Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Regres – od lani

Regres – od lani

Ali bodo regres od lani res dobili samo SVIZ in policisti, ki so se pritožili? Če je bilo to protizakonito, bi država morala vrniti vsem?
Virant je pred leti v škodo nekaterih poenotil plačne razrede vseh javnih uslužbencev. Zdaj se pa spet dogaja, da določena skupina javnih uslužbencev nekaj dobi, druga ne. Tudi sindikati javnih sektorjev se pogajajo bolj ko ne vsak zase.

Kdaj bo pa pošta zaposlenim vrnila razliko od prejšnjega regresa, kljub temu, da ima pošta vsako leto miljonske dobičke, katera država vzame in da regrese podjetjam v minusu-nobene logike

Pošta bo, če bo, vrnila razliko od prejšnjega regresa VSEM zaposlenim ali pa NOBENEMU. Medtem ko država vrača razliko do regresa le ENEMU DELU ZAPOSLENIH in to ni prav!

Da ne bodo podjetja vzela tega za zgled in talalo regrese le izbrancem, če si to lahko privošči država.

nova
Uredništvo priporoča

ko bo za delo zaposlila ljudi z pogodbami, ne pa da dobičke kuje na plečih študentov ki delajo prek ŠS.

6600 zaposlenih, kaj tebi tu ni jasno, podjetje, ki posluje z dobičkom, naj poskrbi za svoje delavce, in jim da regrese, ne pa da se ta denar vzame in ga da nlb-ju za regrese, ter zeleznicam, ki so v minusu, delavci pošte se pa lahko pod nos obrišejo

3/4 izplačila odprave nesorazmerja je bila priznana s strani sodišča, za regres se naj bi še odločalo. Če bo to to, da nekateri bi morali upoštevati, kar je naloženo s komisijami ali sodišči, sami pa tega ne bodo upoštevali, potem še verjemite teorijam, da je vse mogoče, kadar želiš, da pridobiš ljudi na limanice, da boš imel samo zato podporo. Če je 3/4 priznana, potem bodo morali tudi oni spoštovati red, ki je tako odločil, kot še za marsikatere druge stvari. Sedaj navijajo še za drugo oklestenje, pa ne bo dolgo, ko se bomo rokovali s tlačani. Čistilka, ki je zaposlena v gospodarstvu in pride čistiti k nam, pa komajda izprazne koše (še tega zadnjič ni), Bog ne daj, da imaš dolg bel rokav, ki ni diamanten in imaš po 8 urah takšnega, kot bi svoj rokah uporabljal za brisanje miz, ker tega gospodarska čistilka ni sposobna za svojo plačo, ki jo dobi, ko se komajda vleče naokrog in ne opravlja osnovnega dela. In po kriterijih svojega dela, naj bom potem rangirala zaradi solidarnosti v rangu čistilke, ko bodo oklestili vse. S tem, da čistilka nima nikakršne odgovornosti, če jo ravno ne opomniš, da lahko sprazne vsaj koš za razliko tebe, ki lahko odgovarjaš. Ker je gospodarstvo tako garaško in nič zapravljivo in še celo, jim odžiramo kruh, popoldan, ko nismo v službi, ker v službo hodimo delati, pa čeprav ne v bolnice ali na policijo.

Tudi za onega na sodišču iz gospodarstva se dokazuje, da so delovcem jemali in zmanjševali plače, da so se lahko sami bogatili. Kako takrat niste tega videli, da smo bili spet mi krivi, ker smo vam vse odžrli in je zaradi nas gospodarstvu v kur*. Kar naj klestijo, je dejstvo,da potrošnje ne bo oz. jo bo vedno manj in ko bo vedno manj vsega, bo še ostalih nekaj propadlo. In kaj bo ostalo – kot je na koncu reklame – nič.

Pošta pa, ki je v 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državni lasti, se pa vidi, da tudi pošta ni več, kar je nekoč bila. Še malo, pa bomo tam lahko kupovali še vložke in se bo govorilo samo še o gospodarjenju, kdo bo koga futral, čeprav solidarnosti še mnogo miljon let ne bo, ker eni vidijo samo eno stran.
Pošti se je prihodek znižal za 3 miljone evrov, ker med drugim tudi tam nadomeščajo papirje z informacijsko tehnologijo. http://www.primorske.si/Slovenija-in-svet/Drzava-znizuje-stroske-postnih-storitev.aspx

In če je sranje za vse, naj bo za vse. In kdo koga futra, je res vprašanje. Tudi za študente, ker je sistem že davno očivkan kot zgrešen.

Če čistilka izprazni samo koše za smeti, je to verjetno zaradi tega, ker čistilnemu servisu naročnik plačuje samo praznjenje košev. Obstajajo tarife za različna dela čiščenja in pospravljanja. Če delodajalec špara na čiščenju svojih prostorov, potem boste morali pač v pisarne hodit v delavskih kombinezonih.

Imajo vse plačano. Pa ne išči dlake, ker bi rad opravičil gospodarstvo. Je vašega opravičevanja mnogo za videti, kdaj in komu ni bilo plačano, pa so vse naredili. Zato bo treba pa še malo svoj prag popiliti, če boste želeli obdržati posel in kombinezona sam ne boš več kmalu potreboval, če boš vedel, kaj je tvoje delo z odgovoronostjo vred.
Mi pa ni težko pobrisati mizo, če to misliš. Ampak, če hodi nekdo v službo, naj opravlja svoje delo in ga ne bom opravljala za njegovo plačilo jaz. Ker imam svoje delo, ki ga ni malo, čeprav pravite, da pač nič ne delamo.
Če pa želiš, bomo delali pa “črtice”, samo ne se potem razburjati, ko boste ostali zaradi neopravljenega dela zaradi takšne ignorance, kot jo sam najavljaš, brez dela. In bomo na koncu krivi mi, ker bi morali še namesto vas delati, vi boste pa vseeno plačani. A ti res ni jasno, kaj je sporočilo? Morda to, da ko boš srečal koga tam, kjer delovna obleka ni kombinezon, da boš imel spet razlog, da se lahko zgražaš ali iščeš krivce, da boš svoje nevestne napake zakril. In te bomo potem lahko tolažili, kako hudo ti je, ker si sam kriv, ker nisi svojega dela opravljal vestno in korektno, tudi v teoriji, ker poskušaš diskriditirati na malo pritlehen način.

Imajo vse plačano. Pa ne išči dlake, ker bi rad opravičil gospodarstvo. Je vašega opravičevanja mnogo za videti, kdaj in komu ni bilo plačano, pa so vse naredili. Zato bo treba pa še malo svoj prag popiliti, če boste želeli obdržati posel in kombinezona sam ne boš več kmalu potreboval, če boš vedel, kaj je tvoje delo z odgovoronostjo vred.
Mi pa ni težko pobrisati mizo, če to misliš. Ampak, če hodi nekdo v službo, naj opravlja svoje delo in ga ne bom opravljala za njegovo plačilo jaz. Ker imam svoje delo, ki ga ni malo, čeprav pravite, da pač nič ne delamo.
Če pa želiš, bomo delali pa “črtice”, samo ne se potem razburjati, ko boste ostali zaradi neopravljenega dela zaradi takšne ignorance, kot jo sam najavljaš, brez dela. In bomo na koncu krivi mi, ker bi morali še namesto vas delati, vi boste pa vseeno plačani. A ti res ni jasno, kaj je sporočilo? Morda to, da ko boš srečal koga tam, kjer delovna obleka ni kombinezon, da boš imel spet razlog, da se lahko zgražaš ali iščeš krivce, da boš svoje nevestne napake zakril. In te bomo potem lahko tolažili, kako hudo ti je, ker si sam kriv, ker nisi svojega dela opravljal vestno in korektno, tudi v teoriji, ker poskušaš diskriditirati na malo pritlehen način.[/quote]

Marsikaj mi pripisuješ, česar nisem izrazil. Mene samo nekaj zanima: če tisti vaši čistilni “gospodarstveniki” ne opravljajo posla, za katerega so menda plačani, zakaj tega ne prenesete svojim nadrejenim, da ukrepajo? MON tega ne bo rešil namesto vas. Na napačen naslov se obračaš, pravega imaš v službi pred nosom.

Imajo vse plačano. Pa ne išči dlake, ker bi rad opravičil gospodarstvo. Je vašega opravičevanja mnogo za videti, kdaj in komu ni bilo plačano, pa so vse naredili. Zato bo treba pa še malo svoj prag popiliti, če boste želeli obdržati posel in kombinezona sam ne boš več kmalu potreboval, če boš vedel, kaj je tvoje delo z odgovoronostjo vred.
Mi pa ni težko pobrisati mizo, če to misliš. Ampak, če hodi nekdo v službo, naj opravlja svoje delo in ga ne bom opravljala za njegovo plačilo jaz. Ker imam svoje delo, ki ga ni malo, čeprav pravite, da pač nič ne delamo.
Če pa želiš, bomo delali pa “črtice”, samo ne se potem razburjati, ko boste ostali zaradi neopravljenega dela zaradi takšne ignorance, kot jo sam najavljaš, brez dela. In bomo na koncu krivi mi, ker bi morali še namesto vas delati, vi boste pa vseeno plačani. A ti res ni jasno, kaj je sporočilo? Morda to, da ko boš srečal koga tam, kjer delovna obleka ni kombinezon, da boš imel spet razlog, da se lahko zgražaš ali iščeš krivce, da boš svoje nevestne napake zakril. In te bomo potem lahko tolažili, kako hudo ti je, ker si sam kriv, ker nisi svojega dela opravljal vestno in korektno, tudi v teoriji, ker poskušaš diskriditirati na malo pritlehen način.[/quote]

Marsikaj mi pripisuješ, česar nisem izrazil. Mene samo nekaj zanima: če tisti vaši čistilni “gospodarstveniki” ne opravljajo posla, za katerega so menda plačani, zakaj tega ne prenesete svojim nadrejenim, da ukrepajo? MON tega ne bo rešil namesto vas. Na napačen naslov se obračaš, pravega imaš v službi pred nosom.[/quote]

Aha, tako kot vi. In ker je politika takšna kot je, je tudi gospodarstvo zraven. Tako ali drugače. Zato nima smisla nadaljevati, če si ravno sam izrazil nekaj, kar bi se lahko vzdržal in praviš, da nisi izrazil. Poanta vsega je pa čisto drugje, ampak je prav, da se izpostavi tudi gospodarstvo, če je že za vse krivo negospodarstvo, ki nič ne dela. Tako da končujem (ne)debato.

Pa delavci NLB imajo tudi vlozeno tozbo za lanski regres.

Oni so ga dobili.

Saj nimaš besed kako se to lahko nateguje ljudi! In Virant je strokovnjak za to!

Nič ne bo iz tega regresa, ker se bo vlada pritožila proti državi. Ma kje mi živimo.

New Report

Close