Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok noče jesti

Otrok noče jesti

Imam sina, ki bo januarja star 2 leti…
sicer je normalne rasti in teže, višina na zgornji meji, teža na spodnji meji gausove krivulje. Torej še vedno v povprečju.

Zbolel je teden dni nazaj, vročina, nosek, grlo, pač vse, kar sodi zraven… po krvnih preiskavah – viroza.
Sedaj je že dosti bolje, čeprav še ne vredu, še imam bolniško…. od prvega dne viroze, pa do danes še ni skoraj nič pojedel. Včeraj je dobro štartal, 2 hruški naenkrat in pomarančni sok, vendar čez dan potem samo še 3 žlice juhe in 2 dcl mleka zvečer. danes je pojedel 1 hruško in znova 3 žlice juhe. malo prej še polovico navadnega jogurta.

Pije normalno, oziroma kar dosti. Čaj, vodo, tudi korenčkov sok.

Vaše izkušnje me zanimajo… Nej mu začnem hrano na silo tlačit v usta, ali ga še pustim…Ker še to, kar poje, je bolj na silo….

sedaj sem bila malo v dilemi… hotel je poleg jogurta še pecivo – čokoladno rulado (kupljeno).. Pa sem mislila, da bi mu dala raje juho čez kake pol urice, vendar sem potem čist živce zgubila in mu dala to rulado, juhe pač ni pojedel….

Na silo hraniti otroka??? Saj nisi normalna! Pravzaprav cel zmazek od tvojega posta ni vreden komentarja, tako da…..

pri otrocih pa tudi odraslih je normalno, da ne paše jesti, ko si bolan, samo pri majhnih otrocih se to hitro pozna in so mame živčne. kolikor vidim je že začel jesti. poskrbi da bo dovolj pil, da ne dehidrira, hrana pa počasi. nič ne bo narobe, če se je pockrljal s čokoladno rolado. po njej bo kmalu spet lačen, brez skrbi.

Najbrž ne veš kako zgleda, ko je otrok bolan in ne je.
Jaz sem mojemu na silo zlivala juho v usta, iz vsega obupa in po juhi je naenkrat postal malo boljši.. in tako vsak dan … 5 dni borbe. Pač pogruntala sem, da edino, če bo jedel, bo imel dovolj moči, da sploh stoji na nogah… čeprav je večinoma ležal, ker je imel vročino.

Umiri konje…Drugače boš vse zgazila….

Avtorica:.

Ne sili ga jesti,mu pač ne paše.Važno je,da dosti pije.

Daj mu tisto,kar mu paše.Saj tudi mi odrasli jemo in vzamemo,kar nam bolj ustreza…

Nikoli nisem silila otroka, da bi jedel. Ponudila ja, silila ne. Pa smo bili zaradi premajhne teže v bolnici. Nihče mi tam ni rekel, da ga moram siliti.

Če je pa sicer normalne rasti, pa sploh ni panike!

si je po virozi zaželel mesni narezek Gabrilovič 🙂 … sem mu ga dala, čeprav bi po moji logiki moral jesti juho

Ne sili ga, saj ni kritično glede na težo. Naj pije, je pa samo kolikor hoče. Jaz sem tudi pri in po bolezni zeeeelo popuščala – v smislu, če je po bruhanju hotel Coca Colo pit in palčke grickat, je to dobil. Sicer pa je tvoj fantek v zadnjih dneh kar nekaj pojedel – več kot znankin 21-mesečnik ob normalnem zdravju.

Še malo, pa boste ven iz ta hujšega 🙂

No, jaz pa si ne želim, da moj otrok pristane v bolnici. Kaj ni bolje malo na silo nahranit otroka, kot če zaradi tega, ker mu hrano ponudiš… pristane v bolnici?

In kaj je v juhi toliko krasnega in dobrega, da bi moral jesti točno to in nič drugega od običajne hrane?

Ne silit otroka jesti, od lakote ne bo poginil … pomembna je tekočina, raje sok kot čaj (v soku je veliko več vitaminov in navsezadnje tudi kalorij kot v čaju), sadje je odlično, ostalo pa res, kar mu paše, to naj poje.

V juhi je pa res ogromno. Ok ti si vegica, pa tudi, če zelenjavno ješ, je v njej več kot v roladi. zakaj športniki an kakih maratonih dobijo juho… Ok, ni primerjave, sam za razmislek.

No, jaz pa si ne želim, da moj otrok pristane v bolnici. Kaj ni bolje malo na silo nahranit otroka, kot če zaradi tega, ker mu hrano ponudiš… pristane v bolnici?[/quote]

Pa saj ne bo v bolnici če zaradi viroze nekaj časa ne bo jedel. Saj pije, pa tudi nekaj poje…

moj je bil v bolnici, ker je bil mesece na isti teži. Tam okrog prvega leta, pa mal čez.

In ne, ni bolje na silo hraniti, ker otrok nujno potrebuje tekočino, hrano pa ne tako nujno, da bi ga hranila na silo. Sploh, če vseeno nekaj je. Saj je daleč od niča…

V juhi je pa res ogromno. Ok ti si vegica, pa tudi, če zelenjavno ješ, je v njej več kot v roladi. zakaj športniki an kakih maratonih dobijo juho… Ok, ni primerjave, sam za razmislek.[/quote]

Še vedno ne vem nič več kot prej.
Pa seveda ne zdaj jemat rolade kot zapovedano alternativo juhi. Kje je juha boljša od recimo kosa mesa in malo krompirja ali testenin zraven? Ali magari samo malo krompirja in zelenjave zraven? Ali paštete ali mesnega narezka? Če otrok sicer pije ostalo tekočino.

Tekači dobijo juho, ker je slana, oni morajo pa nadomestiti izgubo tekočine in mineralov. Pa ne dobijo vedno juhe, temveč tudi izotonične napitke (ki imajo isto funkcijo, samo da je dodanih več mineralnih snovi, vitamini in tako dalje).

Skuhala sem kurjo juho bolnici z zastarano pljučnico, ki je bolehala že 14 dni. Po več krožnikih je kar oživela in ji ni bilo treba v bolnišnico. Ne vem kaj točno naj bi bilo v juhi, a očitno pomaga.

Avtorica, poskusi s tekočo hrano, kot so smutiji, šejki, polenta, mlečni riž, zmiksana zelenjavna juha, goveja, v kateri stlačiš korenje ipd. Mogoče ne bo hotel jesti, ker je to hrana za “dojenčke” a poskusi. Pa veliko zeliščnih čajev z medom.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Nikoli siliti jesti. Siliti piti, vendar tvoj otrok pije zadosti. Še nekaj dni, pa bo veselo, ko bo spet začel jesti. Pusti otroka, on še ima čut za to, kdaj mu paše jesti in kdaj ne.

Hvala, samo skrbi me to jevse. Tudi železo v krvi ni ne vem kaj… Čprav ni tko slabo. 117. Hemoglobin mislim, ne železo.

Jaz bi mu v fazi okrevanja dala hrano ki mu paše. Pa gledala bi da dovolj pije, karkoli mu paše. Ko je zbolel moj ta velik sinko, sem mu dajala jabolčni sok pa se je celo sorodstvo zgražalo, češ zakaj mu ne dam čaj. Pa ti povem čaja je spil le 2 požirka od vsake šalice, soka zmešanega z vodo pa več kot liter na dan.

Važna je tekočina! Pa to itak že veš – zato si mu verjetno ponujala juho. Hemoglobin v krvi smo pa mi zelo popravili s sirupom z rdečo peso in medom.
Žalim ti da se čimprej pozdravite.

Avtorica pretiravas!

Otrok pa manj je ampak vseeno pije in še kaj poje tako da je normalno. A ti se siliš s hrano če ti ne paše?

New Report

Close