Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločevanje smeti – POZOR

Ločevanje smeti – POZOR

Ste seznanjeni, da bo SMETARSKA ELITA na teren poslala delavce, ki bodo pregledovali smeti po kantah?
Za to imajo denar, nimajo pa ga za par tovornjakov, ki bi smeti odpeljali!!!

Kaznujejo pa vas lahko samo inšpektorji, ne smatarji! Kateri inšp. so to, pa ni jasno. Kazni so okoli
200 eur ????!

1. PAZLJIVI BODITE PRI ODMETAVANJU PAPIRJEV – računov, kuvert, reklamnih revij…..vseh papirjev, kjer je naveden vaš naslov.
TO STROGO LOČUJTE že doma!

Edino po tem vas lahko kaznujejo! Ker tudi če imate hišo, kanto in pride komunalc in najde v njej nekaj neprimernega, bi jaz rekla: “To je pa en drug vrgel noter. Mi ziher ne!”
Kaj ti more?
Upam, da ne bodo na DNK analizo pošiljali plenice, vložke in uporabljene kondome….
————————————————————————————————————————————————-

To ni napisano z namenom, da ne bi ločevali smeti. Še naprej se trudimo za dobro vseh nas.

SMETARSKO ELITO PA GLEDA EN Q R A C!!!! Vse imajo ločeno, vse kante na naši zemlji, po smeti hodijo na tri tedne, pa še dražijo in nimajo dovolj keša.
Kaj še stražijo smetnjake?? Hahahaha, norci.

No, s kakšnim namenom pa je potem napisano? Če se trudiš ločevati, kaj se potem sekiraš? Če bi se vsi trudili, inšpektorjev ne bi potrebovali.

Dokler pa bodo obstajali osebki, ki bodo govorili: ah, naj si kar sami ločujejo, ja bom vse v isti koš, kaj me briga,…..in podobno, do takrat bo treba pač kontrolirati in kaznovati, če drugo ne pomaga.

Ločuj smeti, pa ne boš plačala kazni.

Vozi po predpisih, pa ne boš plačala kazni.

Čist simpl, ne. Kazni pa so zaradi prekrškarjev in prav je tako. Naj jih opalijo po žepu, če se folk ne drži reda. Matr, vsak bi po svoje delal.

nova
Uredništvo priporoča

Avstrijski model ločevanja odpadkov: kdor ločuje, plača simbolično ceno odvoza odpadkov,
kdor ne ločuje, plača precej več. Pa bi bil mir (ali pa tudi ne ;)).

No, bi bilo treba še pogledat, kakšna je ta simbolna cena. Saj pri nas bi se po balkansko vsi odločili za ločevanje, potem pa bi metali vse skupaj. A mislite, da v Avstriji ni nadzora?

V Nemčiji ločujejo že 20 let in ni variante, da bi kdo goljufal. A mislite, da zato, ker so tako ozaveščeni?

bando ki ne ločuje smeti kot je treba je treba najstrožje kaznovati

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Ločujem, me pa jezi, da drugi ne. Živimo pa v bloku. Potem ko odprem kontejner za splošne odpadke da vanj vržem vrečkico smeti iz celega tedna, ugotovim, da ni prostora, ker so notri tetrapaki, kartonske škatle, plastenke….
Če bo cel blok dobil kazen zaradi takšnih, bom znorela.

pametno. Vsakega,ki ga dobijo ,naj udarijo po žepu.

Zakaj bi ločevali za druge, ki služijo že z ločenimi smetmi. Saj je bilo v Tedniku. Privatniki mastno služijo s smetmi, pa naj jih še sami ločujejo. Namesto, da bi zaslužila Snaga in ne bi bilo potrebno dražiti odvoze smeti.

res je, v nemčiji še bolj podrobno ločujejo, npr. kovino posebej (alu folje, konzerve,…) , kar pri nas skupaj s plastiko. pri njih tudi hodi inšpekcija, kazni so velike videno vse to pred več kot 20 leti….

Sicer ločujem odpadke (doma imamo tiste tri ogromne koše za smeti + enega za steklovino in enega za bio odpadke), ampak me pa zelo moti to, da so komunalci več kot za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražili položnice, hkrati pa moramo sami ljudje vse narediti (saj drugače bomo mastno plačali), oni pa za npr. plastiko dobijo od podjetij, kamor le-to odvažajo še keš. Komunalci imajo denarja, kolikor hočeš, imajo tudi monopol nad odvažanjem smeti in lahko nam vsem dirigirajo, kaj moramo narediti. Sam nimaš možnosti, da bi svoje odpadke vozil na odpad – no, sicer to lahko počenjaš, ampak vseeno boš dobil račun od komunale. Nihče nima možnosti ukvarjati se s prevozom smeti privat, saj se tu vrtijo ogromni denarji, ki jih – bodite brez skrbi – nekateri bašejo v lastne žepe. In ja, seveda imajo denar tudi za plačevanje ljudi, ki bodo okrog hodili gledat, kdo krši odredbo o ločevanju smeti, saj imajo keša kot peska.

Dajte malo razmislit. Gre za podjetje, ki zaračunava svoje storitve odvoza smeti (in to dobro zaračunava), denar za vozni park za ta odvoz je šel iz žepa davkoplačevalcev, keš pa dobi še iz podjetij, ki komunali dajo denar za pripeljano plastiko oz. papir. Delavcev več ne bo plačevala, ki bi ločevali odpadke, ker bomo to zastonj delali državljani (v vseh razvitih državah zato ljudje plačajo manj, samo pri nas več), inšpektorje, ki bodo okoli hodili preverjat, ali pravilno ločujemo, bomo pa spet plačali sami davkoplačevalci. A torej kapirate, kakšen keš se tukaj vrti in koliko keša se vsak mesec znajde v privat žepih? Skratka, na suho nas j.ebejo. Večina med vami, pa zraven še kričite:”To, tako je prav!!!”

Če najdejo v tvoji kanti neprimerno vsebino, se ne moreš sklicevati, da tega nisi odvrgel ti ampak nekdo drug. Živimo v manjšem turističnem kraju in nek pametnjakovič je po končanem športnem udejstvovanju v našo biološko kanto odvrgel plastično vrečko in v njej zavezane smeti (plastenko…). Smo dobili po pošti opomin skupaj s sliko kaj so našli v naši kanti. Ob naslednjem prekršku bo kazen. Sem ugovarjala, da to nismo odvrgli mi in dobila odgovor, da jih to ne zanima in priporočilo, da kante zaklenemo in jih odklenemo samo na dan odvoza!

Točno tako je. Tista zgoraj, ki je rekla, da bo povedala, da tega ni ona odvrgla, dobili boste priporočilo o tem, da morate kanto zaklepati, in to je vse.

Tale snaga je eno sranje. Namesto, da bi smeti odvažali vedno pogosteje, jih vedno redkeje, cene pa višajo. Kje je pa sanitarni inšepktor, da bi povedal, kako zdravo in koristno je, da se smeti 14 (!) dni razkrajajo????
Naj se zgledujejo po Hrvatih, ki smeti odvažajo VSAK DAN !

Takšen narod, ki se med sabo žre zaradi smeti je pa res enostavno okrast.
Kje pa so kakšni inšpektorji, ki bi oglobili tiste, ki leta niso plačevali prispevkov za zaposlene?
Pa uničili in prodali firme?
Vaša 2. Švica se je preselila v davčne oaze, vi se pa zdaj na pogorišču kregate in pametujete okrog smeti??!!!
Pa da crkneš od smeha!

Točno tako je. Tista zgoraj, ki je rekla, da bo povedala, da tega ni ona odvrgla, dobili boste priporočilo o tem, da morate kanto zaklepati, in to je vse.[/quote]

In kako jih boš zaklenil? Do sedaj še nisem opazila, da imajo ključavnice. Očitno bodo morali naprej kante posodobiti, da bodo lahko tako odgovarjali.
Vendar, ha ha, tudi na dan odvoza ti lahko vsak mimoidoči karkoli vrže v kanto. Potem bi ti morali svetovati, da si zraven kante na pločnik postaviš stol, sediš nekaj ur zraven, jo stražiš in odkleneš, ko pripelje smetnjakar. Tepci!

Točno tako je. Tista zgoraj, ki je rekla, da bo povedala, da tega ni ona odvrgla, dobili boste priporočilo o tem, da morate kanto zaklepati, in to je vse.[/quote]

In kako jih boš zaklenil? Do sedaj še nisem opazila, da imajo ključavnice. Očitno bodo morali naprej kante posodobiti, da bodo lahko tako odgovarjali.
Vendar, ha ha, tudi na dan odvoza ti lahko vsak mimoidoči karkoli vrže v kanto. Potem bi ti morali svetovati, da si zraven kante na pločnik postaviš stol, sediš nekaj ur zraven, jo stražiš in odkleneš, ko pripelje smetnjakar. Tepci![/quote]
Dokler v zakonu ni izrecno napisano, da se nezaklepanje ali odsotnost 24 urnega nadzora smetišne kante ne sankcionira, tako dolgo od tebe ne morejo zahtevati plačila kazni, če kante nisi zaklenil.

V času največje krize, pa je treba zaposliti inšpektorje, da se bodo ukvarjali s smetmi, namesto s tistimi, ki nas spravljajo k temu, da Slovenija postane ena sama deponija odpadkov.

Ne vem, no… Po podatkih eurostata smo slovenci v evropskem vrhu, kar se locevanja tice…

Ne, ne gre tako, Robi.:)) Saj njih ne briga, če ti nekdo drug zmeče svoje smeti v tvojo kanto.:)) Zaradi njih imaš ti lahko odklenjeno, kaj jih briga. Sankcionirali pa te bodo, če boš imel v kanti tisto, česar ne bi smel. Da onemogočiš druge, da bi kaj metali v tvojo kanto, pa je ZATE dobro, da imaš ključavnico. Ker če je nimaš, je več možnosti, da ti kdo vrže kaj vanjo in boš potem moral ti plačevati globo zaradi njega. Nihče pa ne bo sankcioniral nezaklepanje kant.:) Za komunalce je še bolje, če je ne zaklepaš, več možnosti, da dobiš položnico za globo. Saj veš, če bi to šlo, itak ne bi mogli nikogar oglobiti, ker bi vsak lahko rekel, da tega on ni dal v kanto. In oni se ne bodo ukvarjali s tem, da dokazujejo, da so smeti tvoje. Če so v tvoji kanti, so tvoje! Pika in konec z njihove strani, potem pa sam poskrbi, da bodo res tvoje.Tako bo to šlo, dragi moji. Žal.

Ne vem pa, kako se bodo lotevali inšpekcije blokovskih kant za smeti?! Menda ne bodo oglobili vseh stanovalcev, če bodo našli v njihovem kontejnerju kaj, kar tja ne spada???

prasci služijo na naš račun, naj ločujejo na komunali, oziroma naj znižajo strošek odvoza, če to delo opravimo mi namesto njih,,da ne govorim o tem, da gosodje odvažajo smeti na 3 tedne, zraven tega pa so še položnice podražili..zdaj pa da bodo še brskali po smeteh in pisali kazen..če imajo inšpektorjev dovolj, naj rajši naredijo red pri raznih črnograditeljih, tistih ki so firme zaje.bali, tisti ki ne plačujejo prispevkov, izkoriščajo delavce..tam kjer ni potrebe se pa ful angažirajo..

Ne, ne gre tako, Robi.:)) Saj njih ne briga, če ti nekdo drug zmeče svoje smeti v tvojo kanto.:)) Zaradi njih imaš ti lahko odklenjeno, kaj jih briga. Sankcionirali pa te bodo, če boš imel v kanti tisto, česar ne bi smel. Da onemogočiš druge, da bi kaj metali v tvojo kanto, pa je ZATE dobro, da imaš ključavnico. Ker če je nimaš, je več možnosti, da ti kdo vrže kaj vanjo in boš potem moral ti plačevati globo zaradi njega. Nihče pa ne bo sankcioniral nezaklepanje kant.:) Za komunalce je še bolje, če je ne zaklepaš, več možnosti, da dobiš položnico za globo. Saj veš, če bi to šlo, itak ne bi mogli nikogar oglobiti, ker bi vsak lahko rekel, da tega on ni dal v kanto. In oni se ne bodo ukvarjali s tem, da dokazujejo, da so smeti tvoje. Če so v tvoji kanti, so tvoje! Pika in konec z njihove strani, potem pa sam poskrbi, da bodo res tvoje.Tako bo to šlo, dragi moji. Žal.[/quote]
Me res zanima, če bi to tako šlo.
Me zanima, kako ti lahko na sodišču dokažejo krivdo ?
Brez dokazov ni krivde in ne sodbe. Zato ni logike, da se oni ne bodo ukvarjali z dokazi….

Kante se prodajajo brez ključavnic. Torej bi moral sam predelati kanto ? Kje to piše ?
Kar nekaj izsiljujejo in bodo izsiljevali, če se bo narod pustil, da nas kaznujejo za vsak drek….

Kako se pa zaklene smetarsko plastično kanto? Saj nimaš kam namestit ključavnice. Mi jo imamo sicer pri hiši in jo do ceste peljemo na dan odvoza, ampak če bi se zamerila kakšnemu sosedu lahko komot kaj flikne v našo kanto, kar ne sodi zraven. Tudi jaz mislim, da grožnje s sankcijami ne zdržijo vode, ker nimaš možnosti, da tako zavaruješ kanto, da bodo odpadki 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} samo tvoji.

Ne, ne gre tako, Robi.:)) Saj njih ne briga, če ti nekdo drug zmeče svoje smeti v tvojo kanto.:)) Zaradi njih imaš ti lahko odklenjeno, kaj jih briga. Sankcionirali pa te bodo, če boš imel v kanti tisto, česar ne bi smel. Da onemogočiš druge, da bi kaj metali v tvojo kanto, pa je ZATE dobro, da imaš ključavnico. Ker če je nimaš, je več možnosti, da ti kdo vrže kaj vanjo in boš potem moral ti plačevati globo zaradi njega. Nihče pa ne bo sankcioniral nezaklepanje kant.:) Za komunalce je še bolje, če je ne zaklepaš, več možnosti, da dobiš položnico za globo. Saj veš, če bi to šlo, itak ne bi mogli nikogar oglobiti, ker bi vsak lahko rekel, da tega on ni dal v kanto. In oni se ne bodo ukvarjali s tem, da dokazujejo, da so smeti tvoje. Če so v tvoji kanti, so tvoje! Pika in konec z njihove strani, potem pa sam poskrbi, da bodo res tvoje.Tako bo to šlo, dragi moji. Žal.[/quote]
Me res zanima, če bi to tako šlo.
Me zanima, kako ti lahko na sodišču dokažejo krivdo ?
Brez dokazov ni krivde in ne sodbe. Zato ni logike, da se oni ne bodo ukvarjali z dokazi….

Kante se prodajajo brez ključavnic. Torej bi moral sam predelati kanto ? Kje to piše ?
Kar nekaj izsiljujejo in bodo izsiljevali, če se bo narod pustil, da nas kaznujejo za vsak drek….[/quote]

Pa saj ne bi šlo nič preko sodišča.:))

Gre za plačilo globe, ki je zakonsko urejeno. Saj te ne bodo dali na sodišče.:)) Razen če ne plačaš in potem sodišče odredi izvršbo. Kot pri vseh neplačevanjih položnic. Sicer jih lahko potem ti tožiš, ampak uspel pa najbrž ne boš.:)))))

Morda, če bi šel v ustavno presojo. Žal pa ne bo nič. Normalno, da če bodo hoteli ljudi oglobiti, bodo to naredili tako, da jim ne bo treba dokazovati, da so to tvoje smeti. Če so na tvojem so tvoje. Tako kot če je otrok rojen v zakonu, je avtomatično njegov oče zakonski partner matere. Vse ostalo je potem stvar tožb, dokazovanj itd. Samo da boš, če se boš lotil tožbe, moral ti dokazati, kdo ti je vrgel tiste zadeve v smetnjak in da to zagotovo nisi bil ti. Tako bo to šlo.

New Report

Close