Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali varčujete za svoj pogreb?

Ali varčujete za svoj pogreb?

Po novem država več ne prispeva ničesar pri pogrebu. Ali zato kaj več varčujete za svoj lastni pogreb kot prej? Samo za trugo, ureditev groba, upepelitev in druge pogrebne storitve ali tudi za sedmino? Ste otrokom oz. drugim svojcem povedali svoje želje glede pogreba? Npr. katero pesem naj zapojejo?

Ljudje so vedno imeli nekaj našparanega za pogreb.

Jaz imam dovolj našparano.

Ful se sekiram kaj bo z mano, ko umrem. :)))

Boš ta problem brezbrižno prevalil na svoje najbližje?

Ne, sem pa življenjsko zavarovana, kar je torej podobno, le, da bodo v primeru moje smrti otroci še finančno preskrbljeni za nekaj časa..

otrokom bom prihranila ogromno, ker gre moje truplo na medicinsko fakulteto

Boš ta problem brezbrižno prevalil na svoje najbližje?[/quote]

Jaz bom, ker si “najbližji” to tudi zaslužijo!

Boš ta problem brezbrižno prevalil na svoje najbližje?[/quote]
Kakšen problem ?

Kar naj me zunaj pustijo, če želijo.

Boš ta problem brezbrižno prevalil na svoje najbližje?[/quote]
Kakšen problem ?[/quote]

Znesek nekaj tisoč € za pogreb. Ali pa se boš daroval v medicinske namene? To je brezplačno.

Boš ta problem brezbrižno prevalil na svoje najbližje?[/quote]

Kakšna klasična slovenska folklora! Bog ne daj, da bi mularija kaj prispevala za ostarelega starša, niti pogreba ne smejo plačat. Važno, da dedujejo po tebi, potem pa moraš še šparat za lasten pogreb.

Pa porka madona bebava, no! A je vaša mularija totalka nesposobna in še po vaši smrti odvisna od vas? Ali pa je res tako globoko zakoreninjena slovenska miselnost, da odrasel otrok za starša ne sme niti evra odmakniti, medtem ko je čisto normalno, če starši odraslemu 35+ otroku plačujejo dopust, kuhajo kosilo, pazijo mularijo, prepisujejo bajte, dajejo dediščino in na koncu še denar za pogreb.

Džizs, no.


Kakšen problem ?[/quote]

Znesek nekaj tisoč € za pogreb. Ali pa se boš daroval v medicinske namene? To je brezplačno.[/quote]
Kaj mene briga kaj bo kdo naredil z mano.
Lahko me darujejo, lahko vržejo v morje, lahko pa me mumificirajo in zgradijo zlato grobnico ter me častijo še tisoč let. :)))

Jaz ne mislim prisostvovati na svojem pogrebu, kot to dobim vtis, ko berem nekatere komentarje in se potem sekirati, če ne bodo zapeli prave pesmi…:)

Boš ta problem brezbrižno prevalil na svoje najbližje?[/quote]

Kakšna klasična slovenska folklora! Bog ne daj, da bi mularija kaj prispevala za ostarelega starša, niti pogreba ne smejo plačat. Važno, da dedujejo po tebi, potem pa moraš še šparat za lasten pogreb.

Pa porka madona bebava, no! A je vaša mularija totalka nesposobna in še po vaši smrti odvisna od vas? Ali pa je res tako globoko zakoreninjena slovenska miselnost, da odrasel otrok za starša ne sme niti evra odmakniti, medtem ko je čisto normalno, če starši odraslemu 35+ otroku plačujejo dopust, kuhajo kosilo, pazijo mularijo, prepisujejo bajte, dajejo dediščino in na koncu še denar za pogreb.

Džizs, no.[/quote]
:))))


Kakšen problem ?[/quote]

Znesek nekaj tisoč € za pogreb. Ali pa se boš daroval v medicinske namene? To je brezplačno.[/quote]

Celo če otrokom ne bo zapustil čisto ničesar, je še najmanj, kar lahko otroci naredijo za dobrega očeta to, da mu plačajo pogreb.

Da ne govorim o tem, če jim bo zapustil nepremičnino. A je tudi v tem primeru brezbrižen nesramnež, če pričakuje, da mu bodo dediči vsaj pogreb plačali, če so že bajto dobili od njega?

Znesek nekaj tisoč € za pogreb. Ali pa se boš daroval v medicinske namene? To je brezplačno.[/quote]

Celo če otrokom ne bo zapustil čisto ničesar, je še najmanj, kar lahko otroci naredijo za dobrega očeta to, da mu plačajo pogreb.

Da ne govorim o tem, če jim bo zapustil nepremičnino. A je tudi v tem primeru brezbrižen nesramnež, če pričakuje, da mu bodo dediči vsaj pogreb plačali, če so že bajto dobili od njega?[/quote]

Kaj pa če jim bo zapustil samo dolgove, otroci pa tudi nimajo za pogreb?

Dedičem ni treba prevzeti dolgov, če ni nobene dediščine ali če se odpovejo dediščini.

In kot sem že napisal, jaz ne rabim pogreba. 🙂

Znesek nekaj tisoč € za pogreb. Ali pa se boš daroval v medicinske namene? To je brezplačno.[/quote]
Kaj mene briga kaj bo kdo naredil z mano.
Lahko me darujejo, lahko vržejo v morje, lahko pa me mumificirajo in zgradijo zlato grobnico ter me častijo še tisoč let. :)))

Jaz ne mislim prisostvovati na svojem pogrebu, kot to dobim vtis, ko berem nekatere komentarje in se potem sekirati, če ne bodo zapeli prave pesmi…:)[/quote]

Res je! Celo če nimaš čisto ničesar na tem svetu in po tvoji smrti nihče ničesar ne dobi, zakaj bi te brigalo, kaj bodo s teboj naredili. Če jim pokop veliko pomeni, naj te pač pokopljejo kot se šika, itak bo grob zanje in ne zate. Če pa jim dol visi tvoje razpadajoče ali upepeljeno truplo, te pa lahko tudi raztrosijo po pokopališču ali pa te dajo pokopati na občinske stroške, če sami nimajo keša. Ali whatever hočejo. Isto velja zame.


Tako je,. Kdor hoče imeti pogreb ali neko ceremonijo, pa si jo naj plača. 🙂

Celo če otrokom ne bo zapustil čisto ničesar, je še najmanj, kar lahko otroci naredijo za dobrega očeta to, da mu plačajo pogreb.

Da ne govorim o tem, če jim bo zapustil nepremičnino. A je tudi v tem primeru brezbrižen nesramnež, če pričakuje, da mu bodo dediči vsaj pogreb plačali, če so že bajto dobili od njega?[/quote]

Kaj pa če jim bo zapustil samo dolgove, otroci pa tudi nimajo za pogreb?[/quote]

Kot že rečeno, dedičem ni treba prevzeti dediščine, torej dolgov. Če nimajo za pogreb, plača pogreb občina. Volk sit, koza cela. Jaz za razliko od tebe po svoji smrti ne rabim nobenih marmornih kamnov, kamor naj bi me hodili objokovat bližnji.

A si resna? Vedno so bili in bodo pogrebni stroški stvar otrok. Če nimaš otrok in če nikomur ne boš ničesar zapustila, pa želiš, da bi npr. tvoj pranečak poskrbel za tvoj pogreb, v tem primeru se zmeniš z njim, poveš, da imaš denar in da bi želela to in to, pa še plačaš mu kaj ekstra, če že hočeš svojo ceremonijo, čeprav je ne boš doživela.

Ampak če pa imaš otroke, ki si jim med odraščanjem bila prava mati, jim do njihove osamosvojitve in še potem pomagala moralno, imela rada vnučke itd., so DOLŽNI poskrbeti za tvoj pogreb oni, čeprav jim ničesar ne zapustiš. Če pa jim kaj zapustiš po smrti, pa sploh. Pa kakšne imate to otroke, da jim morate dati še za svoj pogreb, no.

Še malo pa za jest ne bo, bom pa za pogreb šparal….

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Zanimivo, da je tako malo darovanj v medicinske namene, ko nikogar nič ne briga lasten pogreb, pa še taka kriza je :)))))))

Zanimivo, da je tako malo darovanj v medicinske namene, ko nikogar nič ne briga lasten pogreb, pa še taka kriza je :)))))))[/quote]
Imaš prav. Samo meni tudi do tega ni.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Tudi moje. Po svakovem zgledu.

Tudi s pogrebom so lahko minimalni stroški. Lahko te zagrebejo tudi zelo na hitro,v najbolj poceni trugi, brez pevcev, brez pompa, celo brez duhovnika in brez pogostitve.

New Report

Close