Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroški dodatek v Avstriji

Otroški dodatek v Avstriji

Če delaš v Avstriji (z družino pa živiš v Sloveniji), ali dobiš avstrijski otroški dodatek?
Lepo prosim, če mi lahko kdo odgovori, ker bi se naj z letom 2014 nekaj spremenilo?
V Sloveniji ne dobim službe in razmišljam o službi v Avstriji…
Hvala za vse konstruktivne odgovre…

http://ec.europa.eu/employment_social/empl_portal/SSRinEU/Your{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20social{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20security{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20rights{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20in{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Austria_sl.pdf

A je kdo, ki ima v Sloveniji zaposlenega partnerja? Ker sem klicala in pravijo, da če je partner brezposeln, potem ti pripada, drugače pa ne.

nova
Uredništvo priporoča

meni je kolega rekel, da se dobi razlika do slovenskega, ampak na internetu nikjer tega ne najdem, zato ne vem, če je sploh res.
Koga si klicala- v Avstrijo?

Ja otroški dodatek se dobi.Kolegica je začela delat gor lasko leto.tudi mož je zaposlen-v slo.otroški dodatek se dobi.rabiš potrdilo o šolanju(če je otrok šoloobvezen ali dijak,potrdilo o skupnem gospodinjstvu,evropski rojstni list in obrazec)uveljavlaš ga enkrat letno,mislim,da je rok do konca januarja in ga tudi izplačajo v enkratnem znesku.ta obrazec neseš na center za socialno delo v ljubljano -mislim da na Bežigrad.tam ti izpolnejo koliko si dobival v slo in razliko ti izplačajo v Avstriji.Zdej pa res ne bi vedla številke tega obrazca,po moje je na internetu.pa tud čist točn zdaj ne vem a ga ta kolegica še prejema v slo pa da bo vedno samo razliko uveljavlala.gor je univerzalen otr.dodatek tko da ni važn tud če maš pet bajt,pa tri stanvana al pa smo 200 eur na mes.če delaš gor ti pripada vsaj razlika.lahko mi pošlješ ZS

spremenilo se bosamo to, da ga bodo v juliju za par procentov povišali.

Tudi sama planiram odhod k sosedom. Ja otrok je opravicen do otroskih dokladov, lahko prejemas razliko v Sloveniji, lahko pa sprejmes njihov otroski dohodek. Vem, da ima prijateljica moza pri sosedih in za vse otroke dobi gor otroske doklade. Otroci hodijo v slovesnsko solo.

Jaz sem dala v Avstriji vlogo za otroški dodatek februarja letos, sedaj je že april, pa še ni glasu od njih. Kaj naj? Kličem gor na Finanzamt?

Jaz pa pred enim mesecem, pa tudi ni glasu. ‘zdaj pa res ne vem’, si poslala vse možne dokumente (beih1,beih38, 401,411, rojstne in poročne liste, potrdilo o šolanju)?


Ker sem oddajala prvič, sem sama nesla vse skupaj na Finanzamt. Uslužbenec je preveril, če imam vse dokumente, tako da manjka mi zagotovo nič. Sem ga vprašala, kdaj bo odločba, pa mi je rekel samo, da mi ne more povedat. Je tu kdo, ki že dobiva otroške v Avstriji, kako dolgo je čakal na prvo nakazilo?

Kaj pa, če ga v Sloveniji ne dobivaš (višji razred, kjer ni izplačila zaradi varčevalnih ukrepov)? Ali ti v tem primeru tudi pripada v Avstriji?

v aprilu bo nakazilo 18. (kot vsaki drugi mesec)
včasih pa traja, da obdelajo vlogo… čeprav večinoma res v manj kot mesecu dni.

Žal slaba: danes klicala na Finanzamt, mi je dečko rekel, da imajo po zakonodaji možnost vlogo obdelovati do 6 (šest!) mesecev.
Zame, ki sem oddala februarja, to pomeni šele avgusta. Grrrrr…

Ali je že kdo dobil odločbo otroškega dodatka iz Avstrije? Oddala sem 4.februarja pa še nič!:/

Jaz sem čakala za otroški dodatek 8 mesecev. Sestra še pa čaka,prav tako porodniško pa je že več kot 5 mesecev vloga tam.

jazz26,

zakaj si pa čakala tako dolgo na odločbo, saj bi jo morala dobit v šestih mesecih? Ali nisi imela vseh papirjev oz.si morala kaj dopolnit?
Tudi jaz čakam že pet mesecev in tudi meni so rekli, da se čaka do šest mesecev, čeprav bi mi morali redno vsaka dva meseca izplačevat dodatek, ker ne prejemam razlike in tudi na prejšno odločbo sem čakala tako dolgo.
Sicer ne vem kaj se grejo, vendar vedno bolj zavlačujejo in ti tudi ne dajo nobene pametne informacije ko jih pokličeš, edino kar je, ti rečejo, da traja tri mesece, da obdelajo tvojo vlogo, drugič spet šest mesecev itd.
Zdaj nas je že kar precej, ki gori prejemamo te otr.dodatke, vendar nas obravnavajo diskriminatorno, čeprav imajo naši otroci enake pravice kot avstrijski, edino kar je, je to da živijo v Sloveniji.
Zanima me, če ste si na njihovi strani (www.bmfj.gv.at) prebrale, da se bo po novem druž.prejemek izplačeval vsak mesec in ne več na dva meseca za tiste, ki ga prejemate redno.
Bomo videli, če se bo izlačeval tako tudi nam (migrantom) ali samo avstrijskim državljanom?

Imela sem vse papirje kot je bilo treba,ampak skoz ko sem klicala v avstrijo so rekli,da imajo ful gužvo in da je v obdelavi in sem glih tak čakala 2 meseca več kot imajo rok.Sestra je dobila prejšnji teden odločbo.Po 5 mesecih in še malo je dobila odločbo in takoj nakazilo za nazaj.

Dober dan
Zanima me ali lahko moj bivši mož odda vlogo za otroške doklade v Avstriji če sva ločena in sta otroka pri meni?
Hvala

New Report

Close