Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj točno mislite da bi legalizacija kanabisa kaj zmanjšala odvisnost od trdih drog?

zakaj točno mislite da bi legalizacija kanabisa kaj zmanjšala odvisnost od trdih drog?

Naj mi ena “pametna” glava od zagovornikov tega to malo pojasni..
Pa poglejmo Nizozemsko, pojem demokracije in legalizacije inkriminiranih zadev, med drugim marihuane..se je zato odvisnost od trdih drog kaj zmanjšala? Še porastla je, kdor je že bil kdaj tam ve o čem govorim..na vsakem koraku dilerji z drogami ki Slovenije zaenkrat še videle niso, home made meth, crystal meth, crack, in še nebroj trdih drog za katere pri nas še vemo ne..
Odvisnikov od tega sranja je na kupe..vse to kljub legalizaciji konoplje.
Ja res je, poraba heroina se je v Evropi občutno zmanjšala a ne zaradi marihuane ampak zato ker je heroin postal tako namiksan in slabe kakovosti da folk raje posega po drugih drogah, recimo tablete, metadon in koka
Ganđa ima dosti pozitivnih učinkov, ampak saj jih ima tudi kokain,heroin in njemu sorodni opijati..tuakj bi debata lahko tekla v nedogled ampak legalizacija marihuane je dejansko pesek v oči. Kdor bo enkrat poskusil kako je bit zadet od trave, ga bo slej ko prej začel matrat firbec kako je bit zadet še od kaj drugega in tako bo po eksperimentiranju kmalu prišel na trde droge kjer bo ugotovil da je evforija ob travi v bistvu nič proti temu
Govorim iz lastnih izkušenj, za mano je 6 let eksperimentiranja z drogami tako da vem več kot le tisti ki kadite samo travco kako pa izgleda flash od tripa ali od horsa pa veste le iz priročnikov.
Skoraj ne poznam hašišarja ki ne bi posegel še po drugih drogah, zato se mi zdi to totalno kretensko, ta legalizacija je en velik bullshit
Sem proti vsem drogam, od A do Ž
Boste skočili v luft koliko pozitivnih učinkov ima, ja ima jih ampak jih ima prav toliko negativnih.
V mojem 2 letnem kajenju ganđe, sem bil najbolj neproduktiven, len in gnil. Še celo na opijatih sem bil bistveno bolj ustvarjalen, celo treniral in delal sem. Pa ne da jih zagovarjam le povem dejstva. Ganđa te požre, shiraš, postaneš len, gnil, bebav, sklerotičen, okoren, brez refleksov, nesposoben, ignorantski, propadajo ti možganske celice, nisi sposoben ne delat, se učit, vozit, skratka nič od nič si.
Seveda to velja ob rednem kajenju in malokdo konča le pri 1 jointu. So ljudje ki imajo mero in pokadijo le joint ali dva na teden in taki dejansko potegnejo od trave le dobre stvari ampak taki so redki. Ponavadi se konča z neprestanim pohanjem cele dneve ali pa še prestop na trše zadeve.
Najbolje je biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drug free, kot sem jaz zadnjih 5 let in pol.
Droge, tablete in alkohol, to je med sabo zalo povezano zato upam da do legalizacije pri nas nikdar ne bo prišlo.

Nima veze, kaj bo legalizacija povzročila, gre za princip svobodne odločitve. Nismo več v diktaturi, da bo vse prepovedano. Svoboden, odrasel človek, naj se sam odloča, ne pa da mu oblast stalno nekaj določa, odloča, dovoljuje in prepoveduje. Saj nismo otroci. Janševikarji bi nas kar naprej nekaj nadzorovali in preverjali. Ne morejo si izbit tistega mladostniškega Kumrovca iz glave.

Jaz sem za, da vse prepovejo, samo alkohol morajo potem tudi. Tudi kava je potem že na meji…

Čokolado tudi prepovedat. Babe se cele dneve zadevajo z njo, potem so pa zoprne, ker so predebele, pa karies, mozolji…

http://www.youtube.com/watch?v=zrFctR0G0fY

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Drugače pa vse pohvale za popolno abstinenco od drog. Res, vsaka čast!

gunnar se vedno oglasi kadar je tema o marihuani, najemnikih in cigaretih:)))
o pozitivnih učinkih bi se dalo razpredat na široko, povejte mi eno polsintetično drogo ki nima pozitivnih učinkov?
kokain; budnost, evforija, produktivnost, koncentracija, zmanjšan apetit:)
heroin; evforija, pomirjenje, lajšanje bolečin- analgezija, zavrtje anksioznosati in depresije, uspavanost, občutek sreče
itd itd
skratka je koraj ni droge ki ne bi imela tako pozitivnih kot negativnih učinkov in tudi marihuana ni nič drugačna, razlika je le v tem da ne povzroča fizične odvisnosti, torej ni fizičnih odtegnitvenih simptomov kot so pri opijatih in koki
je pa zato psihična odvisnost toliko bolj izrazita in tudi marihuane se ne moreš kar tako losat kot eni mislijo


hvala, res se lahko pohvalim da mi je uspelo nekaj skoraj nemogočega in na to sem ponosen
kokaina in ostalih drog sem se brez težav losal ampak zataknilo se je pri heroinu. Meni osebno je metadon pomagal pri temu. Ne komuna, ne detoks ampak metadon ki je za večino še dodatna poguba je bil meni rešilna bilka. To pa zato ker sem naletel na odlično terapevtko ki je vztrajala da metadon uporabim le za hitro detoksikacijo in ne za vzdrževanje kot večina ki je potem leta in leta na tem sranju.
Dali so me na 3 ml in v 25 dnevih sem prišel na nulo. Brez krize in potrebe po heroinu ali nadaljnem metadonu.
Torej, če vzameš metadonsko terapijo kot detoksikacijo z substitutom in se je losaš v najkasneje 4 tednih, ti lahko še celo uspe. Če pa se nanj prisesaš kot neko vzdrževalno terapijo pa si pogubljen
In danes sovražim vse droge in sploh ne čutim niti psihične potrebe več po njih.

Ko smo bili v 20ith smo te jointe zvijal, kot da bi jih zastonj talal, velika družba. Nihče ni posegel po močnejši drogi. Nihče se ji ni iz danes na jutri odrekel v smislu uuu shit zasvojen sem, ampak smo to prerasli. Nekateri z mano vred ene 2x na let na kašnem žuru še potegnemo in to je to. Torej za prehod na močnejšo drogo je tukaj posredi labilnost človeka….meni ni na kraj pameti padlo, da bi porobala kaj drugega, pa pod nosom so mi molili razne I-je, koko, gobice…

Sem pa za legalizacijo, že iz medcinskih vidikov in zato, da trave ni potrebno kupovat za raznimi vogli, da je trava čista, brez primesi, ker roko na srce, boh ve s čim jo spricajo. In konec koncev glede na to koliko je dejansko uživalcev trave bi tudi državna blagajna ploskala. Ljudje bi gojili, odprle bi se trgovince in kakšen manj bi bil na zavodu.


Vsaka stvar ima negativne učinke, če se jo zlorablja.

Zato marihuana ne bo naredila nobenega čudeža, saj človeka ne bo spravila k pameti, da bi nehal zlorabljati svoje telo v takšne in drugačne užitke.
Pa čeprav bi marihunaa res bila čudežno zdravilo za raka, bo se zaradi napačnega življenjskega sloga in nezdravih navad, pojavila neka druga bolezen, ki bo lahko še hujša od samega raka, saj se bo človek še vedno odmikal od svojega bistva, ki pa je to, da živi v harmoniji z naravo in svojim telesom.

Kaj se ne govori o legalizaciji v medicinske namene ? Jaz tega ne razumem tako, da boš lahko marihuano kupil v Mercatorju.

Živi in pusti živeti

Ne vem ali bi legalizacija kanabisa kaj pripomogla k zmanjšanju odvisnosti od trdih drog, saj stvar sploh ni povezana in ne moreš trditi da je kanabis trda droga!

Bom povedala pa takole: ne poznam več človeka, ki mu zdravniki ne bi predpisali helexov, cipraleksov in podobnega sranja. Mene bo pa policaj ganjal zaradi enega đointa, kot da sem ta najhujši kriminalec v državi!

Osebno sem mnenja, da je trava isto kot alkohol. Definitivno zasvojljiva, definitivno se ljudje pod njenim vplivom bebavo obnašajo, oboje smrdi… Jaz osebno ne prenašam marihuane, telo mi jo zavrača, že ob vonju mi dviguje, če pa kadim, sem pa nesposobna stvorit en povezan stavek, tako da – ne hvala.
Možno pa je, da ima podobno kot alkohol tudi pozitivno stran. Torej kot je alkohol odlično sredstvo za razkuževanje ipd. torej super povsod, razen za uživanje, tako verjamem, da ima tudi marihuana pozitivne učinke.

Dejstvo pa je, da je trenutno zadeva zelo zanimiva in dopuščam možnost, da utegnejo vse te zgodbe o številnih pozitivnih učinkih biti prenapihnjene. Ker bo ob legalizaciji – do katere bo itak prišlo – imel nekdo veeelik dobiček. Samo poglejte cene konopljinih izdelkov, isto se dela s konopljo kot z raznimi super foodi. Nekdo si veliko obeta od vsega skupaj.

Najboljše je, da nisi odvisen od ničesar. Samo tako si lahko resnično svoboden. Nobena odvisnost ni dobra in tudi marihuana ni pri tem nobena izjema. Podobno kot avtor poznam ljudi, ki jih je trava uničila, pa niso rabili preit na nobene trde droge. Bluzatorji, ki bluzijo in se ga zakajajo, v svojih glavah so veliki umetniki, rešitelji sveta, v resnici pa propadajo.

Zakaj legalizacija? Kdor hoče spohat enega ob toplih poletnih večerih – zakaj ne? Kdor se hoče uničit, se pač naj. Itak ne bo za mlajše od 18 let, ostali pa lahko delajo iz sebe, kar želijo.


super si napisala, se strinjam v celoti


super si napisala, se strinjam v celoti[/quote]

Jaz se pa ne strinjam v ničemer. Itak ste pa ozdravljeni džankiji enako kot bivši alkoholiki najbolj zateženi lažni moralisti. Tako vi kot tista gor, s katero se strinjaš v celoti, bi pod pretvezo skrbi za javno zdravje vse reševali samo s prepovedmi in kaznovanjem. Da bi komu pomagali, si pa ni za mislit. Ko je treba komu pomagat, takrat je za vas vseeno, če crkne, ker si je vsak sam kriv, ker vsak sam odloča o sebi, ker vsak žanje, kar je posejal in podobno. No, če je tako, potem naj pa vsak ima svojo izbiro. Brez vaših usranih prepovedi. Jebe se vam za tuje zdravje, vam gre samo za to, da bi svoje komplekse zdravili s prepovedovanjem drugim. Da bi se malo naslajali nad tem, da ste nekaterim prikrajšali svobodo.

Legalizacija marihuane bo prinesla dovolj denarja v državni proračun, da zelo hitro ne bo več nobenih dolgov. Glede ostalega pa ne vem.


Mi lahko odebeliš, kje sem napisala, da bi karkoli prepovedala in kaznovala? A če sam ne pušiš, si avtomatsko proti, al kako že to gre v tvoji mali prtegnjeni bučki?

New Report

Close