Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroke imajo samo še revni?

Otroke imajo samo še revni?

V poplavah prošenj po doniranju oblačil in sredstev za preživetje, se mi zadnje časa poraja to vprašanje.
Ali imajo otroke res še samo revni oz. tisti, ki še za lastno preživetje nimajo?
V bistvu me vse to jezi in res ne ne razumem te neodgovornosti, ali sem pa res samo jaz čudna.

Teme v stilu imava 3 otroke, sem noseča, nimamo niti za položnice,,,jaz brezposelna, partner na minimalki, pričakujeva 5 otroka…jaz brezposelna, partner tudi, pričakujeva 4 otroka…koliko nama je država dolžna plačati za to, koliko socialke nama pripada…v čem je fora? In pol bo nekdo rekel, da to ni moja stvar? Pa res ni naša stvar?

Se popolnoma strinjam s tabo!

Ja tudi sama to zadnje čase opažam. Če gledam pri znancih in kolegih imajo otroke samo tisti, ki ali službe sploh nimajo ali pa so na minimalcih. Tisti z nekaj 1000€ plače otrok sploh nimajo in jih tudi ne mislijo imeti. Vsak dan poslušam kako jamrajo da ni denarja za položnice pa za hrano. Povsod je treba šparat, da lahko enemu otroku novo cunjo kupijo. In potem vsi cele dneve visijo na zavodih pa socialah pa nevem še kje pa žicajo za takšne in drugačne podpore. Sem sama že večkrat rekla, če nimaš denarja tudi otrok nebi smel imeti in pika.

nova
Uredništvo priporoča

Sem naklonjena velikim družinam, otroke imam neizmerno rada. Pa si velike družine nisem “privoščila”, ker zanjo nimam pogojev, žal.
Moje mnenje je, da bi morala država ukiniti vse ugodnosti za velike družine. Otroški dodatek za največ tri otroke (za štiri otroke država že itak nudi plačilo prispevkov materi), odločitev za več otrok bi morala temeljiti na dobrem finančnem/materialnem stanju družine. Poleg želje po otrocih itd. Tako pa se mnogi pari odločajo za še enega otroka – pa še enega in še enega… – zaradi višjih otroških, višje denarne, več možnosti za izredno pomoč, nižje plačilo vrtca itd. Nerazumno pač.

Zame je užitek videti urejeno družino s petimi, šestimi otroki. A urejenih družin z veliko otroki je očitno vedno manj…
Aja, kaj za mene pomeni urejena družina? Tista, ki je sposobna s svojim delom otroke preživeti, s svojo energijo doseči, da so socializirani, prilagodljivi,… pač ne podivjani, in s svojim časom, namenjenim otrokom in vključevanju otrok v delo, pa s smehom – ob vseh obveznostih in naporih, ki jih velika družina prinese – doseči, da so otroci srečni.

Ampak čisto res! Dajmo vse, ki zaslužijo minimalca kastrirat in sterilizirat!!! Najprej pa tebe avtorica in res je!!

Za reveže so otroci vse kar bodo kadarkoli imeli….

-nimajo izobrazbe
-nimajo službe
-nimajo hiše
-nimajo dobrih avtov
-nimajo kaj jest
-ne potujejo
-ne hodijo v restavracije
-nimajo lepih oblek
-ne smučajo
-ne berejo
-itd.itd…..

Majo pa froce….vsakemu svoje.

Zakaj kastrirat? Obstaja zaščita,al ne? Al obstaja kak zakon,ki revnim preprečuje biti zaščiten?

Prava revščina gre mnogokrat z roko v roki ravno z neodgovornostjo.
Logično je, da k višjemu standardu pripomore največ človekova inteligenca, sposobnost ustvarjanja, načrtovanje, splošna razgledanost, odgovornost in podobno. Zato tisti, ki vse to imajo, ne zapadejo v takšno situacijo.
Ne moreš pa zdaj vse tiste, ki teh lastnosti nimajo, kar potolči. Ljudje smo si različni.

Ko macki stopimo na rep…
No, sedaj pa mi iz prve roke povej, v cem se je avtorica zmotila. Zakaj sem dolzna JAZ, s svojimi 1000€ place toliko prispevat za socialo, katero dobijo tvoji (prestevilni) otroci? Zakaj? Enega bos tud z minimalcem prezivela, ampak zakaj hudica je treba imet se dva ali tri, ceprav ti kuzla v rit skace ze pri prvem?? Samo to mi povej, pa bom tiho

vedno so imele največ prirastka najrevnejše države. zakaj bi bila slovenija izjema?

Ko macki stopimo na rep…
No, sedaj pa mi iz prve roke povej, v cem se je avtorica zmotila. Zakaj sem dolzna JAZ, s svojimi 1000€ place toliko prispevat za socialo, katero dobijo tvoji (prestevilni) otroci? Zakaj? Enega bos tud z minimalcem prezivela, ampak zakaj hudica je treba imet se dva ali tri, ceprav ti kuzla v rit skace ze pri prvem?? Samo to mi povej, pa bom tiho[/quote]
Nič mi ni stopila na rep. Imam dva za katera čisto enostavno skrbim. Imam plačo kakršno imam (se ne hvalim po forumih in naokoli ), ampak nikoli, ampak res nikoli, nisem pomislila koliko dajem za socialne prispevke, kdo živi na moj račun, … Brigam se zase in če le morem pomagam.

Ti res ne bi smela imeti niti enega otroka in upam, da ga res nimaš. KURA PRIMITIVNA!! Po tvoje imajo lahko otroke zgolj bogati starši.

Ko macki stopimo na rep…
No, sedaj pa mi iz prve roke povej, v cem se je avtorica zmotila. Zakaj sem dolzna JAZ, s svojimi 1000€ place toliko prispevat za socialo, katero dobijo tvoji (prestevilni) otroci? Zakaj? Enega bos tud z minimalcem prezivela, ampak zakaj hudica je treba imet se dva ali tri, ceprav ti kuzla v rit skace ze pri prvem?? Samo to mi povej, pa bom tiho[/quote]
Nič mi ni stopila na rep. Imam dva za katera čisto enostavno skrbim. Imam plačo kakršno imam (se ne hvalim po forumih in naokoli ), ampak nikoli, ampak res nikoli, nisem pomislila koliko dajem za socialne prispevke, kdo živi na moj račun, … Brigam se zase in če le morem pomagam.[/quote]

Mene pa ne moti toliko to, koliko dajem za socialne prispevke, kot dejstvo, da so ti otroci že v štartu diskriminirani zaradi neodgovornosti staršev. Ker, žal, na otrokovo samopodobo vpliva tudi to, kako je oblečen (ne mislim priznanih znamk, ampak urejeno garderobo) in obut, ali mu lahko starši kupijo šolsko torbo, ali gre kdaj na dopust, ali si lahko “privošči” treninge/glasbeno šolo,… Take reči. Kaj šele, da mu čez vikende in čez počitnice ne morejo zagotoviti hrane!

Ko macki stopimo na rep…
No, sedaj pa mi iz prve roke povej, v cem se je avtorica zmotila. Zakaj sem dolzna JAZ, s svojimi 1000€ place toliko prispevat za socialo, katero dobijo tvoji (prestevilni) otroci? Zakaj? Enega bos tud z minimalcem prezivela, ampak zakaj hudica je treba imet se dva ali tri, ceprav ti kuzla v rit skace ze pri prvem?? Samo to mi povej, pa bom tiho[/quote]

Nič mi ni stopila na rep. Imam dva za katera čisto enostavno skrbim. Imam plačo kakršno imam (se ne hvalim po forumih in naokoli ), ampak nikoli, ampak res nikoli, nisem pomislila koliko dajem za socialne prispevke, kdo živi na moj račun, … Brigam se zase in če le morem pomagam.[/quote]

Hmmm… to že.

Ampak na zastavljeno vprašanje pa nisi odgovorila…

Ti res ne bi smela imeti niti enega otroka in upam, da ga res nimaš. KURA PRIMITIVNA!! Po tvoje imajo lahko otroke zgolj bogati starši.[/quote]

Kaj te je pri mojem zapisu najbolj zmotilo? Moje veselje ob pogledu na številčno družino? Odgovornost staršev pri skrbi za lastno družino? Dolžnost staršev, da se posvetijo otrokom in jih vključijo v delo?
Ali kaj drugega?
In ja, sem mama. Dvema. Preživljamo se z enim dohodkom. Precej nizkim. Ker je tako naneslo. Kljub težavam, ki nam jih je prineslo življenje, pa se zavedam, da sem za svoja otroka odgovorna predvsem sama; v finančnem, fizičnem, čustvenem in moralnem smislu. Te je mogoče to zmotilo?

Potrebe po Maslowu so dobra razlaga za to – priponka.

Eni pač ne pridejo višje od prve ravni.

Med populacijo imaš velike družine in tiste z enim otrokom, ki se ne morejo ali ne znajo preživet. Za veliko družino (tisto urejeno) moraš imeti v prvi vrsti dobro organizacijo in potem gre vse kot po maslu. Ne vem kaj je narobe če je več otrok kot en, meni gredo pa bolj samohranilke in enostarševske družine na živce saj vrtec in tudi vsi ostali transferji so vezani na imetje, tako da če nimaš nič dobiš. Kakor hitro pa imaš premoženje so pa otroški dodatki za 4 otroke 102,83 eur (toliko imamo mi) vrtca pa cca 200 eur je pa samo en v vrtcu. otroški dodatek za enega otroka samohranilke z minimalcem brez imetja 114,00 eur, vrtec brezplačen. Torej bolje je imeti enega brez vsega. Resnično ne vidim kaj mi ti daješ, da se jaz lahko preživim. Me zanima koliko je tvoja stvar koliko otrok imam in kakšno korist imam od tebe.
Letos so šli v šoli na zimsko šolo v naravi, vendar so imeli največ težav z plačilom tisti, ki imajo enega ali dva otroka. Nekaj teh je ostalo tudi doma, ker je cena previsoka. Da nebo pomote, naša sta šla dva brez subvencije.

Ljudje brez izobrazbe, brez ambicij, neodgovorni imajo lahko več otrok ker se ne zavedajo kaj se dogaja okoli njih. Izobraženi ljudje, karieristi, ljudje ki imajo določene cilje se ne bodo tako zlahka odločali za otroke. Tako je in tako bo vedno, niso pa vsi enaki v obeh skupinah so tudi ekstremi ampak ti ne potrjujejo pravila.

Ne gre v tej temi za napad na velike družine; kolikor razumem avtorico, ji samo ni jasno, kako se za več otrok brez vsake odgovornosti in premišljenosti odločajo ljudje, ki enega težko preživijo. Samo to.
Saj pravim, meni je užitek srečati družino, kjer oče pelje voziček, dva se vozička držita in modrujeta z očetom, noseča mamica pa drži za roko enega in z njim klepeta… 🙂 Pa gotovo nisem edina, ki me takšen prizor očara.

res je!-to kar si opisala pa mene spominja na same slabe reči, ne vem jaz bi se pa zgrozila če bi to videla, mogoče zato ker sem sama trenutno brez dela in bi mi bilo groza da imam otroke. Pa tudi če bi imela v sloveniji po jurja plače ne vem no…preveč rizikov. Mene očara prizor kakšne uspešne, urejene poslovne ženske ali poslovnega moškega ki se je osamosvojil in služi denar, živi sanje, ima pogum ustvarjati denar in posel.

…težko najdem razumevanje za pare, ki se kljub pomanjkanju odločijo za večje število otrok… 🙁 poznam primer, ko je ženska šla rodit in nista imela skoraj nič pripravljeno za prihod otroka!!! če vam povem, kje je spal otrok prve mesece, mi ne bi verjeli… ja, smo stopili skupaj in pomagali, vsak po svojih močeh…

menim, da je otrok življenski projekt, na katerega moraš biti pripravljen tako psihično, fizično, materialno, finančno…

tudi jaz ne razumem, se 10000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam s tabo, najlažje je narediti otroka, to je pa res čisto brez truda to vsak ki je ploden zna. Ampak otrok je projekt, ampak tisto kar je pa težja pot je pa prvo da si sam ustvariš samostojno življenje samo za večino je najlažje narediti po 3, 4 otroke in se usesti na socialne transfere.

In zakaj revni ne bi smeli imeti otrok? Privošči jim vsaj otroke, če že ničesar drugega nimajo. Bolje, da imajo otroke oni, kot pa vase zagledani egoisti, kot si ti.

zujf je bolje plačanim ženskam ukradel kar precejšen del porodniške, pa ste bili vsi tiho. država bogatejše kaznuje, če imajo otroke in revne nagrajuje. torej tiho in delat, tisti brez dela pa seksat:))

In zakaj revni ne bi smeli imeti otrok? Privošči jim vsaj otroke, če že ničesar drugega nimajo. Bolje, da imajo otroke oni, kot pa vase zagledani egoisti, kot si ti.[/quote]

Gledati s stališča otroka, ki ima torbo od starejšega brata, vmes so jo imeli še trije, ki se ne spomni, kdaj nazadnje je dobil nove čevlje, in ki čez počitnice (ko se ne prehranjuje v šoli brezplačno) kakšen dan nima kaj jesti, ni egoizem.

New Report

Close