Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Usposabljanje na delovnem mestu – Zavod za zaposlovanje

Usposabljanje na delovnem mestu – Zavod za zaposlovanje

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Tokrat se tudi sama obračam na vas in upam da bom dobila neke vaše odgovore oz izkušnje. Najprej se vam opravičujem če je takšna tema (podobna) že bila, ampak nisem dobila konkretnega odgovora.
Namreč imam gostinski lokal in bi želela znanko usposabljati na delovnem mestu (zavod naj bi ponujal neko usposabljanje na delovnem mestu). Zanima me sledeče; dobila sem informacije, da izpolnem neko vlogo in jo oddam na zavodu, (se mogoče vloga kaj razlikuje če že imam izbrano osebo katero bom usposabljala?), recimo če jo usposabljam mesec/dva.. kako se pokrijejo te stroški? Jo najprej jaz plačam in potem podam vlogo na zavodu za povrnitev stroškov? Jim moram podati kakšno potrdil, da sem jo plačevala? (seveda razumem, da so neki pogoji glede samega plačevanja osebe, oz. neka določena vstota, glede na prevoz itd).

Upam, da vas ne prosim preveč.
Hvaležna vam bom za vsak odgovor in pomoč.

Z lepimi pozdravi Ana Plešec

http://www.ess.gov.si/delodajalci/financne_spodbude/razpisi/razpisi?aid=385

Lepa hvala Barca, tudi sama sem to že prebirala ampak vseeno me zanimajo kakšne izkušnje, žal je v sloveniji tako, da vsak gleda kako bi te “izkoristil”, zato me tudi zanimajo izkušnje, če so kakšni “keči”.

Lp,
Ana

nova
Uredništvo priporoča

kaj niste ravnokar vi tisti, ki gleda kako izkoristiti druge?

Prijava na razpis (ki se izteka) in potem šele vse ostalo, če ste med izbranimi izvajalci…

aha… po novem je vaša logika da nekoga izkoriščaš če ga usposabljaš in potem tudi zaposliš?? hmm.. zato pa gre tale naša država v propad ker so ljudje kot vi!! verjamem da vam je težko v življenju.

ponavadi so taki glasni in pametni ko samo sedijo doma in molzejo socijalno podporo, ker se jim ne ljubi kaj probati naredi iz svojega življenja.
ubožček 😉

Sem zaposlen, govorim pa iz izkušenj, ko sem enkrat kandidiral za delovno mesto, na način kot ga vi omenjate.

Težava je v tem, da gre za minimalno plačilo s strani zavoda, medtem ko delodajalec ni hotel niti centa primakniti. Kljub temu da se je šlo za inžinirsko delo področja it/telekomunikacij, kjer se je zahtevalo še nadurna dela.

Delodajalci morajo razumeti, da če hočejo napredek,profit razvoj… morajo tudi sami kaj investirati, ne pa čakati da jim z neba pade oziroma Zavod plačuje.

Še dobro da nisem vzel, sedaj delam za vsaj 100 neto na dan, precej v tujini.

Lahko kandidirate, vendar če ste iz Lj območja imate manjše šanse da se vam dodeli. Prednost imajo ogrožene občine ter ogrožene skupine ljudi.

Pa srečno z vašim bodočim sužnjem/sužnjo.

hm….. 100 neto na dan.. verjetno če bi bilo res se nebi tako hvalili 😉 no kakorkoli srečno, ampak ne solite pameti drugim po nepotrebnem če ni nič koristnih informacij od vas. (ali vas izkoriščam? 🙂 ). po vašem mnenju je pač bolj zaželjeno, da ta moja znanka dela pri meni na črno, ali pa naj sedi doma in čaka da ji nekaj iz nebes pade. Če me je sama prosila za to možnost, ji verjetno ustreza. se vam nezdi?
če ste tako brihtni (kot pravite) se mi zdi škoda da nisem dobila kaj koristnih odgovorov od vas.
roko v ogenj bi dala da ste POLITIK hehehehe.

pa srečno

Ti je ne plačuješ. Obe imata sklenjeno pogodbo z Zavodom, ti pa vsak mesec na Zavod pošlješ papir (ki ga dajo oni), s katerega je razvidno, koliko ur je kandidatka opravila na delovnem mestu. Glede na to dobi tudi plačilo – s strani Zavoda.

“malo vem”, iskrena hvala za pomoč. Zelo koristna informacija.

Lep pozdrav,
Ana

Omeni kandidatki, da plačilo od zavoda na svoj TRR prejme zadnji delovni dan v mesecu za prejšnji mesec. Zelo zoprno.

ja res zoprno 🙁 hvala za info.

lp,
Ana

Pripadajo ji tudi potni stroški, samo mislim, da ne po dejanski ceni, ampak se računa po programu TIS najkrajša možna zračna razdalja po 0,14 eur/km. Malice ji ne povrnejo. Če na Zavodu prejema nadomestilo (vsaj pred letom je bilo tako) dobi 1,5 eur/uro, če pa nima nadomestila pa 3 eur/uro, vendar je delovnik omejen na 40 ur tedensko, pa mislim, da je tudi zgornja meja opravljenih ur omejena.

New Report

Close