, tvojo smrtjo. Ne vemo ne ure in ne dneva.
Če je stara mama zelo slaba, še ne pomeni, da bo z danes na jutri umrla. Pa vendar bodite pripravljeni tudi na to. Biti pripravljen pa ne pomeni, da daš življenje na stranski tir in čakaš na nek dogodek, ampak da si pripravljen v trenutku ko do dogodka pride, prilagoditi in sprejeti nove okoliščine. Če je za staro mamo poskrbljeni (je v domu, ali pa zanjo skrbijo tvoji starši, oz. drugi sorodniki), pojdite brez slabe vesti na dopust. Morda nebi bilo slabo, da bi staro mamo še prej obiskali in se od nje poslovili – sicer samo za čas dopusta, ali pa za večnost, nikoli se ne ve. Na dopust pa le pojdite. Od Hvara do tu je le nekaj ur vožnje in če bo potrebno, ste lahko zelo hitro doma. Po mojem mnenju kakšno upepeljevanje in čakanje na konec dopusta s pogrebom ni smiselno, saj od takega dopusta nič ne boste imeli.

Zavedati pa se moraš, da vam dopust lahko prekine tudi kaj drugega – lahko kdo zboli, se poškoduje, na dopustu ali že doma. Če boš strogo upoštevala vse te rizike, boš na koncu vedno dopustovala na domačem balkonu, ker je to najbolj ugodno v primeru da se kaj zalomi.

Želim ti lep dopust!

Kupim dopust za pol cene.

Meni je med dopustom umrla mami. Ko jemzvonil telefon, mi je bilo jasno, kaj mi bo oce na drugi strani sporocil. Vai smo to bo kratki a boleci bolezni pricakovali. A poletje je slo h koncu, mi pa smo po rojstvu drugega otroka potrebovali pocitnice.

Seveda sem poskrbela, da smo imeli zavarovan dopust za primer smrti. Potem smo pa v hotelu povedali, da naslednji dan enostavno odhajamo. V agenciji sploh niso komplicirali.

Točno tako. Kako veš, da bo umrla? Samo zato, ker “ni pri močeh”??

Moj bog, kako morbidne so tvoje misli. Ampak Slovenci radi kompliciramo okrog smrti in pogrebov, videz je važen čez vse, pa kaj bodo ljudje rekli..pokojnik je na zadnjem mestu. Stric mojega moža se je leta in leta izogibal skupnemu dopustu z družino, ker je bil “ata slab, kaj pa če se kaj zgodi”…Dedek je potem umrl mirne in naravne smrti pri triindevetdesetih, ne glede na to, da ga je sin pokopaval vsako poletje zadnjih dvajset let njegovega življenja 🙂
Sicer itak mislim, da nakladaš, ker nikjer več ne leži pokojnik 3 dni v mrliški vežici – po možnosi pri plus 30 stopinjah a ne. Še čudno, da nisi naložila, da jo boste imeli doma na parah… Pa da moraš domov, da boš kofe kuhala in šnopc nosila tistim, ki bodo hodili bedet k mrliču…
Enim se vam pa res dogaja.

Do konca dopusta naj pa fletno žurajo kajne?

Barca, si se izkazala s svojim nasvetom….

Do konca dopusta naj pa fletno žurajo kajne?

Barca, si se izkazala s svojim nasvetom….[/quote]

Kolikor razumem avtorico, razmislja, da bo babica takoj v mrliski vezici in se bo bedelo..

Ce si na Hvaru in izves zvecer, nimas vec trajekta in si lahko doma najprej naslednji dan zelo pozno dopoldan, zgodaj popoldan… zato sem napisala, da se lahko v miru vrnejo domov.
Iskreno dvomim, da si nekdo zeli zura :((

New Report

Close