Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine v hrbtu in glavi

Bolečine v hrbtu in glavi

Pozdravljeni,

imam naslednjo težavo.

Nekje od ponedeljka dalje, imam precej močne bolečine v hrbtu. Bolečine nastopijo samo pri hoji in sicer, ko naredim korak. V kolikor hodim zelo počasi in “mehko” so bolečine manjše. Bolečine so manjše tudi če si pri hoji z roko pritiskam na del hrbta, kjer je bolečine najmočnejša. Pri sedenju, hoji, ko stojim itd. bolečin ni. Kot, da ne bi nič bilo.

Bolečina je prisotna točno v sredini hrbta, po celi širini in nekje 15 centimetrov od zgornja do spodnje točke.

Bolečine v hrbtu spremlja tudi glavobol. V kolikor je glava pri miru je ta neznaten vendar ob sunkovitejših premikih glave se zelo poveča. Prav tako na trenutke močno zaboli na obeh straneh glave, nad senci. Ta bolečina traja samo nekaj trenutkov. Zjutraj, po prespani noči, so bolečine v hrbtu manjše glavobol pa močnejši.

Vzel sem protibolečinske tablete, nalgesin, brufen itd., ki so pri glavobolu pomagale glede hrbta pa ne. Različnih tablet nisem vzel isti dan ampak vsaki dan drugo.

V kolikor bi imeli kakršenkoli nasvet, ki bi izključeval obisk zdravnika, saj to z svojim delovnim časom težko opravim, bi vam bil hvaležen.

Lep pozdrav !

Pozdravljeni
Žal noben nasvet po netu ne more izključiti zdravnika….tista bolečina v križu najbolj spominja na mišično bolečino, tudi zaradi okoliščin, ki jih navajate, težko pa bi to povezoval z glavobolom. Neodvisnih razlogov za glavobol je dovolj, podatkov pa vseeno premalo, za bolj verodostojen odgovor.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor.

Kar se tice podatkov bi vam z veseljem nastel se dodatne ampak ne vem priblizno kaj bi se bilo relevantno.

Pozabil sem edino napisat, da sem star 34 let in da delo opravljam v sedecem polozaju.

Kar se velja omenit je, da ne gre ravno za bolecine v krizu ampak kar precej visje. Recimo nekje 10 centimetrov nizje od lopatic. Glede povezanosti obeh bolecin sem sklepal tako zato, ker sta se pojavili naenkrat.

V preteklosti sem zelo redko imel kratkotrajne tezave z glavobolom medtem ko z hrbtom pa sploh ne.

Za kakrsnokoli dodatno mnenje bi bol zelo hvalezen.

Imam vprasanje za dr Rebolja. Ali je mozna bolecina med lopaticama na hrbtu zaradi kisline, ceprav nimam pekocega zelodca ali poziralnika? Star sem 24 let in imam vsaj enkrat na teden zelo pekoc obcutek v zelodcu ali pa ustno votlino z jezikom, danes me pa muci ta topw bolecina v hrbtu. Ne bi pa rad hodil na dezurno, saj sem bil pred tremi tedni na ekgju, ki je bil bp, caka me pa tudi obremenilno testiranje. Ce sem odkrit, se tako kot mnogi tu gor, spopadam z napadi tesnobe.

Pozdravljeni
Ni značilno, da bi težave s kislino povzročale tope bolečine v hrbtu, pogost razlog za slednje je recimo drša, nepravilno sedenje in še marsikaj (ker ni značilno niti za težave s srcem). Značilno prav tako ni niti za napade tesnobe, ste pa povsem prav ugotovili, da je tesnobnost v različnih oblačilih ena najpogostejših tegob na tem forumu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ce vas potem prav razumem topa bolecina ne nakazuje tezav s srcem? Res je da zadnje case dosti prelezim v postelji v nekaksem polsedecem polozaju. Potem je tezava najbrz kostno misicne narave in ni potrebnih skrbi? 🙂

To se mi zdi bolj verjetno (seveda pa forum ne more nadomestiti pregleda)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

stara sem 32 let in muči me grozna bolečina v ledvenem delu hrbtenice, širi se v vratnega in mi povzroča bolečino glave v predelu senc, imam občasno mrtvinčenje desne roke. Zjutraj, ko se zbudim se začne in se moram najprej malo razmigati, da sploh ustanem iz postelje. Imam 2 otročička in tako je seveda tudi dan poln dela poleg službe, v kateri imam večinoma sedeči položaj za računalnikom , služba je vredu saj lahko pomagam sodelavcu pri izdaji materiala, tako da vključuje tudi gibanje. Zanima me kaj je vzrok mojim težavam, ker zdravnika še nisem obiskala, ali mi lahko pomagate z kakšnim nasvetom ?

Pozdravljeni
Bolečine v hrbtu ima vsaj občasno kar 80% ljudi, vi, ki imate še majhne otroke, imate seveda dovolj razlogov zanje. Tako na pamet pomaga primerna drža, primerna telesna teža, pravilno dvigovanje otrok in bremen in pa redne vaje za krepitev obhrbtenicnih mišic. To slednje žal uspeva malokomu in marskikdo ima težave leta… Če se vam težave zavlečejo, je vseeno seveda smiselno opraviti zdravniški pregled, da izključi bolj eksotiče vzroke.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close