Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Najemnica v fantovem stanovanju

Najemnica v fantovem stanovanju

Pozdravljeni!
Nekaj časa me teži izjava mojega fanta. Seveda me je že kakšna prej, ampak mimo te pa enostavno ne morem. Stara sem 25 let, fant je 27, skupaj sva 2 leti, razumeva se dobro. Letos sem diplomirala, imam zaposlitev, zaslužim dobro. Fant pa je zaposlen leto dni, marca je napredoval, kar pomeni tudi višje dohodke. Že nekaj časa se pogovarjava o skupnem življenju. Ko pa me je zadnjič presenetil iz izjavo, da ko bo on kupil stanovanje, da bom primorana podpisati pogodbo v smislu, da v njegovem stanovanju samo živim, da ni nič mojega. Bila sem šokirana, saj tega nisem pričakovala. Sicer ne vem kako to v Sloveniji pravno poteka in me tudi ne zanima. Je edinček, kateremu starša še vedno plačujeta zavarovanja, varčujeta zanj, vzdržujeta avto itd. Jaz pa že od nekdaj skrbim sama zase, prav tako kupujem stvari mlajšima bratoma (izleti s šolo, oblačila, itd.), saj sta se starša ločila že v mojem otroštvu (z očetom nihče nima stika). Odraščali smo na deželi, kjer smo bili tudi relativno krščansko vzgojeni. Nočem fantovega denarja, saj sama zaslužim dovolj in mi nič ne manjka, vendar mi je s temi besedami razblinil sanje o partnerskem življenju. Vse kar sem hotela je bilo urejeno mirno življenje. Prav tako že od malih nog sanjam o poroki, o kateri pa fant niti slišati noče. Moja vizija je bila poroka, otrok in življenje do konca dni z isto osebo, saj bi za družino naredila res vse. Kako naj si ustvarim neko življenje z ljubljeno osebo, če pa že v startu loči stvari (na njegove in moje, njegovo stanovanje, jaz »najemnica«)? Je to zdaj moderno oz. nič takega, kot rečemo po domače? Mogoče pa je le moja ljubezen slepa in živim v oblakih?
Hvala za mnenje.


1. Očitno se on želi zavarovati za primer, v kolikor se vajina zveza izjalovi. Roko na srce, nihče vama ne more jamčiti, da se bo obneslo in da bosta živela srečno do konca dni.
2. Kako je on tako prepričan, da bo imel takšno kupno moč da si bo lahko privoščil lastno stanovanje?
3. Praviš, da ga po drugi strani še vedno vzdržujeta starša. Torej je na nek način še vedno mamin in očkov sinko, na drugi strani pa se do tebe obnaša kot da si ti tista, ki je tukaj nesamostojna in nima za burek.
Občutek imam in bojim se, da je to začetek škripanja vajine zveze.

tvoje razmišljanje je sicer čisto običajno za ženske, vendarle izjemno neumno in nima povezave z realnostjo. Živeti moraš zase in gledati predvsem nase, tako kot to počne tvoj fant. Namesto, da si jezna nanj, se začni učiti od njega. Ti mu povej, da se strinjaš s predlogom, da on sam kupi stanovanje in ga tudi vzdržuje, ti pa boš svoj denar dajala na kupček in ko boš zbrala dovolj, boš kupila stanovanje, on pa bo podpisal, da ni nič njegovega. Takoj tudi predlagaj realno delitev gospodinjskega dela. Začnita se pogovarjati o realnih stvareh, da bosta videla, ali sploh sta za skupaj. Ker sedaj ti nekaj sanjaš v svoji glavi, nima pa to nobene veze z realnostjo. Pa še moje opažanje: moški bodo ženski, ki jo imajo res radi (ali pa so zgolj noro zaljubljeni in jih ona zna obračat), dali zadnji evro pa še gate z riti. Z žensko, ki jim je za predvsem koristna, ki je nimajo preveč radi, pa se bodo cenkali za vsak centek in vsako opravilce.

nova
Uredništvo priporoča

Tukaj se ne gre za cente ampak za nepremičnino, ni mala reč. Še v ožjem družinskem krogu je dobro imeti stvar na papirju, notarsko overjenem. Ko ljudje podpišejo se vsi lepo razumejo in ne pride do kregarije. Vsako iluzijo kaj naredi denar in pohlep pa vam lahko v petih minutah razblini vsak notar ki je delal dediščino. Ko se gre za denar se še familija pokolje.

To, da sedaj avtorica meni, da jo fant nima rad lahko takoj obrnemo nazaj. Če nimaš slabih namenov in če ga imaš rada, zakaj ne podpišeš? Nič ne izgubiš.

To v prenesenem pomenu pomeni tole:

če se bosta razšla, boš spokala iz njegovega stanovanje in ne boš mogla tožit ali zahtevati karkoli.

Realnost je taka. Če ga imaš rada in se vidiš z njim, po tem podpiši. Vedi pa, da ti v vmesnem času ne vlagaj v stanovanje: ne v opremo, ne kupuj pohištva, ne plačuj popravil…..in podobno. Ampak hrani svoj denar, če boš kdaj mogla spokat.

Pa še to: ne razmišljaj o njem, kot, da je princ tvojih sanj…..svetujem iz izkušenj.

Srečno,

D

Tukaj se ne gre za cente ampak za nepremičnino, ni mala reč. Še v ožjem družinskem krogu je dobro imeti stvar na papirju, notarsko overjenem. Ko ljudje podpišejo se vsi lepo razumejo in ne pride do kregarije. Vsako iluzijo kaj naredi denar in pohlep pa vam lahko v petih minutah razblini vsak notar ki je delal dediščino. Ko se gre za denar se še familija pokolje.

To, da sedaj avtorica meni, da jo fant nima rad lahko takoj obrnemo nazaj. Če nimaš slabih namenov in če ga imaš rada, zakaj ne podpišeš? Nič ne izgubiš.[/quote]

ne tako naivnih komentarjev pisat. če ona podpiše, da je stanovanje samo njegovo, sama pa hrani denar, bo v primeru ločitve šel njen denar pa pol, njegovo stanovanje pa samo njemu ostane. če je tipek že sedaj navajen, da mu stari vse financirajo, bo ona čez noč postala financerka vsakdanjih stroškov, on pa bo denarček vlagal zase in vase.
Punca skromna si in prenizko postavljaš svojo ceno. tudi jaz govorim iz izkušenj.

Edino pravilna odločitev zrelega razmišljanja. Kaj se buniš…čez 2 leti ko se ga boš pa naveličala boš pa pobrala še polovico fleta. Očitno se že nisi dovolj potrudila, da ti zaupa.

lp

Hvala za mnenja 🙂 To je bil teoretičen pogovor med mano in njim, do takega nakupa ne bo prišlo še vsaj 2-3 leta. Nič se ne “bunim” ali kaj takega 🙂 Samo ne vem kako to v teh časih poteka in sem zato vesela mnenj različnih ljudi, ki me postavijo bolj na realna tla.

V tem primeru naj tudi on podpiše, da se ne bo dotikal tvojega denarja, ker boš varčevala, v primeru, da bosta šla narazen. Sicer je pa vse odvisno, kdo bo stanovanje kupil. Če boš dala nekaj zraven, ne more biti samo njegovo. Vsekakor pa bodi previdna in ne živi v oblakih, življenje ni pravljica, v 50-ih letih se lahko marsikaj zgodi.

Draga pomladnodekle!

V nikakršnem primeru pa ne razumi tega kot osebni napad nate, želim vama obema dobro.

Roko na srce, oba sta še zelo mlada in naivna, zato je pravzaprav bolje, da se zavarujeta.
Fant ima vso pravico si zavarovati premoženje, tako kot ga imaš ti. Zdaj sta skupaj komaj
dve leti in še ne vesta kaj je življenje sploh pa kaj so težke preizkušnje, ki te doletijo.
Pravzaprav še nimata niti otrok, tako da mi lahko verjameš, da še nista prestala tistih
res hudih partnerskih stisk. Ogromno se jih vstraši. Tako moških kot žensk. Kaj bosta
pa potem s stanovanjem ali hišo? Vedno bo konflikt in na koncu bo še sledilo kakšno
sodišče in podobno.

To je seveda ČRN scenarij, ki ni nujno, da se zgodi, je pa verjetno, saj sta še mlada
in vsega tega ne potrebujeta.

Sam tvojega fanta razumem. Tudi jaz sem izgubil stanovanje za katerega sem delal v tujini,
punca je bila doma, brezposelna, stanovanje pa na njihovi zemlji, tako da mi je povzročila
nebroj problemov preden sem lahko dobil odpravnino. Tega si nihče ne zasluži.

Če želi on lastnik stanovanja, naj ga ima, VENDAR naj ga tudi sam vzdžuje. V kolikor boš
ti pospravljala, prala ali opremljala stanovanje ti že pripada delež RAZEN če podpišeš,
da ti ne pripada. V kolikor ti ne pripada, se moreš s fantom dogovoriti, kako si on to
predstavlja. Samo to, da lahko ti “zastonj” živiš oz. bivaš v njegovem stanovanju ne
more biti izgovor, ker boš tudi sama doprinesla k skupnemu življenju.

Je pa res, da te bodo imeli vedno v šahu, ker boš v “njihovem” stanovanju in ne svojem,
neglede na to, koliko boš postorila. Razmisli, v kaj se podajaš. Vsekakor če si on
želi biti s tabo in razmišljata o otrokih, mora biti v pogodbi opredeljeno, kaj pripada
tebi oz. kaj se od tebe pričakuje.

Verjamem, da se lahko kaj hitro znajdeš v situaciji, ko bi fant po eni strani rad,
da ti nisi noben lastnik hiše ali nepremičnine, po drugi strani pa bi imel rad,
da mu kuhaš in pereš. Po drugi strani, ko boš delno hotela zavarovati interes
in reči, da si tudi ti živela in delala v tem prostoru, ti bo lahko fant s starši pod
nos porinil, saj so ga oni plačali.

V nikakršnem primeru pa ne razumi tega kot osebni napad nate.

Hvala, predvsem OMG-ju za izčrpen odgovor. Vidim da mi manjka predvsem znanje iz pravnega področja. Vsekakor ne mislim biti gospodinja, ki ji ne pripada nič, tako skupno življenje ni zame.

Veš, če bi meni to rekel, bi ga dala na čevelj! To je skregano z ljubeznijo, je ni! On potrebuje služkinjo in nima te nič rad! Temu se reče po domače preračunljivost1 Vse gleda skozi denar. Z njim ne boš srečna, verjemi dekle!
Čimprej si najdi fanta, ki te bo imel rad inbosta skupaj kupila domek, ki bo vajin.

Tole so trhli temelji!

ko se poročiš, ti pripada pol
zato se noče poročit
hoče tvoj podpis in mislim, da bo imel celo življenje probleme
ne samo s tabo, tudi z drugimi

Zrelo razmišljanje fanta.

On ima svojo nepremičnino ter je zavarovan, ti lahko varčuješ zase. Stroške si pa delita pol pol nekje sprot pa so zadeve urejene.

Tist, da bi dal fant z ljubezni vsak evro za žensko pa je izkoriščevalsko razmišljanje.

“Moja vizija je bila poroka, otrok in življenje do konca dni z isto osebo, saj bi za družino naredila res vse”

Tvoja vizija je recept za nezadovoljstvo. Priblizno 80 let bos zivela, in samo to naredila v zivljenju? Izpolnila biološko poslanstvo?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close