Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tabletke Diane 35, ki jih bodo v Franciji umaknili iz prodaje, na voljo tudi v Sloveniji

Tabletke Diane 35, ki jih bodo v Franciji umaknili iz prodaje, na voljo tudi v Sloveniji

V Franciji bodo po štirih smrtnih primerih čez tri mesece ustavili prodajo zdravila proti aknam nemškega farmacevta Bayer, ki ga v veliki meri uporabljajo kot kontracepcijsko sredstvo, je sporočila francoska agencija za varnost zdravil (ANSM). Gre za tabletke Diane 35 in generike tega zdravila.

4 smrtni primeri v 25 letih, povprečno pa jih na leto jemlje te tablete preko 300 000 žensk. Torej ? Verjetno gre bolj za farmacevtske lobije, ki nagajajo eden drugemu. Pri drugih zdravilih so te številke veliko višje.

Upss, mene je te novice kar groza, saj sem zaradi hormonov 10 let jemala Diane. Zdaj je že 7 let ne več in se sprašujem, če ne bom imela kasneje kakšne posledice, glede na to, da so pri nas vsi umirali za kapjo….me res zanima kak strokoven odgovor.

ja in?
sem jih jedla par let.
saj pa imajo skoraj vse tabletke med nevarnimi stranskimi učinki možnost globokovenske tromboze.

navodila yarina
Nehajte jemati tablete in takoj pojdite k zdravniku, e opazite naslednje možne znake
tromboze:

· kašelj brez jasnega vzroka
· hudo boleino v prsih, lahko s širjenjem v levo roko
· težko dihanje
· vsak neobiajen, hud ali dolgotrajen glavobol ali migrenski napad
· delno ali popolno slepoto ali dvojni vid
· okvaro ali nezmožnost govora
· nenadne spremembe sluha, voha ali okusa
· omotico ali nezavest
· šibkost ali omrtvelost v delu telesa
· hude, neznosne boleine v trebuhu
· mone boleine in/ali otekanje ene noge

Diane 35 navodila
Zdravilo Diane in tromboza
Tromboza je nastajanje krvnih strdkov, ki lahko zamašijo ţile. Tromboza se včasih pojavi v globokih venah nog (globoka venska tromboza). Če se strdek odkrhne iz vene, v kateri je nastal, lahko pride v pljučne arterije in jih zamaši ter tako povzroči pljučno embolijo. Globoka venska tromboza je redek pojav. Največja nevarnost za njen nastanek obstaja v prvem letu jemanja. Razvije se lahko ne glede na jemanje tablet. Pojavi se lahko tudi med nosečnostjo. Tveganje zanjo je med uporabnicami tablet večja kot med ţenskami, ki jih ne jemljejo, vendar manjša kot med nosečnostjo. Ravno tako se lahko krvni strdki zelo redko pojavijo v srčnih ţilah (kjer povzročijo srčni infarkt) ali v moţganih (kjer povzročijo moţgansko kap), izredno redki pa so v jetrih, črevesju, ledvicah ali očeh. Tromboza lahko zelo redko povzroči hudo trajno invalidnost ali je celo usodna.

Yasminelle in tromboza
Tromboza v veni

Uporaba katerihkoli kombiniranih tablet vkljucno z Yasminelle povecuje tveganje za pojav venske
tromboze (nastanek krvnega strdka v žilah) v primerjavi z ženskami, ki ne uporabljajo nobenih
(kontracepcijskih) tablet.
Tveganje za trombozo v veni se pri uporabnicah kombiniranih tablet povecuje:
• s staranjem,
• ce ste pretežki,
• ce je vaš bližnjih sorodnik/sorodnica v mladih letih imel krvni strdek (trombozo) v nogi, pljucih
ali drugih organih
• ce morate na operacijo, ce morate za dlje casa ostati v postelji ali ce ste imeli kakšno resno
nezgodo. Pomembno je, da pred tem poveste svojemu zdravniku, da jemljete Yasminelle, ker bo
mogoce potrebno uporabo prekiniti. Zdravnik vam bo tudi povedal, kdaj lahko znova zacnete
jemati Yasminelle. Ponavadi je to približno dva tedna po tem, kot ste spet na nogah.
Tromboza v arteriji
Uporaba kombiniranih tablet je povezana tudi z vecjim tveganjem za arterijsko trombozo (zamašitev

arterije), npr. v žilah srca (srcni infarkt) ali možganov (možganska kap).
Tveganje za trombozo v arteriji se pri uporabnicah kombiniranih tablet povecuje:
• ce kadite. Ce jemljete Yasminelle je zelo priporoceno, da nehate kaditi, zlasti ce ste starejši od
35 let.
• ce imate zvišano koncentracijo mašcob (holesterola ali trigliceridov) v krvi,
• ce imate visok krvni tlak,
• ce imate migreno,
• ce imate težave s srcem (okvaro srcnih zaklopk ali motnje srcnega ritma).
Nemudoma nehajte jemati Yasminelle in se takoj posvetujte z zdravnikom, ce opazite bolezenske
znake tromboze kot so:
• hude bolecine in/ali oteklost ene noge,
• nenadna huda bolecina v prsih, ki se širi v levo roko,
• nenadno težko dihanje,
• nenaden kašelj brez ocitnega razloga,
• nenavaden, hud ali dolgotrajen glavobol ali poslabšanje migrene,
• delna ali popolna slepota ali dvojni vid,
• težave z govorom ali nezmožnost govora,
• omedlevica ali kolaps,
• šibkost, cuden obcutek ali odrevenelost v katerem koli delu telesa

itd itd itd

In šele če preberete stranske učinke priložene škatlici Aspirina !? Celo izkrvavite lahko zaradi Aspirina. Da ne govorim o raznih tabletah proti zvišanemu krvnemu tlaku, motnjam srčnega ritma, proti maščobam v krvi itn. To so šele nevarna zdravila, pa se nihče ne razburja.

komandir

ne vtikaj se tja v ženske stvari ker ne veš nič o tem

in nisi ginekolog

kljub temu se strinjam s komandirjem.

hočete, da nam ukinejo KT tabletke, a bi rade rojevale vsako leto. še mal pa bo tako. ženske bomo samo še za razplod, saj itak vse vere to učijo, a ne.

Potem pa pravite da časopisi nimajo vpliva na vas. Speti ste kot kure brze glave: zdaj jih boste nekatere nehale jest,druge kot vidimo o moj bog kaj če bom imela posledice….
A berete vi tisti listek ,ki ga dobite zdraven vsakega dravila?
vsako dravilo ima stranske učinke torej kje vi vidite problem?

Nisem vedel, da so to ženske stvari. Vem pa veliko, očitno bistveno več kot ti. In ja, sem ljubiteljski ginekolog, hi,hi.

Saj je dobro napisal, Komandir.

4 smrtni primeri v 25 letih, povprečno pa jih na leto jemlje te tablete preko 300 000 žensk. Torej ? Verjetno gre bolj za farmacevtske lobije, ki nagajajo eden drugemu. Pri drugih zdravilih so te številke veliko višje.[/quote]

Jaz sem pa prepričana, da vedo še kaj kar ni prišlo v medije in zato umikajo tabletke. Zaradi štirih smrtnih žrtev jih sigurno ne torej je kaj veliko hujšega zadaj.

Ampak tudi jaz se tokrat strinjam s komandirjem.

Pa sm mislila, da ne bom tega nkol dočakala. B-)B-):-D

4 smrtni primeri v 25 letih, povprečno pa jih na leto jemlje te tablete preko 300 000 žensk. Torej ? Verjetno gre bolj za farmacevtske lobije, ki nagajajo eden drugemu. Pri drugih zdravilih so te številke veliko višje.[/quote]

Jaz sem pa prepričana, da vedo še kaj kar ni prišlo v medije in zato umikajo tabletke. Zaradi štirih smrtnih žrtev jih sigurno ne torej je kaj veliko hujšega zadaj.[/quote]

Verjetno je res tako. Vsaka KT lahko povzroči trombozo in še hujše zaplete na ožilju itd…

4 smrtni primeri v 25 letih, povprečno pa jih na leto jemlje te tablete preko 300 000 žensk. Torej ? Verjetno gre bolj za farmacevtske lobije, ki nagajajo eden drugemu. Pri drugih zdravilih so te številke veliko višje.[/quote]

Jaz sem pa prepričana, da vedo še kaj kar ni prišlo v medije in zato umikajo tabletke. Zaradi štirih smrtnih žrtev jih sigurno ne torej je kaj veliko hujšega zadaj.[/quote]

Brez skrbi, zagotovo, enako bo veljalo npr. tudi za tako pogosto omenjana in popularna cepiva, ki so bila razvita v zadnjih nekaj letih, nespremljana na ljudeh v vsaj dveh življenskih obdobjih ( torej v ali po fertilni dobi na osebkih, ki so bili npr. cepeljni v fazi otroštva, razvoja, pa imajo če celo življenje pred seboj, potem druga cepiva, ki prizadevajo pogosto imunski sistem, poslabšajo stanja kroničnim boleznim). Ampak verjetno je treba še čakati.

4 smrtni primeri v 25 letih, povprečno pa jih na leto jemlje te tablete preko 300 000 žensk. Torej ? Verjetno gre bolj za farmacevtske lobije, ki nagajajo eden drugemu. Pri drugih zdravilih so te številke veliko višje.[/quote]

Jaz sem pa prepričana, da vedo še kaj kar ni prišlo v medije in zato umikajo tabletke. Zaradi štirih smrtnih žrtev jih sigurno ne torej je kaj veliko hujšega zadaj.[/quote]

300 000 žensk samo v Franciji = 25 let x 300 000 = 7,5 miljona let uporabe in samo 4 smrtni primeri. Se ti zdi to veliko ? In so ti primeri res povezani z omenjenimi tabletami ali je bilo še kaj zraven ? Me res zanima, koliko je bilo smrtnih primerov zaradi uživanja zdravil proti holesterolu. Ni podatkov ? Morda res ne, ker so v Sloveniji prvo zdravilo po potrošnji prav ta zdravila. V medicini je vse več biznisa, ne pozabiti.

Jaz sem pa prepričana, da vedo še kaj kar ni prišlo v medije in zato umikajo tabletke. Zaradi štirih smrtnih žrtev jih sigurno ne torej je kaj veliko hujšega zadaj.[/quote]

300 000 žensk samo v Franciji = 25 let x 300 000 = 7,5 miljona let uporabe in samo 4 smrtni primeri. Se ti zdi to veliko ? In so ti primeri res povezani z omenjenimi tabletami ali je bilo še kaj zraven ? Me res zanima, koliko je bilo smrtnih primerov zaradi uživanja zdravil proti holesterolu. Ni podatkov ? Morda res ne, ker so v Sloveniji prvo zdravilo po potrošnji prav ta zdravila. V medicini je vse več biznisa, ne pozabiti.[/quote]

Pri smrti omenjati besedo ”samo” je kar malo grozljivo. Če umre ena sama oseba na svetu to nikoli ni samo. Ena je že preveč.
Kako so povezali te 4 smrti z uporabo kt ne vem. Dejstvo je, da zaradi recimo tromboze umre krepko več žensk že v enem letu na svetu. Marsikatera je verjetno jemala tudi kt. Teh smrti očitno ne pripišejo kt ampak so umrle zaradi tromboze in pika. Kajti številka bi sicer morala biti še veliko veliko višja.
Če dodamo še ženske, ki so umrle zaradi raka in kupom drugih bolezni, ki se jih povezuje s kt postane že strašljivo.
Tako, da nikakor niso 4 še manj pa samo 4. Kaj je zadaj pa vedo samo oni. Kot sem že napisala brezveze jih niso umaknili iz prodaje.

Jaz sem zelo proti njim, pa ne zaradi 4 smrtnih primerov, ampak zarad dolgotrajnih posledic ki so v času jemanja z njimi povzročene ženskam. Hormoni v njih namreč ustavijo delovanje jajčnikov, jajčniki pa so ekvivalentna žleza moškim testisom. Pa veste, kaj se zgodi, če ustaviš delovanje testisov? Korenjak se več ne dvigne, strokovno se temu reče kemična kastracija.
Pa ne mi zdaj kako smo ženske drugačne, ker to preprosto ni res. Že zdrava kmečka pamet pove, da je spolna želja prisotna le, če ima telo od nje določene koristi, podobno kot npr. žeja. Če postavimo organizem v stanje, ko ni ploden, spolna želja izgine. V plodnih dnevih v ženskem organizmu nastaja poleg estrogena in progesterona tudi večja količina testosterona, kar povzroči večjo spolno slo.
Zelo pa se mi smilijo tiste ženske, ki kot alternativo stalnemu goltanju tabletk vidijo neprestano rojevanje. HAHAHA. Ženska je v ciklusu plodna 1 dan, če k temu prištejemo še čas, ki ga v rodilih preživijo semenčice, dobimo max. 7 dni. Za ugotovitev, da se bližajo plodni dnevi, pa ne rabiš imeti redne menstruacije. Jaz vem po povečanem izcedku iz nožnice in predvsem po zelo značilno povečanem spolnem nagonu(nekje 7 dni pred ovulacijo pa do nje). Takrat pač uporabiš kondom in to je to. Da bi se pa zaradi aken in podobnih “težav” odpovedala tem čudovitim dnevom, mi pa tudi na misel ne pride. Kaj druge ženske počnejo same s seboj, sicer ni moja stvar, se mi zdi pa sramotno take tablete sploh dajati v 21. stoletju na trg.

300 000 žensk samo v Franciji = 25 let x 300 000 = 7,5 miljona let uporabe in samo 4 smrtni primeri. Se ti zdi to veliko ? In so ti primeri res povezani z omenjenimi tabletami ali je bilo še kaj zraven ? Me res zanima, koliko je bilo smrtnih primerov zaradi uživanja zdravil proti holesterolu. Ni podatkov ? Morda res ne, ker so v Sloveniji prvo zdravilo po potrošnji prav ta zdravila. V medicini je vse več biznisa, ne pozabiti.[/quote]

Pri smrti omenjati besedo ”samo” je kar malo grozljivo. Če umre ena sama oseba na svetu to nikoli ni samo. Ena je že preveč.
Kako so povezali te 4 smrti z uporabo kt ne vem. Dejstvo je, da zaradi recimo tromboze umre krepko več žensk že v enem letu na svetu. Marsikatera je verjetno jemala tudi kt. Teh smrti očitno ne pripišejo kt ampak so umrle zaradi tromboze in pika. Kajti številka bi sicer morala biti še veliko veliko višja.
Če dodamo še ženske, ki so umrle zaradi raka in kupom drugih bolezni, ki se jih povezuje s kt postane že strašljivo.
Tako, da nikakor niso 4 še manj pa samo 4. Kaj je zadaj pa vedo samo oni. Kot sem že napisala brezveze jih niso umaknili iz prodaje.[/quote]

iz prodaje jih po mojem umikajo samo zato, ker ljudstvo zganja histerijo, kot zgoraj navedene.
sicer pa so pri vsaki stvari, ki jih jemo tveganja. in raka ter trombozo dobijo tudi ženske, ki nikoli niti seksale niso, kaj šele, da bi jemale kontracepcijo.

lej preberi si kaj o globoki venski trombozi. ampak kaj naj ti rečem, katere koli KT boš imela preberi, v vseh je naveden možen enaki stranski učinek: globoka venska tromboza.

A res? Si delala to raziskavo? Daj link, kje to piše. Če ga nimaš, se ne izmišljuj stvari, o katerih nimaš pojma.

Pojedla 2 škatlici KT(Yaz) in imela polno stranskih učinkov (povišana telesna teža, bolečine v sklepih, pojav mazolov, nič libida itd). Sem 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}(nikoli ne reci nikoli) prepričana, da nikoli več ne posežem po njih pa čeprav so mi mnogi rekli, da naj poskusim z drugimi, vendar da bi ko poskusna zajkla skakala iz ene KT na drugo, mi je pa totalno idiotsko.

New Report

Close