Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šola- odložitev

šola- odložitev

v odločbi piše da je pediater povedal da naša punca pri petih letih na pregledu ni hotela sodelovati zato pregleda ni mogel opraviti (kar je ččista laž saj sem bila zraven ) in zato meni da otrok ni pripravlen za šolo. Otrok je normalno sodeloval in prgled je bil opravljen. Za odložitev šolanja smo zaprosili sami (je decemberska),ali je to v odločbi sam tolk napisano da imajo kakšen razlog, da se šolanje lahko odloži.Tudi psihologinja je nqapisala da ima otrok probleme Z določanjem količin, tudi s tem se ne strinjam. Strinjam se edino z vzgojiteljico;ta je dejala da je otrok kljubovalen in ne spoštuje avtoritete (na tem se trudimo). Kaj pa je pri vas pisalo?

sam hitro pisala zato polno napak

Tudi mi smo letos odložili vpis v OŠ in smo dobili odločbo z razlogi, zaradi katerih so nam ugodili pri odložitvi vpisa. Jaz sem mnenja, če hočejo upoštevati predvsem starše, da morajo napisati razloge tako, da če bi šel kdo iz višje instance (napr ministrstva) gledat odločbe, da jim ne bi mogel nasprotovati.
Recimo, meni je vzgojiteljica, ki je bila v komisiji, rekla, da je otrok pripravljen na šolo (vsi testi pri psihologu dobro rešeni, pri zdravnici itak vse ok, tudi ona strokovno nima pripomb), ampak so upoštevali želje staršev(no, vzgojiteljica je sicer sama na eno stvar tudi opozorila). Na odločbi pa imam 3 razloge (prav napisali so: Z odlogom vpisa bo otrok zelo veliko pridobil na področju…) zaradi katerih je smiseln odlog.
Jaz vem, da bi bil moj otrok sposoben za šolo, ampak je pa zelo občutljiv na čustvenem področju(to je bil tudi razlog vzgojiteljice in s tem se strinjam) in tudi noče v šolo (pa nismo doma nič strašili pred šolo, se bomo morali letos potruditi, da bo drugo leto pripravljen).
Pa kolikor sem se pogovarjala še z eno mamico, imajo tudi oni spisane 3 razloge za odložitev vpisa.

Jaz se ne sekiram okoli tega, kaj so napisali na odločbo. Meni je glavno, da so ugodili naši prošnji za odložitev vpisa.

Ne razumem, kaj kompliciraš. Bodi vesela za sodelovanje pediatra.
Tako ali tako se odlaga vstop v šolo izključno na podlagi želja, vloge staršev, nikakor pa ne na predlog npr. pediatra. Malo te ego matra, nič drugega. A razumi, da če želiš, da vlogi ugodijo, bodo morali kaj “negativnega” napisati v odločbo, sicer ne bo nič.

Punčka se mi zdi še zelo “preotročja” za šolo.Sem mislila da je to dovolj velik razlog. Nisem vedela da mora bit cel kup stvari napisanih.

Ti se v bistvu strinjaš s tem, da otrok ni zrel za šolo, ne strinjaš se pa z nobeno od obrazložitev strokovnjakov. Zanimivo.

V bistvu se mi zdi prezgodaj dati otrka pri 5 letih in pol v šolo in to je vse. Drgega razloga ni, razen tega da bi ji rada še malo podljšala brezskrbno otroštvo ker šola je le šola.

Ti se v bistvu strinjaš s tem, da otrok ni zrel za šolo, ne strinjaš se pa z nobeno od obrazložitev strokovnjakov. Zanimivo.[/quote]

Tudi jaz se ne bi strinjala, če bi bile napisane laži, to deklici lahko kasneje škoduje.

No to jaz tud to mislim

Ti se v bistvu strinjaš s tem, da otrok ni zrel za šolo, ne strinjaš se pa z nobeno od obrazložitev strokovnjakov. Zanimivo.[/quote]

Tudi jaz se ne bi strinjala, če bi bile napisane laži, to deklici lahko kasneje škoduje.[/quote]

pol pa ne bi prosila pediatra, da da mnenje (se zlaže), da deklica še ni za šolo, a ne…

bi jo pa poslala v šolo in konec.

Pediatra nisem nič prosila, pojma nimam od kje je to prišlo. Naša punca je za moje pojme in pojme mnogih bistra se hitro uči Bi šla lahko v šolo, ampak zelo velikokrat kaj presliši oz. ni vedno pozorna.Bojim se da bi v šioli marsikaj preslišala in bi zaradi tega bila manj uspeša kot sicer. Zanimalo me jesamo to če ste tud vi dobili odločbo v katri pišejo stvari ki ne držijo, in ali so le te napisane samo za to, da se šolanje lahko prestavi. Npr. razlog katrega jaz vidim v svojem otroku ni zapisanega v odločbi.

Ampak kaj, ko starševske kaprice niso dovolj dober razlog za odlog šolanja.

Če bi pediater bil čisto iskren, bi tja napisal, da mama noče, in bi bilo zavrnjeno in bi vedve zdaj počasi kupovali šolsko torbo. Vsi so ti delali uslugo in iz petnih žil vlekli razloge, zakaj tvoj otrok, ki mu očitno nič ne manjka, ne more v šolo. Jaz ti jih ne bi.

Nehaj se zdaj sekirat, ker so napisali, da ni zrel za v šolo, in za vnaprej malo razmisli, kako se bodo tvoje želje, osebna prepričanja in predsodki odražali na različni otrokovi dokumentaciji.

Čakaj, sem šla še 1x brat tvoj prvotni post. Očitno je pediater podal mnenje glede na testiranje, ki je bilo neuspešno oz. ga niti opravit ni mogel.
Ti pa bi zdaj rada neko xy, tebi sprejemljivejšo obrazložitev v odločbi?

Ostali otroci so pa pri šestih seveda popolni. Mame trapaste.

Bodi srečna in vesela , da bo še 1 leto v vrtcu .Šola ni igra .Naša je konc decembra pa nam ni ratalo , da bi ostala še eno leto v vrtcu. Podajo pa vsi mnenje tudi zgojiteljice.

Če sama mati izjavi, da otrok pri 5 ih letih ne upošteva avtoritete, mora bit pa že hud primer.

ma dej kure ene če ne znat dat pametnega nasveta ne kokodakite.

New Report

Close