Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Je to res? (Preživnina v času, ko so z očetom)

Je to res? (Preživnina v času, ko so z očetom)

Imava dva sinova, enega že nekaj časa polnoletnega, drugi bo kmalu. Skrbništvo imam jaz, bivši nakazuje preživnino zanju še na moj račun. Stiki niso določeni, ker sta že dovolj stara, da se z očetom dogovarjata sama.

Ta teden sem v tujini, zato sem prosila bivšega, da nadzira, kaj fanta počneta doma. Pustila sem jima nekaj denarja, ne dovolj za hrano za cel teden, ker sem računala, da bo za to poskrbel oče. On pa me zdaj nadira po telefonu, da sem bila to dolžna narediti jaz in da naj jima nakažem denar za hrano, ker mi on za njiju že tako plačuje preživnino in ne misli imeti še dodatnih stroškov.

Kaj mislite o tem? Je pri teh letih kaj drugače kot takrat, ko so stiki še določeni? Meni se zdi nekako samoumevno, da za hrano poskrbi tisti starš, pri katerem se otrok nahaja oziroma v našem primeru tisti, ki ima otroke “čez”. Drugače sem to skoraj ves čas jaz, ker ne marata hoditi k očetu, zato doslej še nismo imeli tega problema. Enkrat ju je vzel s seboj na morje, pa ni zahteval, da jima dam sendviče za cel teden za zraven 🙂 Ne vidim, da bi bilo tokrat kaj drugače.

Ne morem verjet, res.
Preživnina pokriva vse stroške in pri njeni višini se upošteva, da so otroci nekaj časa tudi pri drugem staršu. Ampak če veš, da je tip taka hudičeva škrtica, da bi še lastnemu otroku vsak grižljaj najraje zbil iz ust, pač daš otrokom dovolj denarja.
Kak kreten.
Res ne morem verjet no.

Meni pa se zdi normalno, da toliko stara otroka za hrano poskrbita sama. Saj si sama napisala: oče ju občasno nadzoruje, načeloma pa sta sama doma. Menda ne pričakuješ, da jima bo oče prinesel hrano iz trgovine in skuhal kosilo? Jaz bi moji 15 letnici pustila dovolj denarja in garantirano bi vsak dan jedla vsaj en, sveže skuhan topel obrok. pri tem je disciplinirana. Seveda zna it sama v trgovino in izbrati primerno količino dokaj kakovostne hrane (osnovnih živil) za celotedensko prehranjevanje. Niti na kraj pameti mi ne bi padlo, da bi to skrb preložila na njenega očeta, pa četudi bi jo prišel občasno nadzorovat.

nova
Uredništvo priporoča

Lej, denarja ni bilo dovolj in oče, namesto da bi potegnil denarnico in si magari mislil svoje (pa saj sta otroka menda tudi njegova), gre nadirat bivšo ženo in zahteva, da otrokoma nakaže denar.
Meni je to čisti adijo, res. Sploh zato, ker kot sem napisala, se pri preživnini upošteva, da so otroci nekaj časa tudi pri drugem od staršev, ta otroka pa nista nikoli in ima mama zato višje stroške (ajd recimo, da je po tej logiki). In da ne more dati tistih 20 evrov, da bi se njegova lastna otroka nahranila, naj se gre pa tudi solit.
In zakaj jima oče ne bi nabavil hrane in skuhal ali ju povabil k sebi na kosilo ali ven? Velja kakšna prepoved, za katero ne vem? Ne gre za to, kaj vse otroci znajo in so sposobni naredit, gre za odnos starša do lastnih otrok. Poden.

Nič čudnega, da nočeta hoditi k njemu.

Tukaj imamo zelo zanimiv primer, kako se lahko ena situacija predstavi. Seveda, pa ne poznamo cele zgodbe.
Predvsem me zmoti podatek “polnoleten” in skoraj polnoleten. Po mojem mennju bi morali ti dve osebi imeti tudi nekaj svojega denarja (žepnine) in bi lahko si finacirala primakljaj denarja glede hrane.
Tukaj si izpadla zelo neodgovorno. Otrokoma, bi pustila plačilno kartico in naj si potem sama organizirata zadeve. Bivšemu, dam prav. On samo nadzira. Ker si vnaprej vedla, da bo denarja za hrano premalo, bi ga potem lahko obvestila (je to tako zelo tezko ?) . Ne pa da sedaj tukaj na forumu pišeš o tem.
Verjetno si bivsemu zelo najedela z stroški. Ga vlačila po sodiščih glEde prezivnine. Itd. Kar nakazuje na to, kar si napisala.

CIŽEK
Nivo tvojega pisanje je podoba tebe. Iz tvojih besed se čuti agresijo, sovražnost…. Poglej vase in boš nasla sebe. Poskusi se spremeniti….

JALUR[/b]
WAW, super. Otroka je treba naučiti živeti.

Lep dan
Moški

Tukaj imamo zelo zanimiv primer, kako se lahko ena situacija predstavi. Seveda, pa ne poznamo cele zgodbe.
Predvsem me zmoti podatek “polnoleten” in skoraj polnoleten. Po mojem mennju bi morali ti dve osebi imeti tudi nekaj svojega denarja (žepnine) in bi lahko si finacirala primakljaj denarja glede hrane.
Tukaj si izpadla zelo neodgovorno. Otrokoma, bi pustila plačilno kartico in naj si potem sama organizirata zadeve. Bivšemu, dam prav. On samo nadzira. Ker si vnaprej vedla, da bo denarja za hrano premalo, bi ga potem lahko obvestila (je to tako zelo tezko ?) . Ne pa da sedaj tukaj na forumu pišeš o tem.
Verjetno si bivsemu zelo najedela z stroški. Ga vlačila po sodiščih glEde prezivnine. Itd. Kar nakazuje na to, kar si napisala.

CIŽEK
Nivo tvojega pisanje je podoba tebe. Iz tvojih besed se čuti agresijo, sovražnost…. Poglej vase in boš nasla sebe. Poskusi se spremeniti….

JALUR[/b]
WAW, super. Otroka je treba naučiti živeti.

Lep dan
Moški[/quote]

Blage veze nimaš, moški.

pri nas se sicer ne gre za hrano, ker k nam domov moj ex ne hodi, se je pa že dostikrat zgodilo, da sta bili obe hčeri pri njem na obisku in je eni dal za vlak za domov, drugi je pa rekel naj mene pokliče da nakažem na njen trr, ker ji on ne bo dal. ali je eni kupil čevlje, drugi pa ne (običajno vedno eni in isti daje denar, ju kupuje stvari, jo crklja, drugo pa evidentno ponižuje in zanemarja). ampak kar seje to že žanje.

moje sožalje, ločena mama.

Vem, da ni prav, da ne poskrbi zanju, vendar glede na to, da ga poznaš, bi lahko to predvidevala in jima pustila denar, da bi sama poskrbela za hrano ali pa vsaj napolnila hladilnik… Kolikor razumem sploh nista pri njem ampak sta DOMA.

" Znamenje modrosti je, če se pogajamo namesto bojujemo."

Točno tako. meni na kraj pameti ne bi padlo, da bi se zanašala na očeta, da bo otroka hranil, ko le-ta ni pri njem. razen seveda, če se vnaprej tako dogovorim. Sicer pa kupiš dva paketa testenin, pa 1 kg riža, krompir, kakega piščanca daš v zamrzovalnik, pa ne rabita veliko gotovine.

oče pa bi tudi lahko založil nekaj eurov, pa se magari s tabo kregal ko se vrneš. Ampak kolikšen bedak je si verjetno vedela že prej. Jaz se na mojega bivšega v takem primeru vsekakor ne bi zanašala.

Pustila si jima premalo denarja za hrano in to za cel teden? Kaj pa, če bi bil oče nedosegljiv? Bi otroka trpela lakoto? Si jima vsaj napolnila hladilnik? Meni sta se otroka zasmilila.

10 eur fotra ne bi zmanjkalo ali pač? mislim, pravi ded o tem pač ne bo razmišljal..

New Report

Close