Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zveza ti razpade, tvoja prijateljica pa potegne z možem

Zveza ti razpade, tvoja prijateljica pa potegne z možem

Kakšna prijateljica je to? Poznava se več kot 20 let, skupaj sva študirali, se družili že davno preden sem bila poročena. Svojega moža sem ji predstavila jaz. Ona in njen mož sta hodila k nam na obisk, včasih smo šli skupaj na kakšno prireditev, lepo smo se razumeli.

Vse sem ji lahko zaupala, ona pa meni prav tako. Nato me je mož prevaral, kar sem ji tudi povedala. Kasneje sem vložila zahtevek za ločitev in z možem sva tik pred ločitvijo, ona pa hodi z njim na kavo!!! Ko me je poklicala, sem ji rekla, da ji ne morem več zaupati, tako že ne more biti več kot je bilo prej.

Pa mi je rekla: »Saj sem lahko prijateljica z obema.«

Pa mi vi povejte, je to res? S strani moža sem občutila izdajo in zdaj tako čutim tudi s strani svoje najboljše prijateljice. A bo en dan mene poslušala, kako (mogoče) jokam in ji govorim o svojih občutkih, drug dan bo šla pa z mojim (kmalu) bivšim možem na pijačo in mu vse izčvekala??? Kako naj ji še zaupam?

Kaj bi storile na mojem mestu?

Mislim, da preveč čustveno reagiraš. Prijateljica ima prav. Ne vem od kje imaš ti pravico, da njej ukazuješ s kom je prijateljica in s kom ne. Povedala ti je lepo – ona je lahko tako tvoja kot njegova prijateljica. Mislim, da ti je lepo odkrito in pravilno povedala.

Jaz tudi ne maram ljudi, ki prijateljujejo z mojimi sovražniki. Enostavno jih ignoriram. Tudi tole tvojo “prijateljico” bi čisto ignorirala.

Moje izkušnje z ženskami so itak slabe in jaz že do sedaj ženskam nisem zaupala mojih skrbi in težav. Ker ti vedno zarirejo nož v hrbet.

nova
Uredništvo priporoča

Zelo težko prijateljuje z obema. Ali z enim, ali z drugim. Če se bo še srečevala z možem, potem pač ni tvoja prijateljica. Ker kar bo slišala pri tebi, bo nesla njemu in tebi bo pripovedovala o njem, česar pa verjetno tudi nočeš poslušat.

Vedno me presenetijo ljudje, ki pričakujejo, da bodo lahko sedeli na dveh stolih.

Ko se dva ločita ali gresta narazen, je vedno težko tudi za skupne prijatelje, ker se znajdejo med navzkrižnim ognjem, pa sta jim mogoče oba všeč kot človeka. Na račun takega razpada zveze med prijateljema nam je enkrat razpadla zelo simpatična družba, za katero mi je še danes žal. Takrat smo bili dobesedno prisiljeni, da ostanemo ali z enim ali z drugim in na koncu se raje nismo družili z nobenim več. Ko sem se sam ločevala, sem to upoštevala in prepustila njim, da se odločijo, ali bodo videvali oba, samo njega ali samo mene. Neumno je pričakovati zavezništvo, saj se menda ne ločujejo oni. Tvoja prijateljica ima kar prav.

Mislim da imaš prav, to ni prava priljateljica, oz. ta ženska ni dobra oseba če bi bila ok oseba se ne bi hotela družiti z varalico, sploh z nekom ki je prevaral njeno najboljšo prijateljico. Če si predstavljam recimo da bi to moja prijateljica meni naredila se ne bi hotela več družiti z mano, niti sama tega ne bi mogla narediti nikomur, bi se gabila sama sebi.

Skenslaj to žensko ker glumi gljivu.


Nima pravice, da ji ukazuje s kom je prijateljica, ima pa pravico, da je sama ne priznava več za prijateljico in vsak, ki je bil kdaj v podobnem položaju ve, da ne moreš biti prijatelj s takim človekom, lahko si samo znanec…


Nima pravice, da ji ukazuje s kom je prijateljica, ima pa pravico, da je sama ne priznava več za prijateljico in vsak, ki je bil kdaj v podobnem položaju ve, da ne moreš biti prijatelj s takim človekom, lahko si samo znanec…[/quote]

Človek, ki bi mu moral UKAZAT, da se naj ne druži s tvojimi neprijatelji, nikakor ni nikoli bil tvoj prijatelj. Torej ta prijateljica, ki to ni, nikakor ni pravilno povedala, da je lahko prijateljica z obema, ker to enostavno ni mogoče. Pika!

Mislim enako.
Ona je lahko prijateljica z obema.


Nima pravice, da ji ukazuje s kom je prijateljica, ima pa pravico, da je sama ne priznava več za prijateljico in vsak, ki je bil kdaj v podobnem položaju ve, da ne moreš biti prijatelj s takim človekom, lahko si samo znanec…[/quote]

Človek, ki bi mu moral UKAZAT, da se naj ne druži s tvojimi neprijatelji, nikakor ni nikoli bil tvoj prijatelj. Torej ta prijateljica, ki to ni, nikakor ni pravilno povedala, da je lahko prijateljica z obema, ker to enostavno ni mogoče. Pika![/quote]

Aha, do včeraj je pa lahko bila, morda je celo morala biti skupna prijateljica? Avtorica bi bila najbrž še užaljena, če bi bila njena prijateljica v obdobju, ko jima je šlo v redu, ta frendica kritična do njenega moža? Do tega, da bi z njim v tem času, ko so skupaj prijateljevali, navezala čisto normalne stike, pa menda nima pravice? Prijateljica v funkciji avtorice torej. Kdo tu nima prav?


Nima pravice, da ji ukazuje s kom je prijateljica, ima pa pravico, da je sama ne priznava več za prijateljico in vsak, ki je bil kdaj v podobnem položaju ve, da ne moreš biti prijatelj s takim človekom, lahko si samo znanec…[/quote]

Človek, ki bi mu moral UKAZAT, da se naj ne druži s tvojimi neprijatelji, nikakor ni nikoli bil tvoj prijatelj. Torej ta prijateljica, ki to ni, nikakor ni pravilno povedala, da je lahko prijateljica z obema, ker to enostavno ni mogoče. Pika![/quote]

Razmišljam podobno.

Tvoja prijateljica te pozna in ve še kaj o tebi, česar tu nisi napisala. Mi te ne poznamo, pa naj bi bili sodniki????

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Človek, ki bi mu moral UKAZAT, da se naj ne druži s tvojimi neprijatelji, nikakor ni nikoli bil tvoj prijatelj. Torej ta prijateljica, ki to ni, nikakor ni pravilno povedala, da je lahko prijateljica z obema, ker to enostavno ni mogoče. Pika![/quote]

Razmišljam podobno.[/quote]

Vsi, ki tako razmišljate, v prvi vrsti sami niste dobri prijatelji. Prijatelja namreč nimaš zato, da ti slepo sledi v vseh preobratih – ne pozabite, da je bil tip do včeraj avtoričin mož in ga je najbrž, kot vse mone, takrat kovala v zvezde – pač pa jih imamo tudi zato, da nam kdaj odprejo oči z ‘drugim mnenjem’, nas tudi kdaj pokritizirajo in spravijo na pravo ali vsaj na manj bolečo pot.
Prijateljstvo, kot ga opisujete tu, je bolj na nivoju igric v peskovniku v stilu – če nisi z mano, si moj sovražnik….

kaj pa če jo tvoj skoraj bivši prsi, da gre z njim na kavo in jo sprašuje kako naj te dobi nazaj?

tukaj se gre za NJENO dolgoletno prijateljico !!

Kako ona lahko prijateljuje z nekom,ki je prizadel njeno najboljšo prijateljico? lahko jo je sram ,da sploh z njim kavo pije.

Primer: moja sestrična se je ločila pred dvemi leti. Ker jo je mož poniževal in z njo ravnal grdo so se razšli. Ona se je komaj pobrala,živi v najemu z otrokom.Bori se,da preživi,skrbna mati,,na sebe pozablja.

On se fijaka v BMW-ju, ženske,žura itd… in jaz naj bi s tem človekom sedela v lokalu in čvekala?

Pa vi nimate pameti? kaj se lahko jaz pogovarjam z nekom,ki je prizadel žensko,ki jo imam rada?

Če bi se onadva ločila kot človeka,prijatelja ,ki pač nista za skupaj je to druga zgodba.

tako,da draga avtorica jaz ti dam prav.Ignoriraj jo,ker ona ni prijateljica.

Razmišljam podobno.[/quote]

Vsi, ki tako razmišljate, v prvi vrsti sami niste dobri prijatelji. Prijatelja namreč nimaš zato, da ti slepo sledi v vseh preobratih – ne pozabite, da je bil tip do včeraj avtoričin mož in ga je najbrž, kot vse mone, takrat kovala v zvezde – pač pa jih imamo tudi zato, da nam kdaj odprejo oči z ‘drugim mnenjem’, nas tudi kdaj pokritizirajo in spravijo na pravo ali vsaj na manj bolečo pot.
Prijateljstvo, kot ga opisujete tu, je bolj na nivoju igric v peskovniku v stilu – če nisi z mano, si moj sovražnik….[/quote]

Seveda, ja, ti sigurno veš kakšna prijateljica sem jaz. Prijatelj ti mora stati ob strani vedno in povsod. Takoj, ko stopi na stran tvojega sovražnika ali pa vsaj ostane z njim v dobrih odnosih, ni več tvoj prijatelj. Je nomogoče, da bi bil. Kaj ti tu ni jasno?
Očitno si ti tista, ki imaš popolnoma zgrešene predstave o prijateljstvu in ja, očitno res nisi prijateljica nikomur.

Se potemtakem pravi, če se ti skregaš s sosedovo Tončko, cela tvoja družina in vsi tvoji prijatelji in pol vasise ne sme pogovarjat s Tončko…ma dej nehi no..
Poslej bo pač ena izmed tvojih prijateljic, oz. znank in ne več NAJBOLJŠA prijateljica, zgolj iz previdnosti, da ne izčveka stvari ki jih ne bi smela….

Oh kako beden komentar!

Bi rada videla kako bi se ti odzvala oz. odzval v tej situaciji!
Tkole kot tle bluziš prav gotovo ne.

Ce tale prijateljica vidi kaj se dogaja,da se njena prijatelja ločujeta – sploh nima kaj z njim na kavo hodit! Umakniti bi se morala za nekaj mesecev da ona dva zadeve uredita – dokončata in prevarani prijateljici,ki je bila prevarana stati ob strani! Ne ti meni o skupnem prijateljstvu?! Edene ali drug v omenjenem primeru,nikakor ne oba..

Uff kako sovražim hinavske potulene kuzle.V prvi priliki ji je nož v hrbet zarila.

Oh kako beden komentar!

Bi rada videla kako bi se ti odzvala oz. odzval v tej situaciji!
Tkole kot tle bluziš prav gotovo ne.

Ce tale prijateljica vidi kaj se dogaja,da se njena prijatelja ločujeta – sploh nima kaj z njim na kavo hodit! Umakniti bi se morala za nekaj mesecev da ona dva zadeve uredita – dokončata in prevarani prijateljici,ki je bila prevarana stati ob strani! Ne ti meni o skupnem prijateljstvu?! Edene ali drug v omenjenem primeru,nikakor ne oba..

Uff kako sovražim hinavske potulene kuzle.V prvi priliki ji je nož v hrbet zarila.[/quote]

Jaz dobro vem, kako SEM reagirala v takšni situaciji. Gotovo ne tako, da bi ustvarjala sovražne fronte med mojimi, njegovimi in skupnimi prijatelji. Najina ločitev je bila najin problem, nobene pravice, pa tudi nobene želje nisem imela, da bi iz nje delala frontno polje med vsemi ostalimi.
Že to, da govorite o bivšem možu kot o sovražniku, o vas priča, da ste nedozorele. Halo? Je to tisti taisti, ki ste se z njim poročile, po možnosti naredile še nekaj otrok, ker je bil “izbranec vašega življenja”? Stvari se seveda lahko zalomijo, vendar (seveda nujno izvzemam ekstremne primere, ko je posredi alkohol in nasilje) gre še vedno za človeka, s katerim sta se nekoč imela rada.
V vsakem primeru pa je to, ponavljam, izključno problem para. Mojim prijateljicam, ki so šle skozi enako, sem vedno stala ob strani, ampak objektivno. Slepo tuljenje v isti rog samo zato, ker ste pač njihove prijateljice, pa ni ne iskreno in ne v pomoč. Nasprotno, ravno take štejem za, kako si že napisala, hinavske potulene kuzle.
Haha, kakšen besednjak, sploh brezveze, da ti poskušam kaj razlagati.

Avtorica, zavedaj se, da dobra prijateljica ni tista, ki priliva olja na tvoj ogenj, pač pa tista, ki ti zna blago in razsodno pomagati pri tem, da ga čimprej ugasneš…..

Hvala za vaša mnenja. Vidim, da se precej razlikujejo, eni me razumete oz. se strinjate z mano, drugi pa ne.

Jaz bi od najboljše prijateljice pričakovala, da se postavi na mojo stran. Enostavno ji ne morem zaupati več, pa sva si prej lahko vse povedali. Tudi sama vem za razne njene skrivnosti, ki jih nisem nikoli povedala nikomur, niti možu ne, ko sva bila še skupaj (gre za stvari iz njene mladosti in preteklosti). Če me je kdaj prosila, naj nekaj ostane med nama, sem to vedno upoštevala.

In zdaj pravi, da je lahko prijateljica z OBEMA (midve se poznava več kot 20 let, mojega moža pozna pol manj) in da ni nujno, da se med nami kaj spremeni. Kako naj se med nami ne bi nič spremenilo, če se vendar je??? Če z mojim bivšim nisva več skupaj! A naj hodimo na predstave in večerje kot smo prej? Naj pridem zraven, ko bo moj bivši s svojo novo v družbi moje prijateljice in njenega moža? Pa se bomo lahko vsi skupaj lepo imeli in malo poklepetali?

Ne vem, kaj bo po daljšem času, ko bom tudi nekako predelala to prevaro s strani bivšega, ampak jaz bi prijateljico potrebovala SEDAJ, ko mi je težko. In vidim, da nanjo ne morem več računati.

popolnoma prekini stike z njo

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Tista, ki se bo avtomatsko postavila na tvojo stran že ni prijateljica temveč hujskačica in take vedno naredijo še več škode kot je že narejene, običajno kar po lastnih zgledih, ker so tudi same vse zafurale pa v celoti privočijo naj še drugi…
Prava prijateljica bo čimbolj nevtralna, se distancirala od vmešavanja, postregla pa s kakim dobronamernim nasvetom, ki bo sledil resnici in ne zgolj tvojem subjektivnem videnju.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zelo se strinjam s tabo in jaz bi z njo prekinila stike. Če se ne postavi na tvojo stran, se pač na moževo. In mož je tvoj sovražnik in torej… kaj ona hoče igrati peto kolono?! Pravilno, da jo ignoriraš. Ona preprosto NI tvoja prijateljica.

Oh kako beden komentar!

Bi rada videla kako bi se ti odzvala oz. odzval v tej situaciji!
Tkole kot tle bluziš prav gotovo ne.

Ce tale prijateljica vidi kaj se dogaja,da se njena prijatelja ločujeta – sploh nima kaj z njim na kavo hodit! Umakniti bi se morala za nekaj mesecev da ona dva zadeve uredita – dokončata in prevarani prijateljici,ki je bila prevarana stati ob strani! Ne ti meni o skupnem prijateljstvu?! Edene ali drug v omenjenem primeru,nikakor ne oba..

Uff kako sovražim hinavske potulene kuzle.V prvi priliki ji je nož v hrbet zarila.[/quote]

Ti si slaba prijateljica, saj ob prvi nevihti obrneš hrbet prijateljem in se delaš vzvišeno. Morda je tale njena prijateljica postala dobra prijateljica tudi avtoričinemu možu. Zakaj naj bi mu zdaj obrnila hrbet? Saj avtorica nikjer ne piše, da jo njen mož ponižuje ali še kaj hujšega. Samo prevaral jo je, avtorica tega ne more prenesti in se bo ločila. Nikjer ni napisano, da se grdo ločujeta. Zato še ni nikjer rečeno, da je slab človek. Ima pravico do prijateljev, saj tudi njemu ni lahko. Ja, je varal, ampak bodimo človeški in se tudi obnašajmo človeško.

Še bolj čudno bi bilo, ko bi se morda tale dva čez nekaj časa pobotala. Poznam kar nekaj primerov, ko sta bila mož in žena na smrt skregana, se ločevala, čez nekaj let pa sta se pobotala. Dva sta se ponovno poročila, eden se je vrnil k ženi po dolgih letih, ki jih je prebil z ljubico. Kaj pa naj v teh primerih stori njena prijateljica? Prej je bila prijateljica z njo, potem z obema, pa spet samo z njo, na koncu naj bo spet z obema…. ? Kaj bi si v tem primeru mislila tako žena kot njen mož o prijateljici, ki se obrača po vetru? Če bi bila pametna, takšne prijateljice nikoli več ne bi pogledala, ne eden in ne drugi, saj je človek brez hrbtenice in brez lastnega mišljenja.

Avtorica, tvoja prijateljica ima čisto prav. Samo zato, ker si ti prizadeta in se ločuješ, pusti njeno življenje pri miru. Ostani prijateljica, zaupaj, če boš videla, da prijateljica ohranja skrivnosti zase.
Če pa boš imela neprijeten občutek, pač določenih tem na klepetu s prijateljico ne načenjaj. Ti si lahko obdržala njene skrivnosti zase in jih nisi zaupala niti svojemu možu, zakaj misliš, da jih ona ne more? Čez nekaj časa se bodo stvari razjasnile, pa se boš takrat odločala, ali je prijateljica vredna tvojega prijateljstva, ne glede na to, ali prijateljuje tudi s tvojim takrat že bivšim ali pa bo prijateljstvo med njima razpadlo.

Pred leti sem bila v situaciji, ko sta se ločevala dobra prijatelja.
Z obema sem ostala v dobri odnosi in niti za trenutek se mi ni zdelo, da bi to bilo lako narobe.

New Report

Close