Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF MB oktober-november

IVF MB oktober-november

No pa da vidimo koliko nas je oktobrskih-nov. Kake imate izkušnje pri punkciji v Mb?mene čaka okrog 24tega :/ je res da vse delajo pod narkozo ali te vprašajo kaj bi raje? Če se odločim za narkozo..so potrebne še dodatne preiskave?

Punkcijo imam v MB predvideno po 28. novembru (moder list št. 36), a sem prepričana, da bo kakšna dva ali tri dni prej (glede na prejšnji postopek).
Glede narkoze imaš možnost izbire, lahko jo vzameš ali pa ne. Prejšnjič mi dodatnih preiskav za narkozo niso delali, samo na dan, ko sem dobila stopko, so me vprašali, če jo želim ali ne.
Punce, držim pesti za nas!

Živjo, želim vama veliko sreče v postopku. 🙂
Me pa zanima, koliko časa je trajalo da sta dobili pošto iz MBja..? Po tistem ko ste bile na pregledu obveščene, da bojo pripravili mapo in dobite po pošti vabilo na razgovor o pričetku terapije in postopka? 🙂

Pozdravljena !

Na pošto iz konzilija sem čakala nekje 2-3 mesece :/ men se je ful vleklo…jao
pa še datumsko,da si bo lažje predstavljat..obvestilo o vpisu v čakalno knjigo OBMP 25.5. ,na pogovor so me naročili 22.8 ….7.10 sem vzela zadnjo tabletko femodena, 11.10 imam UZ in nato se začne špikanje :S, punkcija je predvidena po 24.10 in nato transfer nekje 3-5dni po punkciji..upam da se nisem kje zmotila saj je to za mene prvi IVF in sem še malo zmedena ker se vse tak vleče :S
imaš kratki ali dolgi postopek?Jaz imam terapijo Gonal in C.
Ima katera težave z menstruacijskimi krči? Men se meša vsak mesec(močno krvavim,krči,križ..) ko pride teta iz amerike :)) in me je prav strah kako bo sedaj po 33 tabletki femodena :S ??

anajob hvala za odg.

Glede na to, da prebiram forume in punce pišejo,da so bile brez narkoze punktirane in da so grozne bolečine..jaz pa ne prenesem igle,sploh če je dolga..bom se kr raje odločla za narkozo (katere pa tudi ne prenašam,ker mi je grozno slabo)..
kaj se mora se mora 😀

Lonalu, da ti še jaz odgovorim glede čakanja. 19. 6. sva bila na posvetu in isti dan vpisana v čakalno vrsto. Na pogovoru o postopku sem bila 25. 9. in sedaj čakam menstruacijo, da pričnem s femodenom, ki ga bom jemala do 11. 11. Punkcija je predvidena po 28. novembru.
Sarčii, imam dolg postopek, suprefact in gonal. Glede menstrualnih krčev pa ti ne vem napisati nič pametnega, če so, niso preveč hudi.

sarčii ob kolkih pa si naročena na UZ, datumsko sva usklajene, zgleda da se bova skupaj borile 😉

O, super! Hvala za odgovore! 🙂
Midva sva ravno danes dobila pošto, da sva bila 4.10. uvrščena na čakalno listo in da bova naknadno obveščena o datumu razgovora.
Se pravi, lahko zdaj računava, da bova imela razgovor čez 3 mesece, potem pa še 2 meseca terapije in potem oploditev.. Tako nekako, kajne? 🙂
Če bova imela srečo, bova čez pol leta zagledala 2 modri črtici… Ah, kje je še to? Ampak, hej! Je pa vredno čakanja.. 🙂

Sarčii ti sestri povej, da ti je po narkozi slabo, ti dajo potem drugačno narkozo.

Čakanje je pa dolgo, samo se splača.

marjetica29

11.10v četrtek ob 9.30, ti? to je za tebe prvi UZ po femodenu? prvi IVF?

sarčii

jaz ga mam ob 9.50, prvi uz in prvi ivf,ista terapija gonal in cetrotide, sem čist nova in me je malo strah, ker ne vem kak bo vse skupaj potekalo, M si ze dobila, jaz sem jo danes zjutraj in me zanima kaki UZ bodo naredili, vaginalnega najbrž ne 😉
v glavnem, jutri se vidima(črna paž frizura pa bele patike-poišči me) prideš sama na pregled? s katerega kraja si? če nimaš nič v planu lahko skočima na kako kavico po uz:)

Punce upam, da se vam lahko pridružim (drugače sem pisala na temi ivf mb avgust), vendar vidim, da pašem mogoče bolj sem.

Danes sem imela v Mb punkcijo. Dobila sem narkozo, tako da ni nič bolelo, dobili smo 8 celic. Sem kar vesela. Zdaj sem na bolniški in lepo počivam. Boli me samo če zakašljam ali kihnem oz. se smejim.
Imela sem kratki postopek z Gonalom in Certrotidom. Zdaj so mi predpisali Utrogestan, ki ga jemljem vaginalno. Potrebno ga je plačati, vendar lahko zaprosimo za povrnitev stroška.

Veselim se transferja, ki bo v ponedeljek oz. soboto. Bomo videli.

Želim vam vse dobro.

marjetica29

:)) ja pridem sama.. bom te poiskala ja….beli puhast termoflis bom imela oblečen,sem pa ful vlka 😛 lah me poiščeš..komot greva na kavico.. ja glede UZ pa je tako-sem vprašala ker je mene tudi zanimalo kako je po 33 tabletki, da potem verjetno krvaviš pa je rekla sestra da ene krvavijo ene pa ne, da je v vsakem primeru UZ torej verjetno vaginalni..katastrofa :S jaz bi že mogla postat pa me tak špika po jutrah..pa še je ni blo na obisk…mam pa drugače fullll probleme z močno,bolečo menst.in me je kr strah kak bo sedaj ta mesec..naj bi bila zadnja če rata 😀 toti forumi pa jaoo treba bo dat malo možgane na off ker se samo obremenjuješ kak bo,če bo ali nebo,potem pa spet to dolgo čakanje 3 mesece in jovo na novo..jaz imam slab občutek .. držim pesti da bo oktober-nov bol ploden,kot po drugih forumah sodeč je blo bol slabo.
Drugače sem pa iz Lovrenca. Ti?
Upam, da bova pridelali dosti celic, se vidiva jutri in upam da nebo polna čakalnica :(( ker pol se zgubiš

Pozdravljena kajla..

Sem te/vas opazila že na drugih forumih,super da si se pridružila tukaj 🙂

Si po punkciji pod narkozo odšla takoj domov? kako dolgo traja(baje od 3min-10min)??
Zakaj so ti predpisali Utrogestan? torej imaš transfer čez 3-5dni :)) poročaj kako je potekalo :))
8 celic je veliko ali malo?koliko si jih pridelala po tabletkah femoden na prvem UZ?oz kaj vse ti povejo na prvem UZ?verjetno takrat dobim tudi navodila za injekcije ali kako,morda že kr prvo injekcijo, kam si jo daš (ramo,rit,trebuh) ..? 😀

To je za naju z marjetnico29 prvi IVF pa sva malo radovedni 😀

Sarcii in marjetica29,

da vama podrobno vse opišem. Tudi zame je bilo zdaj prvič. Naročene smo bile vse ob 7.30, bili smo v posebni sobi z belimi usnjenimi naslonjači. Tam smo se preoblekle, malo po 8.00 uri pa so nas odpeljali v sobo poleg operacijske. S sabo moraš imeti spalno, haljo in copate. Na vrsti sem bila tretja, spala sem pribl. 15 minut, nato so me odpeljali nazaj v sobo poleg operacijske. Tam nas je bilo okrog osem punc. Vse, ki smo mele narkozo smo morale odležati 2 uri, tiste, ki so pa bile v spontanem ciklusu pa 1 uro. Vse smo dobile bel recept za Utrogestan – to je hormon progesteron, katerega zdaj telo potrebuje, saj nam je odvzem foliklov porušil hormonsko ravnovesje. Meni se zdi 8 celic super, saj so druge mele po 3. Ampak to ni važno, važno je koliko se jih oplodi in kako kvalitetne so. Če jih imaš več, maš več možnosti za zamrznjenčke, če ti slučajno ne uspe.

Po prvem uz dobiš injekcije s katerimi začneš drugi dan menstruacije, to je običajno naslednji dan. Sestra ti pokaže kako si daš injekcijo in če imaš Gonal je to res enostavno. Meni je prve tri dni dajal fant, potem pa sem že sama in mi je šlo super. Daš si v trebuh ali v stegno. Meni je bilo ljubše v trebuh. Nisem pa imela nobenih stranskih učinkov.

Prve folikle vidijo, po Gonalu, to je bil ultrazvok po 7 dneh injekcij. V enem jajčniku je bil samo 1 folikel, v drugem pa trije večji pa trije majhni. Do zadnjega uz so tisti majhni še zrasli pa en dodaten se je pojavil.

upam, da sem kaj pomagala, lahko noč

Dober večer kajla..

Hvala za izčrpen odgovor 😀 držim pesti za nas vse, pa javi kako je potekal transfer :))

kajla, kje pa si potem priskrbiš Utrogestan?

držim pesti za uspešen transfer 🙂

Tani76,

Hvala za podporo.

Utrogestan dobiš samo v lekarni zraven UKC-ja – malo naprej od parkirne hiše proti glavni cesti. Baje, da jih v drugih lekarnah ni, tako so nam povedali na kliniki. V lekarni poveš, da boš prosila denar nazaj, zato ti skopirajo recept in si ga shraniš skupaj z računom. Naprej pa še ne vem kako poteka, verjetno geš na Zavod za zdravstveno zavarovanje. 4 škatle pridejo skoraj 35 EUR.

Srečno vsem.

Lep pozdrav.

Na prvem UZ po femodenu sem gin slišala ko je polek razlagala o “foliklih” en 4mm, en 3 mm.. na ekranu sem tako vidla samo 2 “celici ali kako naj se izrazim”. Sicer je gin rekla da je vse v redu.. mene pa zanima, če bi jih morala imeti več po femodenu ali sta 2 normalno?? po prvi injekciji Gonala pa me nenormalno glava boli,so to stranski učinki?

Sarcii,

nič se ne sekiraj. Po tednu dni Gonala bodo komaj vidni prvi rezultati – takrat se bo vidlo koliko foliklov je zraslo zraven teh dveh, ki jih maš brez stimulacije s hormoni. Naslednji uz boš vidla kakšno je stanje. Glede glavobola je seveda možno, da je stranski učinek Gonala. Vsaka reagira drugače. Meni recimo ni bilo nič po Gonalu, pri Femodenu pa vse mogoče neprijetnosti.

Skratka, vse poteka pri tebi normalno.

Jaz sem pa danes preživljala pravo moro. Na punkciji so mi namreč rekli, da bo transfer 5. dan (ponedeljek), oz. v slabšem primeru 3. dan in me v tem primeru danes dopoldan pokličejo. Do 12. ure sem bila čisto iz sebe in samo molila, da me ne pokličejo. Nič se nisem mogla zamotiti. Saj vem, da ne morem nič spremeniti, ampak nisem se mogla odklopiti. Na srečo me niso poklicali in upam na transfer v ponedeljek.

Srečno

New Report

Close