Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kuža driska in bruha

kuža driska in bruha

Naša kuža bruha in ima drisko, bili smo pri veterinarju, ni dehidrirana, dobili hrano in zdravila, hrane noče, ampak bo že, zdravila smo ji dali, zdaj pa leži poleg mene in slišim, kako ji škriplje po trebuščku in vidim, da se zdrzne, zato sklepam, da jo boli.
Kako ji lahko pomagam? Kakšna masaža trebuščka ali kaj?

Zunaj vidim, da ful pase travo, morda kdo ve, katera trava je to, bi jo posejali v lonček doma, da ima stalno pri roki.

Koliko je psička stara? Je cepljena proti kužnim boleznim?

Kakšna zdravila ste dobili, sredstva proti bruhanju?
Je po obisku veterinarja še bruhala?

Za ustavitev driske lahko pomagate s probiotiki (Linex), če imate doma.
Lahko poskusite tudi z aktivnim ogljem, vendar ne, če jemlje oralno kakšna zdravila,
ker se bodo sicer učinkovine vezale na oglje, namesto da bi jih telo absorbiralo.

Vodo pije?

ko je bilo pri mojem tako, smo ugotovili, da je najverjetneje fasal notranje zajedalce (pozabla sem dat tabletko).
tudi njega je zvijalo po črevesju, zato sva šla nazaj k vetu in on mu je dal potem injekcijo boscupana – proti krčem pač. po tistem je bilo kmalu dobro. sem ga pa imela na dieti, torej riž na vodi kuhan, čez kakšen dan sem dodala še kuhan korenček, malo kasneje še kuhanega piščanca. pa seveda večkrat na dan, majhne obroke. dieto sva držala dober teden, potem pa počasen prehod nazaj na brikete.

kaj pa je vet ugotovil, zakaj prebavne motnje?

nova
Uredništvo priporoča

za drisko naj pije prestano vodo, ne svežo, našem ful pomaga. lp.

Jaz sem ji dajala za pit čaj iz borovnic. Pa diete se držita, kot ti je ze ena svetovala.

Kolitis? Pri naši se začne s pasenjem trave, bruhanjem in drisko, kjer je vidna krvava sluz. Pomagajo edino tablete od veta, imena se ne spomnim.

Seniorka, do zdaj čisto vitalna.
Dobila je pasji Linex, bruhala ni, je pa driskala, sicer za odtenek manj tekoče, ampak mislim, da to še nič ne pomeni.

Riž noče,veterinarjeve hrane tudi ne, pije malo, ampak pri nas ni vroče, tako da me še ne skrbi, lula dokaj normalno.

Buscopan in Ranital imam doma, bom jutri vprašala veterinarja, koliko ji lahko dam. Upam, da bo bolje.
Smili se mi, ko vidim, da ji ni dobro, ampak tako tiho trpi, jaz ji pa ne znam pomagat, da se hitro pocajta.

Pa borovničev čaj zelo pomaga in lahko ga pije, ko jemlje zdravila. Ji bo tudi precej olajšal “ropotanje” po trebuščku. Travo pa je zato, ker ji je slabo, ni ji je treba sejati, ko bo trebušček v redu, se ne bo več pasla. Masaža trebuščka ji tenutno najbrž ne bo prijala, ker je najbrž napet in razbolen.

naš je imel enkrat drisko in smo skrbeli, da je večkrat po malem pil vodo. naredila sem riž, vmes zmešala malo govedine, čisto malo za okus, kuhane seveda in se usedla zraven njega in mu dajala v gobček čisto po malo, seveda je jedel, počasi, jedel pa je…pa sva nehala in čez čas spet, torej večkrat po malo in čez dan je bil dober. zeleno travo pa naš večkrat malo poje, nič hudega ni to…drugače pa je na briketih in mu damo tudi kuhano hrano, sploh meso, ribe…ampak je kuhano zanj, torej neslano…mi res skrbimo za kužka, vedno je pod kontrolo, da se ve, kje je, kaj slučajno kje poje, popije kako lužo…vse to mu lahko škodi… kužku želim hitro okrevanje!!!

…ko preberem kako ste skrbni do svojih hišnih ljubljenčkov…. naj se vam vse dobro vrne, še več takšnih!

New Report

Close