Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno je življenje v Avstriji, Nemčiji?

Kakšno je življenje v Avstriji, Nemčiji?

Tisti, ki poznate iz prve ali druge roke, kakšno je življenje v Avstriji ali Nemčiji, kakšni so ljudje, družbena klima …….?

Iz prve roke. Ljudje so tam, za razliko od nas, delavni. Ljudje si, za razliko od nas, ne upajo goljufati. Ljudje se, za razliko od nas, brigajo zase. Ljudje, za razliko od nas, ne marajo tujcev. Delala in živela boš zase, proti večinskemu prebivalstvu boš vedno le drugorazredno bitje.
Če ti to vse odgovarja in ti je edini kriterij življenja denar, potem le hitro pot pod noge. Če pa imaš rada razpuščenost in čas zase, potem nimaš tam kaj iskati.

Boljše kot pri nas. Škoda, da še niste šli. Tudi jaz odhajam.

nova
Uredništvo priporoča

Moja sestrična živi in dela na Dunaju. Je vodja enega velikega oddelka. Govori odlično nemško, mož je Avstrijec. Vzeli so jo za svojo, poleg priimka ima tudi ime, ki ga imajo tudi Avstrijke.

Imata hišo sredi Dunaja, zelo visok standard, otrok govori slovensko. Pravi, da ne bi nikoi šla nazaj v Slovenijo. Všeč ji je red in disciplina, standard, mentaliteta ljudi, narava… Pogreša pa svojo družino, prijatelje, sošolce.

Kterih to nas? Slovencev?
Od kdaj pa imajo Slovenci radi tujce?

Večje neumnosti pa še ne!
Ne marajo tujcev, ha ha ha, v Sloveniji tujce obožujemo!!!
Drugorazredno bitje, ha ha ha, v Sloveniji še tretjerazredno nismo!!!

Če imaš možnost, pojdi čim prej!!!

V Nemčiji in Avstriji živijo v nekem sličnem stilu kot mi tukaj v Sloveniji.
Malenkost bolj so zadržani, so pa zelo korektni.

Odkod ti ideja, da Slovenci nismo delavni? Naj te namenoma ustvarjena brezposelnost in siljenje v slabo plačano delo ali neplačano delo ne zmoti pri tvoji napačni oceni.

Tudi če bi bilo to res, kako bodo pa vedeli, da sem tujka??? A bom nosila tablo okoli vratu???
Ne govori neumnosti, če nimaš pojma. In pokaži mi enega Slovenca, ki ima rad tujce.

[/quote]

Tudi če bi bilo to res, kako bodo pa vedeli, da sem tujka??? A bom nosila tablo okoli vratu???
Ne govori neumnosti, če nimaš pojma. In pokaži mi enega Slovenca, ki ima rad tujce.[/quote]

Jaz. in sem slovenka, tudi moj mož, vsa žlahta……………in spoštujem vse tujce, ki si skušajo pri nas izboriti boljše življenje.

No ja, ce gres v Avstrijo ali Nemcijo bo vsak vedel, da si tujka vsaj takrat, ko bos odprla usta. Tudi ce mislis, da nimas dialekta in prfektno obvladas jezik se malo motis 😉

Sicer pa, jaz naceloma nimam obcutka, da ne marajo tujcev. V veliki vecini nimam problemov in me niti ne gledajo podcenjevalno.

Tudi če bi bilo to res, kako bodo pa vedeli, da sem tujka??? A bom nosila tablo okoli vratu???
Ne govori neumnosti, če nimaš pojma. In pokaži mi enega Slovenca, ki ima rad tujce.[/quote]

Jaz. in sem slovenka, tudi moj mož, vsa žlahta……………in spoštujem vse tujce, ki si skušajo pri nas izboriti boljše življenje.[/quote][/quote]

Pa sem zadnjič nekje zasledila, da nisi naklonjena ljudem na sploh, tako, da ne vem no….

New Report

Close