Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kokosova mast – kokosovo maslo

Kokosova mast – kokosovo maslo

Je to ena in ista zadeva ali se razlikujeta?
V Hoferju kupujem kokosovo mast, potrebujem pa kokosovo maslo. Če ni ena in ista stvar me zanima kje se lahko kupi maslo in v čem se razlikuje?

To je eno in isto. Tudi če gre za kokosovo olje, je to še vedno ista zadeva.

Načeloma se ime kokosovo maslo ne bi smelo uporabljati, ime maslo se lahko uporablja izključno za mlečni izdelek.

Tkolele hvala lepa ti.

nova
Uredništvo priporoča

Ups, ne bo držalo. Kokosovo maslo se kupi npr. v Mullerju pod imenom Kokosmuss, pa tudi kakšna spletna trgovina ga ima. Lahko pa ga narediš sama (če imaš močan mešalec), tako da kokosovo moko melješ tako dolgo, da postane maslo. Podoben je ostalim oreškasitim maslom in ne mlečnemu maslu.

Kokosovo bio maslo jaz kupujem v Mercatorju.

Ups, ne bo držalo. Kokosovo maslo se kupi npr. v Mullerju pod imenom Kokosmuss, pa tudi kakšna spletna trgovina ga ima. Lahko pa ga narediš sama (če imaš močan mešalec), tako da kokosovo moko melješ tako dolgo, da postane maslo. Podoben je ostalim oreškasitim maslom in ne mlečnemu maslu.[/quote]

Jah, eno so nemški izrazi, drugo pa izrazi, ki jih uporabljamo pri nas.

Kot sem že napisala, besedo maslo se za take namaze načeloma sploh ne sme uporabljati. Pravilen izraz za kokosmuss bi bil kokosov namaz. In seveda ta se razlikuje od kokosovega olja oz. masti, ki je iz kokosovega oreha iztisnjena maščoba.

Žal se pa za oba izdelka (ki sta seveda različna med sabo) v slovenščini uporablja izraz kokosovo maslo, ki se pa sploh ne bi smel. Tako, da …

V nemščini je to ločeno, tudi zaradi striktnega upoštevanja zakonodaje pri poimenovanju izdelkov.

Kokosov namaz bolj težko uporabiš za peko in še težje za cvrtje.

Ne. Je pa odličen za na žlico. Pa še kos temne čokolade zraven. Heeeeaaaaaven 🙂

Sicer pa jaz še nikjer nisem za kokosovo olje ali maščobo v slovenščini videla napisano kokosovo maslo, pa imam trenutno v omarici 4 različne proizvajalce. Sem šla prav gledat. Vsepovsod piše kokosovo olje ali kokosova mast. Katerega ti uporabljaš, da piše kokosovo maslo, pa je v resnici olje?
Za Kokosmuss, ki sem ga prej omenila, pa je slovenski prevod “kokosov mus”.

A če v receptu piše kokosovo maslo pote moram kupiti ta muss al kako? Koliko pa stane potem kokosovo maslo al muss?

Ne. Je pa odličen za na žlico. Pa še kos temne čokolade zraven. Heeeeaaaaaven 🙂

Sicer pa jaz še nikjer nisem za kokosovo olje ali maščobo v slovenščini videla napisano kokosovo maslo, pa imam trenutno v omarici 4 različne proizvajalce. Sem šla prav gledat. Vsepovsod piše kokosovo olje ali kokosova mast. Katerega ti uporabljaš, da piše kokosovo maslo, pa je v resnici olje?
Za Kokosmuss, ki sem ga prej omenila, pa je slovenski prevod “kokosov mus”.[/quote]

Sedaj so poimenovanja izdelkov OK, v skladu z zakonodajo, saj morajo biti. Niso ga pa še sprejeli pisci oz. prevajalci receptov. Ti še vedno (vsaj večina) veselo uporabljajo izraz kokosovo maslo, ki se je pač udomačil in ne razmišljajo kaj preveč o pravilnem poimenovanju.

Dvomim, po mojem so imeli v mislih kokosovo maščobo oz. olje.

Kaj pa delaš?

A, ok. Slovenskih receptov pa res ne spremljam. Ja, po moje mora potem avtorica res uporabiti kokosovo maščobo. Tudi jaz še nisem v nobenem (tujem) receptu zasledila kokosovo maslo.

New Report

Close