Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katero OŠ: Bičevje, Kolezija, M. Vrhovnik (LJ)

V katero OŠ: Bičevje, Kolezija, M. Vrhovnik (LJ)

Pozdrav, vsem,

če je med vami kdo, ki ima kakršnekoli izkušnje s šolami v naslovu vas prosim za informacije, mnenje, nasvet. Drugo leto bomo vpisovali hči v prvi razred, sodimo sicer pod Bičevje, razmišljamo tudi o drugih možnostih.

Hvala!

Kaj pa OŠ Rakova jelša???

Dober nasvet: otroka daj v šolo, ki je najbližje domu.
Ti bo bolj hvaležen, kot če ga boš vpisala na kakšno bolj prestižno šolo, ki jo obiskujejo otroci bolje situiranih staršev – v končni fazi bo v šolo in iz šole kmalu hodil sam, druženje po pouku blizu doma pa je najlepše.

te šole stojijo v medsebojni razdalji 10 min zelo počasne peš hoje in je iz vidika popoldanskega druženja otrok povsem irelevantno, kam bo otrok vpisan

moj odgovor:

OŠ Bičevje je problematična in imajo težave z disciplino, tudi otroci dosegajo dokaj slabe rezultate na NPZ-jih
OŠ Kolezija – se zelo trudijo, da bi dvignili in držli nivo znanja – so zelo storilnostno narvnani (kar je vsaj meni OK); so pa letos imeli, predvsem konec leta,nekaj incidentov s pretepi v šoli in šolskemokolišu med šolarji in nekimi zunanjimi otroci, pri čemer so ta problem reševali, za moje pojme neprimerno, ker so prepovedali učencem zadrževanje v bližini šol (kjer so učitelji in šola dolžni zagotavljati red), pri čemer staršemnisobili dostopni za dodatna pojasnila. Pa še to, so popolni invalidi pri e-pismenosti in za vsako stvar, ki jo rabijo starši, se je trebapri njih oglasit osebno in DOPOLDNE (tudi telefon ne zadostuje) in imaš lahko smolo,ker človeka,ki ga rabiš ni v službi, drugi pa se v njegovo delo “ne vtikajo”

OŠ Majde Vrhovnik – zamoje pojme presnobovska šola, ki ima povrh vsega v višjih razredih hude težave zmedvrstniškim nasiljem,ki pa ga zelo uspešno poteajo preprogo,ker so vir nasilja praviloma otroci iz VIP-družin

od teh o katerih sprašuješbi izbrala Kolezijo

V nobeno od naštetih. Trnovo je daleč najboljše!

Res je, Trnovo je že od nekdaj zakon, ostale so poden, tako ali drugače.

Ej, hvala vsem. Ja, šole so si precej blizu, mogoče M Vrhovnik nekoliko bolj oddaljena. Za Bičevje sem tudi sama dobila podobne info. O Trnovem pa nimam pojma. BI mogoče lahko “iz tistega konca” ali “trnooovo” napisali se kaj več o tej šoli? Res vam hvala.

Ne morem si kaj, da ne bi komentirala… kako vesela sem, da živimo na podeželju, kjer imamo prijazno majhno šolo z dobrimi rezultati, kjer ni nasilja na šoli, otroci ne gledajo na znamke oblačil…

Odkar sem mama, sem vesela, da po študiju nisem ostala v Ljubljani.

Hodila sem na Bičevje (prvi razred 1974), tja je hodil tudi sin (prvi razred 2002).
Od mojih šolskih dni se je šola kar precej spremenila, a ni vse slabše. Veliko je otrok priseljencev,kar samo po sebi ni slabo, a vendar imajo težave z disciplinsko asimilacijo nekaterih.
Šola je majhna in lepo opremljena, učitelji so zvečine prizadevni. Sin in nekaj njegovih prijateljev so brez težav prešli na dobre gimnazije in tu dokazujejo, da so v šoli pridobili dobro predznanje.
Aja, kdor hodi do Bičevja in Kolezije 10 minut (kot je moj sin), ta bo do centra, do Majde Hodil še enkrat toliko časa.
Kolezija je bila manj disciplinsko težavna, a se to spreminja.
Meni ni žal, da je šel sin na Bičevje, šola je dobra in učencem veliko nudi ter jih dobro pripravi na nadaljne šolanje. Je pa morda razkorak v učni zmogljivosti dobrih in slabih učencev večji kot drugod.

Majda je fajn, imamo otroka pri koncu devetletke, smo zadovoljni. Kakšnega posebnega statusnega pritiska ne čutimo, ampak je res, da imamo otroka, ki mu te stvari bolj dol visijo. Tudi z medvrstniškim nasiljem v našem razredu ni težav. Je pa tako, da je zelo polna in je težko priti zraven, če nisi iz okoliša, vsaj zadnji dve leti je tako.

Najlepsa hvala vsem!

Tudi naša dva otroka sta oba na Bičevju in smo že vseh 8 let zadovoljni tako z učitelji kot z nivojem znanja. Ko smo bili na tem, da izberemo šolo za starejšega otroka, sem o OŠ Bičevje slišala marsikaj. Največ slabih kritik od tistih, za katere sem kasneje ugotovila, da s šolo niso imeli opravit ničesar. Ko pa sem vprašala 4 družine iz našega in sosednjega bloka (ki so takrat ali kako leto pred tem imele na tej šoli svoje otroke) pa so mi vsi po vrsti rekli, da so s šolo zelo zadovoljni. Potem pa bodi pameten… 🙂 Ko so imeli dneve odprtih vrat, smo si šli pogledat šolo in pouk od znotraj in je bilo tako meni kot otroku všeč. OŠ Vič mi ni sedla, ker so preogromni in je otrok enostavno preveč za eno šolo. Tudi OŠ Kolezija me ni ne vem kako prepričala. Na koncu smo se odločili za OŠ Bičevje, da bo imel sošolce v bližini. Svoje odločitve nismo nikoli obžalovali. Otroka se v šoli dobro počutita kar mi je najbolj pomembno. Naučita se pa toliko, kot sta se pripravljena naučit – v našem primeru eden zelo veliko, drugi pa malo manj. Izbirat šolo glede na to kakšne rezultate dosegajo njeni učenci na NPZjih je pa meni osebno malo mimo. Na začetku šolanja je tako ali tako malo loterije. Kako se bo v šoli počutil in česa vse se bo naučil ali pa tudi ne tvoj konkreten otrok je odvisno od edinstvene kombinacije tvojega otroka, konkretne učiteljice, ki otroka uči in vseh drugih otrok v razredu. Kako je bilo s sosedovim Tončkom pred 4 leti in sosedovo Mojco lansko leto ti nič ne pove o tem kako bo s tvojim otrokom naslednje leto. Pri nas je bilo v razredih obeh otrok kar nekaj učencev (in njihovih staršev), ki učiteljic in sošolcev niso mogli prehvalit in pa tudi takih, ki niso bili pretirano navdušeni in so bili čisto zadovoljni, ko so s prehodom v višji razred zamenjali učiteljice. Je pač tako, da se nekateri ljudje med seboj bolje nekateri pa malo slabše ujamejo. Pa to ne pomeni vedno, da je bilo kaj konkretnega narobe z učiteljico ali pa starši in učencem. Jaz vsakemu svetujem, naj otroka vpiše v šolo pod katere okoliš paše. Če se kasneje res pojavijo kakšne težave, ki jih nikakor ni mogoče rešit s sodelovanjem z učiteljem in vodstvom šole, pa lahko tekom šolanja otroka še vedno prepišeš na drugo šolo. Tam pa se loterija začne znova… 😉

Sama sem hodila na Bičevje in oba moja otroka hodita sedaj tja in mislim, da je zelo v redu šola. Imajo nekaj odličnih učiteljev, nekaj učiteljev bi pa lahko bilo boljših, ampak tako je na vsaki šoli.

Sedaj imajo kompletno prenovljeni telovadnici, kmalu pa bo obnovljena tudi jedilnica. Za jutranje varstvo je dobro preskrbljeno.

Pozdravljeni;)

Tudi moj sin obiskuje Os Bicevje.
Jaz sem slišala kar nekaj pripomb na to šolo, vendar moje mnenje je, da je itak vse odvisno od učiteljev.

Mi imamo srečo . meni je sola res fajn, trudijo se na vseh podrocjih. Niti ni sledi o kaksni disciplini??
Mogoce je to posploseno, kee obiskujejo solo tudi otroci doma Malči Belucebe.

Sola je super !


Kdo so otroci iz Malci Belucebe? Nič nimate sreče, ker ste nepismeni, očitno celotna familija! In tekst je iz leta gospodovega …. 2013, torej je otrok že na eni od teh šol! Stara jajca!

Ker šolo obiskujejo otroci iz malči beliceve? To so čisto normalno otroci ki imajo doma probleme za kar pa niso krivi otroci ampak njihovi starši. Poleg tega pa vam lahko iz lastnih izkusen povem da so otroci iz mladinski doma malči beliceve super otroci lahko bi rekla celo bolsi kot tisti ki imajo vsega preveč

Bolj si iskreni in razumejo drugačne otroke

New Report

Close