Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek klevetanje sodna praksa

klevetanje sodna praksa

Ali mi lahko kdo pomaga.? Dosadilo mi je večletno klevetanje, blatenje čez mene osebno iz strani ene osebe.Zato sem se odločila da bom osebo, ki mi dela javno sramoto, tožila za denarno odškodnino zaradi duševnih bolečin. Iščem primere v sodni praksi pa nikjer ne najdem, kaj podobnega.

mogoče za to ker je v takem primeru sodna praksa le farsa…. ker roko na srce je čist brez veze in smešno zahtevat od nekoga odškodnino, ker pred tabo postavi resnico ali pa vsaj del te….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

naša sodna praksa tega večinoma še ne pozna . Išči pod blatenje dobrega imena, odškodnina zardi duševnih bolečin..
So že bili primeri- odškodnine so pa tako majhne, da ne vem, če se ti da…

nova
Uredništvo priporoča

Tukaj pobrskaj, če je kaj takega:

http://www.sodnapraksa.si/search.php

S tem se strinjam. Medalja ima vedno dve plati. Res krivične in hude stvari se rešujejo drugače in hitreje. Avtor/ica bi že vedela, kaj in kako, če bi se ji v resnici zgodila krivica.

Hvala. Saj v končni fazi se mi ne gre toliko za denar, je pa to edino sredstvo, ki bi morda to osebo streznilo, da je prekoračil vse meje dobrega okusa.

Mislim da ne bi bilo nikomur prijetno pri srcu, če bi recimo od popolnega tujca slišal svoje ime in različne klevete, čes kakšna oseba sem in kakšno naj bi bilo moje življenje. Nerodna situacija . Imam priče , ki so pripravljene pričati zame.

Se zavedaš, da boš morala v primeru tožbe dokazati, da so klevete res neresnične, da je oseba širila neresnice o tebi z namenom da ti povzroči škodo (materialno ali nematerialno). Prav tako boš morala dokazati, da ti je bila škoda dejansko povzročena – če govorimo o duševnih bolečinah so to lahko razni bolniški listi, zdravniška potrdila, ipd.

V kolikor meniš, da boš vse zgoraj navedeno uspelo dokazati, kar naprej s tožbo. Če pa misliš da ne, pa škoda časa in denarja.

S tem se strinjam. Medalja ima vedno dve plati. Res krivične in hude stvari se rešujejo drugače in hitreje. Avtor/ica bi že vedela, kaj in kako, če bi se ji v resnici zgodila krivica.[/quote]

Ponavadi je molk najboljše zdravilo. Saj veste kako gre tisti pregovor. Kdor molči desetim odgovori., Ampak v tem primeru niti to ne zaleže. Zato razmišljam o tej opciji.

Aja, tako? Torej, če mene sosed iz bloka blati, da sem ku*ba in da vsakemu dam (njemu očitno že nisem, ane), potem moram jaz sodišču dokazati, da NISEM ku*ba in da NE dam vsakemu??? In kako točno predlagaš, da naj to dokažem???

Mogoče bi pa zadostoval že resen dopis kakega odvetnika. Ljudje se včasih dovolj ustrašijo že takih stvari.


Dober nasvet.

No, ce si soseda izmisli da sem rodila, ceprav nisem bila niti noseca potem mi prosim najdite kaksna je druga stran oziroma delna resnica v tem??? Pa takrat sem bila stara 16 let in sem bila se nedolzna, niti nisem imela fanta niti NIC!! Baje smo skrivali celotno nosecnost z mojimi ohlapnimi oblacili (sem imela obdobje ko sem bila reperka cemur se zdaj smejem ker sem bila prav smesna ko gledam slike). Ampak to je pac aubkultura, ki mi je bila blazno kul in pocutila sem se blazno kul. Potem pa so k nam prisli sorodniki z res dojenckom starim dva ali tri tedne, jaz sem ga (z dovoljenjem njegove mame seveda) nesla
malo na balkon in ga pestovala (je bilo poletje) in soseda me je videla ko sem mu govorila moj moj fantek (je bil bliznji sorodnik, bili smo zelo povezani in mi je bil kot brat-se zdaj mi je). No in cez kak teden so ze vsi sprasevali mamo kdaj sem rodila in kaksnega spola je otrok in vse kar spada zraven. Smo pac manjse mesto in se hitro razve. Se je tudi zvedelo hitro kdo je bleknil ven bedarijo in popolno LAŽ!! In ne, ni bilo niti malo smesno ker so zlobni jeziki potem nadaljevali in stvar potencirali v to da nas je sram otroka, da smo ga zatajili, da lazemo da nimam otroka in ga skrivamo in da sem ga na koncu dala v posvojitev ker nas je bilo tako sram. Bi bilo vam vseeno ce bi se to govorilo o vas in vasi hcerki?? Seveda so vsi ki so mi pomembni vedeli resnico ampak bi vam bilo dejansko vseeno kaj govorijo ostali?? No meni ni bilo!! Ko sem sla na faks se tudi nikoli vec nisem vrnila nazaj domov ampak poiskala svoje stanovanje in zivela v mestu studija kjer sem dobila zaposlitev. Seveda hodim na obiske ampak se mi vedno zdi, da me vsi cudno in postrani gledajo. Mogoce le obcutek mogoce pa tudi ne!! In tisti ki lapate nekaj o v vsaki lazi je kao resnica se malo zamislite preden sikate!! Da se slucajno kdaj vam ali vasim otrokom ne naredi kaj takega, ker zivljenje rado izuci prepametne ljudi in jih spusti na zemljo!!!

No, pretiravat pa tudi ni treba no. Še dobro, da ti v tistem času ni umrla mama, ker bi verjetno rekli, da si jo ubila med poporodno depresijo.

geez… kakšne travme imate eni… a tega se zavedate, da se več ali manj po celem svetu čeprav je nekak to sploh potencirano v slovenistanu govori in kleveta praktično o vsakem človeku, pa se širijo o vsakem človeku okrog različne teorije in resnice itn. pa je zanimivo, da se nas najmanj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne sekira kaj se govori, kaj kdo govori in kje kdo govori o nas. Sekirate okrog tega se res samo ljudje, s pomankanjem samozavesti ali ki samo gledate na to, kaj bodo rekli pa sosedje O_o ali pa taki, ki ste mal bolani na psihi, vse to se pa da rešit brez tožb in obtožb ter denarnih odškodnin in sicer z nasmeškom in sistem skoz eno noter, skozi drugo ven.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Aja, tako? Torej, če mene sosed iz bloka blati, da sem ku*ba in da vsakemu dam (njemu očitno že nisem, ane), potem moram jaz sodišču dokazati, da NISEM ku*ba in da NE dam vsakemu??? In kako točno predlagaš, da naj to dokažem???[/quote]
Ja , za nekatere si lahko kurba, če “daš”, ali pa če “ne daš”

Gunnar deloma se strinjam s tabo deloma pa ne.

Saj to da ima človek pomanjkanje samozavesti ni neka usodna napaka in zaradi tega si človek tudi ni povsem sam kriv. Načeloma to izhaja iz podzavesti, iz dogodkov, ki so se nam zgodili v preteklosti v otroštvu, mladosti.

V tem primeru je potrebno zelo delati na sebi, da se sprejmemo kakršni smo. Samo čisto popraviti se pa vsega tudi ne da. Nekateri potrebujejo mesece, drugi desetletja.

Za moj primer da vidimo:

No, ce si soseda izmisli da sem rodila, ceprav nisem bila niti noseca potem mi prosim najdite kaksna je druga stran oziroma delna resnica v tem??? Pa takrat sem bila stara 16 let in sem bila se nedolzna, niti nisem imela fanta niti NIC!! Baje smo skrivali celotno nosecnost z mojimi ohlapnimi oblacili (sem imela obdobje ko sem bila reperka cemur se zdaj smejem ker sem bila prav smesna ko gledam slike). Ampak to je pac aubkultura, ki mi je bila blazno kul in pocutila sem se blazno kul. Potem pa so k nam prisli sorodniki z res dojenckom starim dva ali tri tedne, jaz sem ga (z dovoljenjem njegove mame seveda) nesla
malo na balkon in ga pestovala (je bilo poletje) in soseda me je videla ko sem mu govorila moj moj fantek (je bil bliznji sorodnik, bili smo zelo povezani in mi je bil kot brat-se zdaj mi je). No in cez kak teden so ze vsi sprasevali mamo kdaj sem rodila in kaksnega spola je otrok in vse kar spada zraven. Smo pac manjse mesto in se hitro razve. Se je tudi zvedelo hitro kdo je bleknil ven bedarijo in popolno LAŽ!! In ne, ni bilo niti malo smesno ker so zlobni jeziki potem nadaljevali in stvar potencirali v to da nas je sram otroka, da smo ga zatajili, da lazemo da nimam otroka in ga skrivamo in da sem ga na koncu dala v posvojitev ker nas je bilo tako sram. Bi bilo vam vseeno ce bi se to govorilo o vas in vasi hcerki?? Seveda so vsi ki so mi pomembni vedeli resnico ampak bi vam bilo dejansko vseeno kaj govorijo ostali?? No meni ni bilo!! Ko sem sla na faks se tudi nikoli vec nisem vrnila nazaj domov ampak poiskala svoje stanovanje in zivela v mestu studija kjer sem dobila zaposlitev. Seveda hodim na obiske ampak se mi vedno zdi, da me vsi cudno in postrani gledajo. Mogoce le obcutek mogoce pa tudi ne!! In tisti ki lapate nekaj o v vsaki lazi je kao resnica se malo zamislite preden sikate!! Da se slucajno kdaj vam ali vasim otrokom ne naredi kaj takega, ker zivljenje rado izuci prepametne ljudi in jih spusti na zemljo!!!

Nekaj podobnega se dogaja meni. Sicer zadeva je malce drugačna ampak je vključen tudi otrok.

Aja, tako? Torej, če mene sosed iz bloka blati, da sem ku*ba in da vsakemu dam (njemu očitno že nisem, ane), potem moram jaz sodišču dokazati, da NISEM ku*ba in da NE dam vsakemu??? In kako točno predlagaš, da naj to dokažem???[/quote]

avtorica teme mora dokazati, da dotična oseba, ki jo toži zaradi klevetanja, dejansko to kar trdi v tožbi govori na okoli (recimo, da tožena oseba okoli govori, da je ku***).

Ko je to dokazano, pa mora razširjevalec določene ionformacije, ki je žaljiva, dokazati, da je tisto kar trdi, tudi res.

saj pravim, če bi vedela kaj ljudje govorijo vse o drugih, pa se ti niti najmanj ne sekirajo zaradi tega bi že pozabila na vse… razen če se pač v tem, da te to toliko prizadane ne skriva neka resnica pa magari potlačena… ampak še vedno, ne moraš nekoga potlej tožit zaradi blatenja in klevetanja, če govori resnico ali vsaj del te in bolj prilivaš olja na ogenj bolj gori, bolj boš iskala krivca in neko sodno poravnavo bolj boš potrjevala njihove ideje, blodnje itn. bolj te bodo obirali in širili o tebi stvari, za to pa pravim, da je ob teh zadevah najboljš it naprej z nasmeškom in vse preslišat, edino s tem vsem zapreš usta in njih spraviš v frustracijo, ker jim s tem pokažeš, da ti ne morajo do živega pa če se na glavo mečejo po betonu.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kaj vse so jeziki govorili o meni (tudi v malem mestu)! Sem se tudi odselila, ampak ne zaradi tega, ker bi me govorice bolele, pač pa enostavno zato, ker sem se iz tega naučila, da v taki sredini nočem živeti. Zdaj, ko pridem kdaj na obisk, me pa vsi foušljivo sprašujejo, kako je tam, kjer živim, saj se jim razen klevetanja v življenju nič ne dogaja!!
Če se ukvarjaš z govoricami, si tudi sam na istem nivoju.

Aja, tako? Torej, če mene sosed iz bloka blati, da sem ku*ba in da vsakemu dam (njemu očitno že nisem, ane), potem moram jaz sodišču dokazati, da NISEM ku*ba in da NE dam vsakemu??? In kako točno predlagaš, da naj to dokažem???[/quote]

Pripelješ 10 prič katerim nisi dala. To pa res ne more biti preveč težko. No, razen če ni res seveda…

Vincek pincek, kaže ti povedati, da blage veze nimaš. Tvoja pravna stališča so popolnoma zgrešena. 🙂

Če ravno sprašuješ…

meni je/bi bilo POPOLNOMA VSEENO.

Verjetno bi kdaj (ko bi bil primerne volje) komentiral kaj v stilu, “da je vse čisto res, vendar pa ne veste, da sem tudi pokojno babico sam s poti spravil, ker mi ni bilo všeč, kako me je gledala ko sem pretepal otroka.”
Pa še kaj bi dodal… in se potem hahljal ko bi bil sam, ko bi se spomnil kako je opravljalce zdaj strah…

Hahahahahaha… Rolam se od smeha… Mone, ki so požrle vso pamet tega sveta…

Mogoče ne najdeš zato, ker iščeš pod klevetanje, morala bi pa iskat pod razžalitev dobrega imena in časti…sodne prakse koliko hočeš…

Odgovor na objavo uporabnika
iščem pa ne najdem, 27.08.2013 ob 08:02

Hvala. Saj v končni fazi se mi ne gre toliko za denar, je pa to edino sredstvo, ki bi morda to osebo streznilo, da je prekoračil vse meje dobrega okusa.

Mislim da ne bi bilo nikomur prijetno pri srcu, če bi recimo od popolnega tujca slišal svoje ime in različne klevete, čes kakšna oseba sem in kakšno naj bi bilo moje življenje. Nerodna situacija . Imam priče , ki so pripravljene pričati zame.

Lažne informacije o nekomu najbolj uhajajo iz zdravstva, polic., in povsod kjer si to lahko privoščijo,  kajti to je maf. drž. kjer se laži, podtikanja in igre na račun blatenih,  igrajo na podel, zahrbten način.

New Report

Close