Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek konopljino olje

konopljino olje

Ga kdo pije? kaj pomaga za bolše počutje?
Jaz ga pijem en požirek pred spanjem, pa ne vem no….vaše izkušnje?
Hvala
p.s.: imam težave s preveč delujočo ščitnico.

Ljudje božji, zdravje si ne uničiš čez noč, izbobljšaš si ga pa tudi ne. Učinki se lahko pokažejo dolgoročno in mogoče jih sploh ne boš “videla”.

Jaz ga imam doma in sem ga nekaj časa poskušala pit (1žlico na dan) pa se mi je tako zagabil da sedaj že pol leta stoji v omari…sicer nisem zaznala nobene spremembe.

nova
Uredništvo priporoča

Da, pijem, ampak zjutraj, ko je metabolizem telesa na vrhuncu, ko dobro predela in čez dan vgradi tisto,kar moje telo potrebuje iz olja čez dan, ne pa zvečer, ko mora želodec in telo počivat, se spraznit in ne mlet in predelovat celo noč.

Z oljem vrste industrijska konoplja, hladno stiskanim , že dve leti uspešno preprečujem hude napade bolečin v sklepih, vezivih, mišicah, sem brez antirevmatskih in kortikosteroidnih zdravil že 2 leti. Če ti to kaj pove. Seveda tudi pazim pri tem, kaj jem, kaj vnašam v telo, da ne izzivam napadov bolečin z današnjo hrano.

Je pa olje industrijske konoplje eno izmed najboljših, saj ima najboljše razmerje med omega 3 in 6 maščobnim kislinami, ki so pomemben gradbeni element za tvorbo celic in tkiv našega telesa-sem sodi tudi regeneracija tkiv.

Moja prijateljica ga jemlje, ker ima obrabljen hrustanec v sklepih in s tem povezane močne bolečine. Pravi da, če ga redno jemlje bolečin nima, za delo pa tudi ni sposobna- je v počasnem delovanju. O kakšnih omega kislinah ne razmišlja. Jemlje ga samo zaradi bolečin.

ja, bom jaz presedlala na jutro. se mi res zdi, da zvečer ni najbolje.
hvala

Koliko ga pa jemljete?

Drugače je konopljino olje dobro tudi za kožo, tako da se ga da porabit, tudi če se ti gabi za uživanje.

Sem se spomnila. Prijateljica ga vzame 1žlico zjutraj. Tudi prodajalka ji je tako svetovala. Kupila ga je na tržnici v KP. Ista prodajalka je bila tudi na sejmu Narava zdravje v LJ.

Pa upam vsaj no…da pijete pravo konopljino olje…ne tega srabja iz lekarne ali kaj podobnega…

Vsaka konoplja vsebuje THC in potem tudi vsako olje ga “malo”.
Zaradi tega naj bi bilo tudi zdravilno.

Po mojem mnenju je bolje da “enega” skadite za boljšu učinek…

Olje iz industrijske konoplje ni sploh tako učinkovito. Pravo je tisto iz prepovedane (neindustrijske) konoplje. Tisto zdravi raka, tumorje zmanjša na minimum, oziroma sploh izginejo. V Ameriki ga ljudje uporabljajo namesto kemoterapije in je veliko bolj učinkovito, zato so pa farmacevti jezni, ker jim jemlje zaslužek. In jasno, da je zato prepovedano.

Joj, s ti brihnta. Industrijska konoplja ima odlične učinke v zagonskih fazah nekaterih avtoimunih bolezni ( sem sodijo tudi obolenja sklepov, vezivnih tkiv ipd). Se ni potrebno zadevat s smolo indijske konoplje in HTC-jem ,da je učinek.

Indijska konoplja pa je bila včasih v uporabi kot anestetik, analgetik, ko je bilo pomanjkanje etra in vsega ostalega ( npr, v voojnha), ker omami, omrtviči, zmanjša bolečino, morda tudi preprečuje razrast nekaterih rakavih celic – ni še dokazano. Pri nas bo še dolga, predno bo, če sploh bo to legalizirano, ker bi preveč prihajalo do zlorab.

New Report

Close