Najdi forum

Pozdravljeni!

Ta forum sicer ni namenjem moskim,vendar vam vseeno pisem.

Pred casom sem vam ze pisala o nekaksni “ranici”,ki jo ima moj fant na penisu ( na glavci penisa,na kozici).Pojavila se je dan ali dva po spolnem odnosu in se ne zaceli.Ranica je zelo,zelo majhna -a vendar opazna in zelo pece.

Taka ranica se je pojavila ze enkrat prej,vendar se je zacelila in se lep cas ni pojavila.Zdaj pa spet.
So to morda glivice? to sva meddrugim tudi ze prestala in me zanima,ce je to znak da so se ponovno pojavile.

Hvala na odgovoru.

Draga Kata,

vsaka ranica na spolovilu zahteva klinični pregled. V poštev namreč pride vse mogoče od natrganine pri delno zarasli kožici, banalnih glivic preko herpesa do sifilisa. Res je sicer, da “ulcus durum” oziroma ranica pri sifilisu niti ne peče niti ne boli vendar ….. je pač tako. Pregled je edino pravilni pristop, vse ostalo je ugibanje, ki lahko pripelje tudi do napačnega zdravljenja ali opustitve potrebnega zdravljenja pri klasični spolno prenosni bolezni.

Pozdravljeni,

Odločil sem se da se bom oglasil še osebno (potem ko mi je moja punca povedala, da je zastavila vprašanje na tem forumu)

ranica se je pojavila že tretjič (prvič lani poleti, nato okoli novega leta in zdaj spet)
vedno na istem mestu – to je na kožni gubici ki povezuje glavo penisa z kožico (to je gubica ki teče od končne odprtine semenovoda pa do kožice

je zelo majhna in je s prostim očesom zelo težko razločiti za kaj gre – vidi se le da je ves čas sveže
običajno traja več kot dva tedna, da se zaceli (tudi tokrat je tako, le da so se včeraj ranici pridružili še znaki, ki jih je zadnjič moja zdravnica pripisala glivicam), tokrat zadeva prav tako traja že vsaj dva tedna
tudi za prvič se spomnim, da so nekaj časa po pojavu ranice (več kot teden) sledile še domnevne glivice, za drugič pa ni nisem povsem prepričan kako je bilo

ranica pravzaprav ne peče sama od sebe – včasih le če kožico močneje potegnem navzdol (peklo me je pri spolnem odnosu)
nad zgornjim robom ranice je opaziti, da je delček gubice bel (pa tudi sredi ranice je drobna bela pika – lahko bi bil mehurček)

gledano s strani je videti, da je kožna gubica na mestu ranice nekoli vdrta (ta vdrtina je bila v blažji obliki opazna tudi v času ko je bila ranica zaceljena

zdi se mi tudi, da ima penis zdaj morda nekoliko nenavaden, celo neprijeten vonj

če Vam karkoli pove: zadnje mesece precej pogosteje uriniram, občasno me nekoliko peče
vendar pri urološkem pregledu in ultrazvoku niso odkrili ničesar nenavadnega (urin sta mi pregledal celo dva različna urologa -)

Hvala za Vaš čas!

nova
Uredništvo priporoča

naj dodam še, da so se v času malo pred pojavom ranice na levi strani dimelj (ter na notranjem delu stegna ob dimljih) in deloma tudi mod pojavili drobni rdečkasti izpuščaji podobni mozoljem, ki so me srbeli

ko sem jih skušal kakšnega izstisniti znotraj ni bilo gnoja
zdaj so ti izpuščaji praktično že povsem izginili, vidne so le še rahle rdeče lise, ki počasi izginevajo

pri prvih dveh pojavljanjih ranice teh “mozoljev” ni bilo, se pa spomnim da sem imel nekakšne rdeče pike (prvič) na glavi penisa, kasneje pa
se je začel luščiti vrhnji del kože na na glavi penisa

približno v času pojava ranice, se mi je pojavil tudi herpes na ustih ( ob prejšnjih dveh pojavljanih ranice herpesa ni bilo ), tokrat pa je to verjetno posledica precejšnjega stresa v zadnjem obdobju

Kot sem že nekajkrat napisal, netipičnih sprememb na penisu ne poznam dovolj, da bi jih suvereno komentiral, zato predlagam, da vaš penis pogleda dermatovenerolog. Dermatolog je namreč specijalist prav za kožne spremembe kjerkoli na telesu vključno s spolovili. Lahko gre za herpetičen mehurček, za balanitis (glive), za mehanično poškodbo, ki se slabo celi ali še za kaj drugega ali za kombinacijo nečeloma nepovezanih stvari.

New Report

Close