Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vprašanja v zvezi z bronhitisom

Vprašanja v zvezi z bronhitisom

Pozdravljeni.
Prebrala sem že mnogo odgovorov, pa vendar.
Moj sin je imel prvi bronhiolitis pri 6 mesecih. Bila sva tudi hospitalizirana.
Kasneje je imel več viroz in prehladov. Na morju smo bili ogromno, tudi v hribih nekaj.
Pri 13 mesecih je bil znova hospitaliziran zaradi hudega bronhitisa. Dobil je injekcijo medrola (če se ne motim), imel je inhalacije ventolina in kapljice maxidex, veliko so ga tudi aspirirali. Enkrat samkrat je imel malo nižjo raven kisika. Še dvakrat je dobil injekcijo. V bolnici je bil 6 dni. Doma je dobival še en teden ventolin. V vrtec pa je šel še en teden in pol kasneje. Bil je že povsem ok. Dobiva tudi Singulair.
Po 4 dneh vrtca se mu je začel prehlad. Takoj smo začeli dajati ventolin na 6 ur, po 5 dneh se mu je spet razvil bronhitis. K sreči smo doma.
Delamo vse možno, od čajev, mazanja, tapkanja, inhaliranja, tonimer in čiščenje noska… Vgreza se mu ne, živahen je zelo, pije veliko, mogoče malo manj je, ima pa grozen kašelj in hrope. Sedaj imamo ventolin na 4 ure in operil kapljice. Med spanjem lepo diha.
Ali mu koristijo inhalacije fiziološke raztopine? Muči me predvsem vprašanje, ali lahko gre ven? Vem, da je muhasto vreme, vendar se mi zdi, da če ni mrzlo, sije sonce in ne piha, bi mogoče bilo dobro iti ven, ali ne? Mnenja so tako različna, da ne vem več kaj je dobro in kaj ne. Kaj vi priporočate?
Kaj pa sredstva za izkašljevanje? So koristna ali ne?

Najlepša hvala za odgovor,
Lep pozdrav, Živa

Inhalacije fiziološke raztopine ovlažijo dihala, sluz postane bolj tekoča in otrok lažje izkašljuje. Vendar lahko otroku s preobčutljivimi dihali povzroči poslabšanje zaradi zoženja dihal. Zato previdno, glede na podatke o prebolelih bronhiolitisih.
Če otrok nima vročine, je ta hladnejši zrak za dihala odličen., Le zelo mrzel zrak bi povzročil podobno preidzivnost kot pri fiziološki (pri otroku, ki je prebolel … enako kot zgoraj:=)
Nikakršnih sirupov ne svetujemo, saj dokazano niso učinkoviti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close