Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek smrekovi vršički

smrekovi vršički

Lani smo naredili kar precej sirupa iz smrekovih vršičkov (ker nam ga je leto prej zmanjkalo), ki ga ne bomo porabili, tako, da če katera rabi, ga imamo na voljo skupno 2l. Lahko ga pakiram po pol litra, ga imate za celo leto dosti. Smrekovi vršički so bili nabrani na Rakitni, daleč stran od kakšnih cest.

Precej imam tudi posušene poprove mete in žajblja, ki nam je lani čisto ponorel z rastjo, tudi to lahko dobite.

Če bi katera potrebovala, naj se oglasi. Mogoče najbolje na mail [email protected]

Cena in kje se da dobit? Mene zanima poprova meta, pa žajbelj.

Pripeljem lahko v LJ, koliko bi pa rabila? Cena hm, predlagaj… Nisem nabirala za prodajo, zato nisem razmišljala o ceni…

Jaz sem jih lani precej nabrala.
Zdaj ko sem jih rabila sem ugotovila da so se mi pokvarili.(skisali)
kaj sem naredila narobo?

Hm, ne vem, kaj ste delali narobe. Meni so se pokvarili enkrat, ko sem dajala premajhno količino sladkorja ali pa je morda bilo premalo časa na soncu, morda niste dovolj mešali, morda so bili vršički prestari. Mi zelo pazimo, da nabiramo ob času, ko imajo vršički kar največ zdravilnih snovi. Lani sem poskusila namesto navadnega sladkorja uporabljati surov, nerafiniran sladkor, a ga otroci niso hoteli piti zaradi specifičnega okusa. Eno majhno količino sem poskusila tudi z medom, ta je pa takoj izginila (še k sosedam in sorodnikom), je pa večja packarija z medom delati potem, ko moraš vse precediti, pa seveda precej dražje je vse skupaj, ker smo porabili ene 7 kozarcov medu…

Oprosti, čisto sem pozabila na to temo. Kolko bi rabila? Pa tko malo za sproti. Glede cene tudi jaz nimam pojma, ker sem do sedaj te zadeve imela sama. Si ti že kaj pogledala za cenami? Resnično nimam predstave, bom pa malo pogledala jutri na tržnici, če se bom spravila do tja 🙂

New Report

Close