Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je boljše za kopanje gel za tuširanje ali trdo milo?

Ali je boljše za kopanje gel za tuširanje ali trdo milo?

Meni iz neznanega razloga bolj paše trdo milo.

Odkar ga uporabljam, je moja koža dosti manj suha, enkrat sem imela prav krokodiljo kožo na nogah, ker je bila tako suha, in to kljub uporabi različnih mazil. Odkar uporabljam, se mi je stanje izboljšalo, vidim, da koža na nogah sploh ni več suha, postala je čsito normalna.

Vem, da strokovnjaki priporočajo gel za tuširanje, ker imajo trda mila prevelih ph…. Toda, ali je gel za tuširanje res v vsem boljši?

Enako pri meni. Nimam več suhe kože. Uporabljati sem začela samo trdo milo. Imam občutek da so tekoča mila le finta za prodajo, več tekočega mila se porabi pri vsakem tuširanju in več ga je treba kupovati.

Katero trdo milo pa uporabljaš? Mogoče ga bom tudi jaz po dolgem času spet kupila. Ne vem pa katerega? Ali uporabljaš kako naravno milo?

nova
Uredništvo priporoča

Ker imam otroke kar Babylove trdo milo iz DM ai Mullerja. Ne kompliciram. Pred tem pa Nivea trdo milo.
Pa sem prej strašno gledala na nevemkakšne znane znamke tekočih mil…

Enako, moja koza mnogo bolje prenasa trdo milo, pa zdi se mi, da ga precej lazje speres. Jaz kradem kar sinovo, ali Bübchen, ali Nivea ali Babylove – vsa so ok.

moja kolegica žena mikrobiologa ki ful da na te naravne zadeve oz. zadeve, ki so najbol za človeka in njegovo zdravje mi je enkrat rekla da pri njih samo in izključno trda mila uporabljajo. mi je povedala zakaj, a sem pozabila oz. niti nism poslušala.

debata je pa na to nanesla ko sem si šla umit roke /zaradi dojenčka) in sm vidla da ima trdo milo in bila presenečena, da to še obstaja hahhahahha

tko da bojda so trda mila boljša 🙂

O a res? Jaz sem se pa po desetletju hotela dvakrat s trdim stuširat in mi je kožo skoraj okoli obrnilo od suhosti in sem sklenila, da to ni zame. To se mi pri tekočih ne zgodi.

Tudi jaz sem ravno zadnjič odprla trdo milo ( hm znamke nevem) ampak je za suho kožo in po umivanju z njim naj bi bila navlažena, bla bla.

Dvakrat sem se umila, jaz si z roko sploh nisem mogla it po koži, ker mi jo je kr zaštopal, tok je bila suha ( še ko je bila mokra)

Zdaj si z njim umivam lase, ker imam zelo mastne, čeprav se mi zdi da slabo umije.

Vglavnem tudi jaz sem za bolj naravno….ampak ni šans, da se še kdaj z njim umijem. Mogoče bi mogla sprobat kakšnega drugega.

Lp

Velikokrat se umijem tudi s samo mlačno vodo. Drugače uporabljam trdo milo, ker se mi zdi, da si gela za tuširanje ne morem sprati s kože. Tudi mož ne mara tekočega mila.
Za umivanje rok pa uporabljam tekoče milo (iz Lidla) se mi zdi zelo fajn, ker ni premočno in se ga zlahka izpere. Trdo milo se je na polički namreč razpackalo in je postalo takoj neuporabno.

Že 25 let nisem kupila trdega mila in nisem o njem niti razmišljala. Zdaj ga pa bom, da vidim kako se obnese.

Meni je gel in tekoče milo bolj praktično, zato večinoma to uporabljam.
Nisem pa drugače opazila, da bi bilo karkoli drugače glede učinkovitosti enega ali drugea.
Gel pač stisnem na gobico in se umijem. Trdo milo pa imaš potem še mokro in ga moraš nekam odložit. Če nimaš ok posodice, se ti valja v vodi.
Drugače pa nič nimam proti trdim milom.

Vsako trdo milo ne izsuši kože. Jaz vedno pogledam sestavine, običajno kupim kakšnega bolj naravnega. Trenutno imam Alverde, je zelo ugoden in kože ne izsuši. Dove, Palmolive in podobni – to odpade.

Trdo milo je dobro zato, ker je lahko narejeno iz čisto naravnih sestavin (z dodatki olja, masla), lahko ga celo naredimo sami doma. Poleg tega je bolj ekološko, prvič zato, ker se hitreje spere s kože (torej porabimo manj vode), drugič zato, ker ni v plastični embalaži.

Sem že ene dvakrat dobila trdo milo za darilo, enega sem pred časom vrgla stran, sedaj sem se pa parkrat stuširala z L’occitanovim in mi je kar v redu. Samo ne vem, kam naj ga po tuširanju odložim? Gel za tuširanje pač stoji na robu kadi, s tem trdim milom pa nimam kam, tiste posodice za milo mi niso všeč, ker večinoma v njih milo stoji v vodi…
Tiste, ki uporabljate trdo milo za tuširanje, kam ga odlagate?

Pri nas trdega mila ne uporabljamo – že iz higienskih razlogov ne, kaj šele praktičnih…

Po moje je odvisno kakšno milo uporabljaš in gotovo neko “Palmolive” tdo milo ni boljše od Welwda gela za prhanje.

Živi in pusti živeti

Kupi posodico, ki je narejena kot mrežica na nogicah (imajo v Muellerju, na primer), tako se milo lepo odcedi.

Meni je dermatolog pred leti, ko sem trpela zaradi mozoljavosti po hrbtu takoj svetova, naj začnem uporabljati trdo milo, gel za umivanje pa naj podarim komu, ki ga ne maram ?! No ja, malo se je pohecal, ampak mislim, da razumete poanto.

Jaz se sicer zdaj umivam z gelom, moj partner pa že dolgo s trdim milom, ker je imel ves čas težave z aknami po telesu. In po ukinitvi gela se mu je stanje močno izboljšalo.

Menda (to sem slišala) naj bi imel gel drugačno sestavo kot trdo milo in se tudi ne izpere s kože tako dobro kot trdo milo (zato imate nekatre občutek, da med tuširanjem koža ni gladka). In to naj ne bi bilo dobro za kožo.

Je pa zoprno, ker se ostanki mila veliko bolj in hitreje nabirajo na kadi ali umivalniku. To mi gre pa res na živce.

Razlika med trdimi in tekočimi mili je v ionu. V OŠ ste se učili o milih, nepolarni rep in polarna glava, kaj veže vodo in kaj umazanijo.

Ve se pogovarjate o dodatkih milom, ki s samim milom nimajo ničesar. Če želite naravno, si milo pripravite doma, recept dobite pri starejših ljudeh ali v učbeniku kemije.

Koža potrebuje nekaj tuširanj, da se navadi na trdo milo. V gelih je nekaj notri, da povzroči, kako bi rekla – odvisnost?, in posledično trda mila ne odgovarjajo takoj. Uporabljam DNte trdo milo. Mmmm kako dišijo

Zanimivo, večkrat sem se poizkusil umivati z trdim milom in se je tudi meni zdela koža veliko bolj suha. Za roke pa uporabljam tole milo in je super http://www.germstar.si/trgovina/g1-tekoce-milo/[/url] eno izmed redkih, ki temeljito očisti in ne izsuši rok.

New Report

Close