Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) sindrom razdražljivega črevesja

sindrom razdražljivega črevesja

Spoštovani, sem 24 letnik, rahlo depresiven in anksiozen,vendar zadeve obvladujem zaenkrat še brez zdravil:)
imam pa konstanto težavo, ki se že vleče več kot pol leta in predvidevam da je sindrom razdražljivega črevesja.
namreč imam neko stalno bolečino oziroma krče, ki so zelo blagi na levi strani trebuha nekje 5cm od popka, bolečina je blaga ampak moteča in bolj ali manj se mi zdi da je stalno na istem mestu, pojavljajo se vetrovi, bilo je obilo splahovanja ki pa je izvenelo. težave imam tudi pri odvajanju blata, velikokrat imam občutek neizpraznjenega črevesja, ko grem na blato pa se moram potruditi da zadevo opravim, sicer po nekaj truda zadeva gre normalno, veliko je sluzi, neprebavljene hrane (zelenjave) ter je velikokrat kašasto oziroma zelo zbito, drisk zaenkrat nisem imel. Malo sem sicer shujšal a sam bi to pripisal psihi. nekajkrat sem poizkusil z kapljicami iberogast in je zadeva izvenela a se čez nekaj časa vrnila, sedaj poskušam butifar kapsule rahlo izboljšanje sicer je ampak ni še to to. Je pa res, da se težave ne stopnjujejo razen da je to postalo moteče, težav ponoči zaenkrat še nimam (pri moji anksioznosti pa še psiha marskej dela….), kakor koli zanima me ali je to res sindrom ali pa je lahko kaj resnega in kaj priporočate. Hvala lepa in lep pozdrav

Spoštovani!

Mislim, da ste kar pravilno ugotovil vzrok in kako si pomagati. Če bi se hujšanje nadaljevalo ali če opazite v blatu kri in sluz, pa vam svetujem iti do zdravnika.

LP. Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close