Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek privat zobozdravniki-skubejo

privat zobozdravniki-skubejo

ljudi do onemoglosti,pacienti pa so tiho kot ovčke in z žepa vlačijo zadnje eurčke..

Pacienti so idioti. Mislijo, da če je nekaj samoplačniško, potem je tudi kvalitetno. Kje pa! Privatnikom gre zgolj za zaslužek in so vas zanj sicer pripravljeni poljubiti na rit, vam pa bodo za nikakršno delo tudi mastno zaračunali.

Samo ponekod sploh ni drugih kot privat zobozdravnikov. Pri nas v zdravstvenem domu je polno zobozdravnikov, vsi zasebni.
Imajo sicer koncesijo, ampak plačaš pa recimo 40€ za belo plombo, sivih pa ne delajo.

nova
Uredništvo priporoča

Realnost je, da greš lahko kadarkoli k državnemu zobozravniku (saj vsi tukaj zagovarjate državno zdravstvo kajne) pa te ne bo nihče lupil.
Bistveno in najpomembnejše pa je, da imamo ljudje možnost izbire. Kdor hoče imeti drage plombe (in takoj) bo pač šel k privatniku in (do)plačal. Kdor pa je škrt ali si pa ne more privoščiti oderuških cen, bo pa mal počakal (plačal s svojim časom) in dobil tisto kar rabi.
Eni tukaj pa bi kar prepovedali privat dohtarje, privat učitelje, privat varnostnike, … ker ste tako “človekoljubni” (beri v skrbeh za dobrobit drugih) in mislite, da je to kar hočete vsilit drugim, najbolj prav.

Še en dokaz, da gre privatnikom samo za denar.

In točno tako bo z privat šolstvom. isto sranje samo drago pakovanje.

Seveda jim gre za denar.
In stvar je v tem, da sploh nimaš izbire. V par zdravstvenih domovih pri nas so izrecno le privat zobozdravniki. Potem imaš na izbiro k privat (kjer tudi čakaš po par mesecev) ali pa k javnemu, ki je 100km stran. Torej greš k privat s koncesijo. In ja, belo plombo moraš doplačat tudi, če greš na kartico. Sicer pa večina ljudi gre na kartico k zobozdravniku kolikor vem? Večina privat zobozdravnikov ima namreč koncesijo in zakaj potem ne bi šel prek kartice?

Prosim, navedi stavek, v katerem izjavljam, da bi prepovedala privat zobozdravnike.

Hotela sem povedati naslednje: če je samoplačniško, še ne pomeni, da je avtomatično kvalitetno. Večkrat namreč berem: ginekologinja mi je morfologijo naredila v 5-ih minutah, potem pa smo šli samoplačniško in si je za nas vzel 1 uro. Ja in? A to zdaj pomeni, da se je privatnik pa uh in ah potrudil in da je bil njegov pregled toliko boljši? Privatniki veliko stvari pač delajo za šov in ljudje bi morali biti glede tega veliko bolj kritični.
Sicer pa sama obiskujem zasebnega zobozdravnika s koncesijo. Čisto v redu pa je bil tudi prejšnji zobozdravnik, ki je delal v javnem zdravstvu.

kateri zobozdravniki so v Lj največjji ljubitelji denarja:)?

Prosim, navedi stavek, v katerem izjavljam, da bi prepovedala privat zobozdravnike.

Hotela sem povedati naslednje: če je samoplačniško, še ne pomeni, da je avtomatično kvalitetno. Večkrat namreč berem: ginekologinja mi je morfologijo naredila v 5-ih minutah, potem pa smo šli samoplačniško in si je za nas vzel 1 uro. Ja in? A to zdaj pomeni, da se je privatnik pa uh in ah potrudil in da je bil njegov pregled toliko boljši? Privatniki veliko stvari pač delajo za šov in ljudje bi morali biti glede tega veliko bolj kritični.
Sicer pa sama obiskujem zasebnega zobozdravnika s koncesijo. Čisto v redu pa je bil tudi prejšnji zobozdravnik, ki je delal v javnem zdravstvu.[/quote]

Da se razumemo. To, da ponekod nimajo niti enega javnega (zobo)zdravnika je velik problem in z ukinitvijo zasebnikov ali koncesionarjev ne bi nič rešili, kajti izvorni problem je premalo zdravnikov (vsaj v odročnih krajih in regijah) in šele večje število zdravnikov bo rešilo problem.

Drugič: kvaliteta in denar (cena) nista popolnoma samoumnevni kategoriji, se pa za denar običajno dobi boljše kot pa če je nekaj poceni ali celo zastonj. Zato je še kako pomembno, da se tega zavedamo in kot praviš ne pademo na apriori trditev privat = kvalitetno. Kajti so privatniki in so privatniki. Eni delajo dobro z dobrimi materiali, drugi pa slabo s cenenimi materiali. Končna cena pa je (skorajda) pri vseh enaka (previsoka).
Zato pa imamo ljudje neke socialne odnose pa vprašamo tu na mon pa poiščemo zaupanja vredne poznavalce, da izvemo pri kom in za koliko si naj poskrbimo za svoje zdravje …. In enako velja za nakup kruha, avta, jezikovnega tečaja zase ali otroka, gospe ki nam hodi pospravljat, hišnega mojstra, … skratka preko osebnih izkušenj in izkušenj drugih izločimo predrage ter premalo kvalitetne ponudnike, da se ne opečemo.

PS: Ti popolnoma verjamem, da je bil prejšni javni zobozdravnik čisto v redu, toda ga ni več. In ne moreš imeti nekaj kar ni.

Noro dragi so. Hrvaška je ceneje, Bosna še ceneje, še bolj na vzhodu je bela plomba 2€, implantat pa 60€.
Pa enaki materiali, enaka fakulteta. Samo daleč je.

mah pri zobarju je že vsaka druga stvar za doplačilo.
če greš samoplačniško ti vsaj nardijo v pol krajšem času (manj obiskov), kot če greš na zavarovanje. pol hodiš 7x za bogi štift, ki ta ga samoplačniško nardijo ob enem pregledu / posegu.

Prejšnji javni zobozdravnik še dela. Menjala sem ga le zato, ker sem se odselila na drugi konec Slovenije in je bila vožnja do njega hudo nepraktična.

Še vedno pa nisi odgovorila na moje vprašanje in še vedno si zgrešila poanto. Nihče ne pravi, da privatnikov ne bi smelo biti. Problem privatnikov je v tem, da je njihov prihodek odvisen od obiska. Problem je, da si cene postavljajo sami. In problem je, da si sami zastavljajo program dela: “danes bom vsega skupaj izpulil 3 zobe na koncesijo, ostalo pa bo samoplačniško”. Ni jim do kvalitete, temveč do denarja. In do števila. Ljudje pa so dovolj butasti, da dosti bolj cenijo tisto, kar morajo plačati.

Pozdravljeni,

jaz bi pa dodala glede zobozdravnikov tole…zakaj pacienti ne zahtevajo ločenih računov za delo zobozdravnika in za delo tehnika kadar potrebuje tovrstno uslugo. Me zanima kakšen izgovor bi našli na takšno zahtevo… Res je, da si zobozdravniška kasta določa nenormalne cene glede na njihovo izobrazbo, predvidevam.? Vendar je res stvar nas potrošnikov kako bomo na to še reagirali in dopuščali njihovo samovoljo. Mnogi od njih delajo sramoto temu poklicu, ljudje pa nasedajo kot je dejal eden od predhodnikov.
w

New Report

Close