Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgodba Bethany – nekoc je imela 219 kil

Zgodba Bethany – nekoc je imela 219 kil

Pravkar sem po TV videla custven dokumentarec o eni 19 letnici Bethany, kako se ze pise, iz, enega angleskega mesteca, ki je ze pri 13 letih imela 145 kil, pri 19 pa 219. Oddaja ima naslov Debeli najstniki in se je koncala pred nekaj minutami!

Zavarovalnica ji je pri 19 letih koncno odobrila placilo nevarne in zelo drage operacije zmanjsanja zelodca. V 4 mesecih je Bethany shujsala na 193 kg.

Zelo me moti, da so nato film koncali z nekim filozofiranjem, upanjem, smejanjem brez razloga, ces, kako jo zdaj caka lepa prihodnost brez hudega sramu, fobije pred ljudmi in zanicevanja same sebe zaradi debelosti.

Da se oddaja koncuje in da nimajo namena snemati vsega do koncnega uspeha, naj je poraz ali zmaga, ki bi pomenil pristanek na 80 kg mogoce, mi je bilo takoj jasno po zapletu, ko se je Bethany veckrat po operaciji spozabila in se prevec najedla in potem bruhala, potem pa govorila, da ji je vseeno, ce po jedi bruha.

Kljub 4 mesecnem spremljanju ekipe TV snemalcev pri Bethanyjinem napredku se bojim, da tej Bethany ni dokoncno uspelo in da morda ostaja na kaksnih 150 kg.

Ali kdo ve, kako se je koncala Bethynijina borba za svobodno zivljenje?

Ali ji je uspelo shujsati na normalno tezo ali ne ? Gotovo mora bit nekje na Facebooku, pa ne vem, kako se pise, da bi videla rezultat. Ji pa zelim vitkost! Upam da je zanjo zdaj ugodno in da je samozavestna!

Veš, ni point v tem, da nekdo shujša, pa je potem vse rožnato. Razlogi, zakaj se je tako zredil še vedno ostanejo. Potrebno je veliko dela, da človek spremeni pogled na samega sebe.

Sama sem že pred časom videla to zgodbo, ki so jo posneli pred 6. leti. Upam, da ji je uspelo.

Drugače pa se dekle piše Walton.

Astrid74, hvala za priimek, nasla sem jo na FB. Ti si na stvar pogledala filozofsko v smislu crnega ali belega, kaj nam omogoca sreco ali nesreco. Mene pa zanimajo le dejstva. Tukaj je to dekle bilo zaradi previsoke teze 200 kil v smrtni nevarnosti! In ker je bila v oddaji zaradi medvrstniskega nasilja in kompleksa manjvrednosti tako zelo potrta, sem tu napisala, da ji zelim, da je primerno shujsala in da je danes srecna, ker me je vse skupaj prizadelo in se mi je zasmilila, pa ker je v njenem primeru celo njeno prezivetje tesno povezano s shujsanjem, pa tudi njena sreca, ona je s shujsanjem resila golo zivljenje…

Po slikah na FB je vidno, da ji kljub operaciji ni nikoli uspelo shujsati pod 100 kil. Pravilno sem predvidevala, da so oddajo predcasno zakljucili, ker ona naslednje mesece spremljanja TV ekipe s tezo ni vec drsela dol tako hitro, kot so to pricakovali zdravniki in se je mogoce takrat ze vedelo, da ne bo nikoli vsaj srednje postave. Zelo pa me veseli zanjo, da morda danes svoje kile lazje prenasa ne glede na njeno zivljenjsko ogrozenost. Zdaj ima fanta, prav tako bolj debelega. Nekdo jo ima rad, to pa je najvec vredno.

nova
Uredništvo priporoča

v Angliji so zdravstvene storitve brezplacne (razen, ce zelis placevat) tako, da tole je bilo v Ameriki kjer pa je sistem zdravstva drugacen. 😉

Bo kar v ANGLIJI :

https://www.facebook.com/beth.b.walton/about

Bo kar v ANGLIJI :

https://www.facebook.com/beth.b.walton/about%5B/quote%5DZanimivo, da je bilo treba zavarovalnico prosit kot pisete. Ponavadi ni problem z zdravili itd. In zgleda ni edina, ki je bila v eni od teh oddaj. Je se druga soimenjakinja, ki se bori s kilogrami. Ni prijetno ampak vsak se Mora Sam odlocit saj je zivljenje njegovo. 🙂

Bistvo vseh teh oddaj je, da se nekdo odloci s svoje volje in nekaj doseze. Ce pa te volje ni pa zakljucijo oddajo. Pri nas zdaj vrtijo extreme OCD camp. Tega je ful v produkciji ampak zmeri je odvisno od posameznika ne bodo ga v nekaj silili…

New Report

Close