Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomanjkanje železa v krvi

pomanjkanje železa v krvi

zaradi močnih menstruacij, sem že dalj časa slabokrvna, sedaj moram jemati tri mesece Ferrum lek.
Zanima me potem po končanem zdravljenju, ko bodo menstruacije spet naredile svoje, če lahko preventivno ob menstruacjii 5 dni jemljem te železove preparate, ali bi to pomagalo preprečiti ponovno slabokrvnost. Sicer sem to že vprašala svojega ginekologa pred časom, pa pravi, da ne gre to kar tako. on se bolj nagiba k mireni in podobnim, da bi sploh menstruacijo zmanjšal oziroma ukinil, meni pa ni za te hormone. samo slabokrvnost pa se mi tudi kot jara kača vleče za veliko let.

lp in hvala

!

Menda imajo tudi vegetarijanke veliko blažje krvavitve ali jih sploh nimajo, vendar je za rezultat treba počakati dlje kot tri mesece.
No, jaz imam zelo blage krvavitve, ne vem pa, ali je to naključje ali posledica brezmesne prehrane.

Pri jemanju železa je pomembna tudi absorpcija – izogibaj se torej stvarem, ki jo zavirajo (kava, cigareti) in uživaj tisto, kar jo spodbuja (vitamin C oziroma pom. sok – ne vem, ali ima ferrum lek to že notri, nekateri pripravki imajo).

nova
Uredništvo priporoča

merlot teran regrat rdeča pesa radič rdeče meso. TU JE ŽELEZA FUL. s to hrano/pijačo sem si popravila kri.

Yonix

Lahko probaš tudi s tem, da par dni prej začneš jemati železo. Pa upam, da spiješ kakšno Limonado ali pomaračni sok, ker se železo dobro absorbira le, če je zraven še vitamin C, drugače gre bolj ko ne čez tebe. Če ti pa tablete ne zaležejo, je pa tu še vedno sirup. Pa ne pozabi na zelenjavo, železo ni samo v rdečem mesu, tu je še por, špinača, brokoli ipd. C vitamin pa obvezno zraven. 🙂

Sem šla na hitrico pobrskat in punce pravijo, da se jim je menstruacija spremenila že po dveh, treh mesecih, ena pravi, da so krvavitve hujše, kadar jemlje dodatno železo. Nekatere niso opazile sprememb.

Bi poskusila z vegi prehrano? Mleko in jajca zgleda ne vplivajo toliko in jih vseeno lahko obdržiš v prehrani.

ti lahko svetujem naslednje. Tudi meni se je zaradi močnih menstruacij železo v krvi znižalo na alarmantno raven. Prišlo je že tako daleč, da sem ob najmanjšem fizičnem naporu sopihala, kot stara mačka.
Sirup lekofler ni bistveno povečal vsebnost železa v krvi. Pred približno pol leta sem stvari vzela bolj resno v roke. Pričela sem jemati tablete, ki so bistveno zmanjšale menstruacije. Poleg sem jemala še elevit, čeprav tega predpisujejo nosečnicam. Ker nisem ljubitelj mesa sem v prehrano uvrstila žitarice, ki so pravi vir železa. In počasi, počasi se je stanje pričelo izboljševati. Ker sem v tem času dala skozi vse preglede vem, da so bile prav premočne menstruacije vzrok za moje težave.

Kot je Gia1 že napisala : merlot ,teran ,regrat ,rdeča pesa ,radič, rdeče meso, v tej prehrani je veliko železa , razni vegetarijanski predlogi so sranje in poleg slabokrvnosti boš še videti anoreksična .

In potem mesojedci trdite, da smo vegiji zateženi in agresivni s svojim mnenjem???

tudi jaz skorajda nimam železa v krvi. Bila pri osebnem zdravniku, ki mi je predpisal Legofer. Isto sopiham, pulz imam ob najmanjšem naporu ful velik…No zdravnik mi je prepovedal fizične aktivnosti dokler se kri ne sestavi saj se železo izloča čez švic. Prav tako ni dobro piti kave. jesti je potrebno meso in temno zelenjavo. najbolj učinkovita pa je naribana rdeča pesa stisnjena čez gazo in potem ta sok vsako jutro na tešče. Kupljena pesa nima takega učinka. Pa žrebičkova jetrca.

pa bomo vidli čez 2 meseca ko bo kontrola.

In potem mesojedci trdite, da smo vegiji zateženi in agresivni s svojim mnenjem???[/quote]
V svojih dveh postih propagiraš vegetarjanstvo , celo nagovarjaš jo naj postane vegetarjanka !!
Ja si zatežena tako kot večina zelenjavarjev razlog pa je lakota , daj pojej kos mesa da ne boš tok zatežena .

In potem mesojedci trdite, da smo vegiji zateženi in agresivni s svojim mnenjem???[/quote]
V svojih dveh postih propagiraš vegetarjanstvo , celo nagovarjaš jo naj postane vegetarjanka !!
Ja si zatežena tako kot večina zelenjavarjev razlog pa je lakota , daj pojej kos mesa da ne boš tok zatežena .[/quote]

Smeh.

V lekarni kupiš za okrog 2 e sirup od rdeče pese.Naravno .

Najprej si zvišaj raven železa v krvi, morda ti ti sirupi niti ne bodo dovolj – zelo redko so, če gre za nizko raven zaradi velikih izgub krvi. I če bodo pomagali, potem ja, seveda lahko in večina zdravnikov prav to priporoča in predpisuje, da tekom menstruacije jemlješ veče doze železovih preparavtov. In to pravih, farmacevtskih. Naravni pripravki so žal v teh primerih (izguba krvi) bolj blažev žegen – sicer so ok.

Glede vegetarijanske prehrane in menstruacija pa izgleda, da drži, ni pa spet nujno. Ker moja je, od kar jem meso morda le 1-2x mesečno, zelo zelo šibka, pri prijateljici pa, ki je čistokrvna vegetarijanka, pa lije še vedno. ne gre tu le za meso, gre za dejansko čiščenje telesa, fizičnega in duhovnega.

Glej, če vprašaš mene, pa praktično mesa ne jem, ti ne svetujem njegovo opustitev, vsaj ne v tem trenutku. Ker ravno iz rdečega mesa telo lahko najbolje in največ absorbira.

za “iz izkušenj”
pri meni je zelo podobno, šele zdaj, ko se je, kot si rekla alarmantno zmanjšalo ter tudi brez eneregije … sem resno začela jemati te preparate, prejšnja leta pa sem par dni jemala, ko so se začeli stranski učinki npr. driske in drugo pa sem nehala.
sedaj sem dobila zvečljive tablete, ki jih malce lažje prenašam.
me pa zanima katere tablete si dobila za zmanjševanje menstruacij in kako se počutiš po njih, meni je predlagal kot rešitev samo mireno.

lp

v lekarni kupi Endovital sirup rdeče pese, pa se ti 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popravi kri

lp

Ej kot si že dobila odgovor je najboljše pit vino, ampak ne Merlot ampak Teran!

Vsak dan ga pri kosilu popiješ eno osminko ali pa zvečer če si v službi. Če nisi s krasa ni potrebno da imaš domačega, ampak bolje je. Drugače pa mislim da se po celi Sloveniji dobi Teran iz Sežanske vinoteke. Tega pij, pa ni potrebno vzeti najdražjega saj je isti, le v drugi steklenici.

Moj oče je imel holesterol pa ga je kar s teranom dol zbil – pa čeprav js srčni bolnik in ne bi smel vina pit ampak kozarec na dan nobenemu ne škodi.

To je najboljše zdravilo od vsakih tablet in druge hrane. Drugače pa upoštevaj post od Gia1 le da vzameš Teran.

jaz sem imela tudi več kot 10 let slabo kri, popravila se mi je pa ČUDNO po porodu. jemala sem tudi te Ferrum tablete (te so bile prve), potem še ene druge, sirup, potem še ene tretje tablete…ob vsem tem pa sem jedla vse našteto, skupaj s C vitaminom (edino pese sem se izogibala,ker mi niti slučajno ne potegne), imela sem isto prehrano, kot vsi ostali v družini (najprej s starši in sorojenci, potem s partnerjem), pa nihče ni bil slabokrven, razen mene. M je bila večino časa normalna (včasih bolj močna, včasih manj). med nosečnostjo sem bila spet/še vedno slabokrvna, dobila neke tablete, potem sirup, potem mi G ni verjela, da delam vse, kar bi mogla, pa sem dobila še neke plačljive tablete. v glavnem ni se mi popravilo nikakor in z ničemer!
še v porodnišnici, 2 dni po porodu so mi zmerili železo v krvi (ali hemoglobin?)pa je bil tako visok (za ostale normalen), kot še nikoli v mojem življenju. mislim, da je bil 124.
sem pa krvodajalka in si pred k. akcijo vedno “nafilam” kri z Algea tabletami. to so v bistvu le alge, stisnjene in posušene. poleg tega, da ti pomagajo pri slabokrvnosti, so alge odlične tudi za prečiščevanje telesa, kot nekakšna pomoč ledvicam in jetrom.

Driska je znak predoziranosti z železom, zato je prav, da si nehala.

Driska je znak predoziranosti z železom, zato je prav, da si nehala.[/quote]

Driska ni znak predoziranosti z železom. Če imaš preveč železa je blato črno oz.temnejše oblike.

Mene pa zanima, če je katera zaradi pomankanja železa tudi težko dihala, oziroma imela občutek da ne zajame dovolj zraka? Poleg tega sem utrujena in brez volje večino dneva.

Poleg FerrumLeka trenutno jemljem tudi kontracepcijske tablete, prvič v življenju, čeprav sem že pred meno:), ki so mi že prvi mesec zmanjšale krvavitev, upam da tako tudi ostane.

Ferruml lek moram jemati 3 mesece, ravno tako tudi kontracepcijske tablete, potem pa bomo videli.
imam pa te težave s pomanjkanjem železa že kar nekaj let, kot tudi z nenormalno velikimi in dolgotrajnimi krvavitvami.

pa vse vas ki imate te probleme kaj zebe?mene namreč nenormalno:)

Sama sem imela slabo kri, potrjeno anemijo. Ne samo zaradi menstruacije, ki sem jo imela 1x / letno, no takrat je bilo še huje. Jemala sem tablete Retafer s C vitaminom in še ene ne spomnim se katere, neke žvečilne – groza od groze okus. Hemoglobin sem imela 54 ( pol ure kasneje bi prisla v bolnico in bi umrla, ker bi telo padlo v šok) nato sem morala jemati zaradi težav z želodcem sirup Legofer, super zadeva. In ta Legofer mi je full pomagal pa se dober je – se ga da dol spravit. Tako, da ti predlagam morda to ( se dobi samo na recept), ko se pa kri uredi pa si kupi šumeče tablete železa in jih pij pred in med menstruacijo, boš videla, da bo pomagalo. Vsaj meni je!

Vse dobro!

Zebe me te dni, če je topleje me ne zebe.

Driska je znak predoziranosti z železom, zato je prav, da si nehala.[/quote]
Ne otresaj neumnosti, daj ženska z vsakim postom pišeš čedalje večje bedarije .

New Report

Close