Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je kokosovo maslo in maščoba isto?

Ali je kokosovo maslo in maščoba isto?

Če ni – kakšna je razlika? Imam nek recept za kroglice, v katere naj bi dala kokosovo maslo, ki pa ga nimam – ali lahko dam kar kokosovo maščobo? Hvala.

maslo se bolj uporablja za kakšno pecivo, namaz…ker je bolj aromatično. maščobo jaz uporabljam pri kuhi, namesto olja, pač kot maščobo.

Kaj pa vem, jaz kupujem tisto kokosovo maslo v kockah, v belem ovitku in tisto ni prav nič aromatično, ga uporabljam za pečt meso, krompir….

nova
Uredništvo priporoča

..v bistvu maščoba in ne maslo.

Isto je. Dobi se pa eno v kozarcu, ki se lahko uporablja kot namaz – tisto je bol aromatično, vendar tudi tisto je premastno za namaz.. Za kako peko palačink mogoče, da je malo okusa po kokosu . . .

Verjetno misliš od znamke Eden, tega tudi jaz uporabljam, obstaja pa še eno, ki je res aromatično, sem zadnjič bila pri mami na kosilu in je imel pečen krompir kar močan pridih kokosa 🙂

cocosfett

kokosova mast

zum kochen braten backen
za kuho praženje pečenje

torej lahko na njem kuhaš mineštro, pražiš krompir ali pečeš kekse

Isto je.
Razlika je le v tem, ali uporabiš rafinirano maščobo, ki je brez vonja in okusa ali pa nepredelano, ki ima pač vonj in okus po kokosu in je primerno za sladice, medtem ko s prvim lahko delaš tudi vse drugo.

New Report

Close