Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaposlitev preko agencije

Zaposlitev preko agencije

Ima kdo izkušnje, kako poteka zaposlitev preko agencije. Konkretno me zanima za agencijo Manpower (ponujajo moji izobrazbi primerno delo, pa razmišljam o prijavi, saj me nova služba mika). Zadnje čase pa beremo zelo neugodne stvari o teh zaposlitvenih agencijah, zato mislim, da je precej razlogov za previdnost.

Pac previdno … so agencije in so agencije.
Imas take, ki so bolj resne kot druge. In imas take, ki bodo na tebi vec zasluzile kot druge.

Bodi pripravljen (ali pripravljena) na to, da je agencija vmesnik med tabo in tvojim delodajalcem, in da bo pobirala dolocene procente od tvoje place, in to kar nekaj casa. Samo tako za info, moj svak je bil zaposlen preko take agencije kaksno leto, dobival 750eur place, se mu je se zdelo fino, ker da ni tako slaba placa. Dokler ni ugotovil, da njegovi sodelavci za isto delo dobivajo cca.200eur vec. Sele po enem letu se je lahko direktno zaposlil pri delodajalcu (brez agencije vmes) in je tako dobival vecjo placo.
Je pa res, da je to bilo pred kakimi 4-5leti. Mogoce je danes kaj drugace.

V bistvu se vprasaj iskreno, kaj ni bolje bit zaposlen preko agencije (pac malo nizja placa), kot pa sploh ne bit zaposlen.

Če si brezposelen probaj, vendar dobro preberi pogodbo. Mogoče poizkusiš nek minimalen čas. Moja prijateljica je delala. Pogodba ji je vedno potekla in je bila vsako leto mesec do dva na zavodu. Je pa imela ene deset let delovne dbe, ko je začela delat preko agencije. PREKO AGENCIJE JE IMELA 5 let dobe, potem pa so jo v firmi zaposlili za NČ.

moj brat je tudi vzel zaposlitev preko agencije, ker tista firma direktno sploh ne zposluje, po nekem času pa bo verjetno direktno. Plača redna, ok, seveda nižja od direktno zaposlenih, razumljivo, saj agencija ne nudi uslug zastonj. Posrednik je pa adecco.

Tudi jaz poznam nekoga, ki dela v firmi, ki zaposluje samo preg agencije. Pa je dobra firma. Obljubljeno je bilo, da ga po dveh letih vzamejo direkt in so tudi ga. Po določenem času pa tudi za NČ. Mislim, da je bila ravno Manpower.
Ni vse nateg, je pa žalostno, da te agencije sploh obstajajo in dobesedno odžirajo delavcem denar.

So agencije in so delodajalci, ki te agencije najemajo.

Moj mož dela v firmi kjer tudi na začetku vsakega vzamejo preko agencije. Plačo pa ima bolj ali manj enako kot ostali na podobnih delovnih mestih, firma strošek agencije pokrije iz svojega fonda, ne obremeni s tem delavca. Tako, da tudi potem, ko ga redno zaposlijo plača ni nič večja.

To delajo predvsem zato, ker se je takega delavca lažje potem znebiti, če kaj ni OK in ker so zastopniki tuje multinacionalke in imajo točno določeno koliko delovnih mest imajo glede na opravljen promet. In če imajo prometa premalo, delovno mesto pa vseeno potrebujejo, človeka zaposlijo preko agencije, ker se jim ti delavci ne štejejo v kvoto zaposlenih.

Moj mož je delal preko agencije cca 9 mesecev, potem so ga vzeli za določen čas v firmo. Delal je pa preko Manpowerja in nima niti ene slabe besede za njih. najprej je dobil pogodbo za 3 mes, potem pa še za 9, ampak so ga prej vzeli 🙂 Plača se pozna za cca 150 eur je višja sedaj. dobil je regres, plača točna, uslužbenke prijazne.

V bistvu si še zelo na začetku – šele razmišljaš o prijavi. Misliš, da, ko se boš prijavil, da boš kar izbran za delo? Od prijave do izbora kandidata za delo je dolga in trnova pot.

Delo je dandanes težko dobiti, zato je človek primoran vzeti tudi kaj slabšega, ker boljšega ne dobi.

… točno tako, te agencije predvsem, ne mislit, da zato, ker se prijaviš, pa če nimaš izkušenj, da te bojo izbral. Te agencije izbirajo tako kot delodajalci, samo, da še provizijo pobirajo zraven…

Najlepša hvala za odgovore, ste mi pomagali. Službo sicer zaenkrat HB imam, ampak tisti oglas mi je bil pisan na kožo, na slabše pa seveda ne bi 😉

New Report

Close