Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LAKOMNOST PRI NABIRANJU GOB – lahko tako osebo kam prijavim?

LAKOMNOST PRI NABIRANJU GOB – lahko tako osebo kam prijavim?

nekdo se mi je pohvalil, da je včeraj nabral čez 400 jurčkov, danes pa še čez 200. danes samo toliko zato, ker se mu ni dalo več hodit.

sedaj je ta oseba ugotovila, da ne ve kaj bi z vsemi temi jurčki, nekaj jih bo razdal, nekaj jih bo vložil, nekaj v skrinjo. nekaj pa ZAVRGEL v smetnjak, ker se mu ne ljubi nesti nazaj v gozd, se je v zadnjih dveh dneh namreč veliko nahodil že…

mislim, me je skoraj kap. če že oropaš gozd na tak način, potem pa stran mečeš????

pa to bodo jurčki nehali rasti, če se bodo vsi pobrali.

pa kaj ljudje v svoji lakomnosti res nimajo mere? a lahko takega človeka kje prijaviš? to je škodovanje naravi.

Ključno je, da nisi nič ukrepala, pa bi lahko.

Mi mu ne moremo povedati, ti pa si bila tam in bi mu morala kaj reči.

Upam, da ni jurčkov nosil domov v polivinilastih vrečkah.

Zakaj jih bo po metal proc? Sigurno se v roku ene ure najde vsaj 50 sosedov, ki bi jih vzeli.

nova
Uredništvo priporoča

Dvomim da je požrešnost kaznivo dejanje, definitivno bi mu pa lahko povedala kar mu gre v obraz. Če ti je žal se zamerit tako požrešnemu in ogabnemu osebku se mi pa prav smiliš.

v tistem trenutnu sem bila kar malo šokirana in nisem uspela izustiti nič pametnega. sem samo rekla naj ga ne serje, da bi stran metal.

kaj ni dovoljeno nabrati samo 2kg gob naenkrat? dvomim, da je imelo 400 jurčkov samo 2 kg.

Evo, minstrstvo za okolje in prostor, pošlji jim anonimno prijavo – verjemi , so dolžni odreagirati. Lahko makar odpreš na yahooju nov naslov, pa preko njega pošlješ vse podatke.

[email protected]

Prijaviš lahko na policijo ali na gozdarsko inšpekcijo.

Tale nekdo je res malo “mimo”. Jaz bi mu razložila naj podari…
Drugače pa jaz razumem užitek ko najdeš jurčka, vsaj meni je to največji užitek. In kar hodiš in pobiraš. Jaz jih pač prodam, ta lepe, vse ostalo pa razdam starejšim sosedam z malo penzijo, ki si jih ne morejo privoščiti, da bi kupile, same nabrati pa tudi ne morejo, ker težko hodijo, prijateljem itd… In edino delo v katerem uživam in še kaj zaslužim je to. Kar pa podarim se pa tudi poje in smo vsi srečni. No, toliko gob naenkrat pa še sama nisem našla.:) Le kje jih nabira, saj je ponavadi povsod veliko gobarjev…

Danes ne slišiš več drugega, kot: kje lahko prijavim tega, kje onega, kje tistega….
Da vas ni sram. Brigajte se zase, nevoščljivci grdi!

Popolnoma zgrešeno razmišljanje. V jedru sfaljeno.
Kot prvo, zakaj se vedno v takih primerih omenja nevoščljivost? Poslušaj, jaz gob niti ne jem, brigajo me gobe. To je eno.
Drugič, ne, v Sloveniji je žal preveč te logike, da naj se vsak birga zase. In ker se vsi tako lepo brigamo zase:
smo tretji po lestvici samomorilnosti v EU
se pri nas 7 mlrd EUR ustvari na črno
se za zidovi dogaja nasilje
lahko nekdo dobesedno uničuje zalogo gob v gozdu
itn
itn

Ampak, bistvo je, da smo vsi lepo tiho, gledamo stran in se brigamo zase. Dragica, nisi sama! Ne moreš bit! MORA te brigat za druge! In če vidiš, da nekdo to dobro dela, te briga. In če vidiš, da nekdo slabo dela, bi te moralo brigat.


če te zraven ne dobijo, ti ne morejo nič


če te zraven ne dobijo, ti ne morejo nič[/quote]

Evo, spet tipična slovenska poza – nič se ne da. Tkole mamo, kaj češ. Tip nabere 200 kg jurčkov, jih meče stran, ampak kaj češ, saj je vseeno.
Ne!
Če je nekdo tako obseden s plenjenjem gob – ker to ni več nabiranje, to je ropanje – bo to počel stalno. Letos, naslednje leto. In če bo inšpektor slišal za 200 kg, mu bo jasno, s kom ima opravka. Ja, bo malo bolj krožil tam. Mogoče. Ne vemo. A obstaja verjetnost.
Lahko da se bo s človekom pogovoril, mu razložil kaj je prav, kaj ni, mogoče bo že s tem pogovorom uradne osebe tip dojel, da se to ne dela in tega ne bo več delal.

A naj še naprej pišem…? Smo dojeli, da le akcija lahko sproži rekacijo. Lahko jo, lahko ne, a če še akcije ni, potem se definitivno nič ne spremeni.

če se je le hvalisal … kako jih je pa toliko domov prinesel? jaz tega skoraj ne verjamem.

Popolnoma zgrešeno razmišljanje. V jedru sfaljeno.
Kot prvo, zakaj se vedno v takih primerih omenja nevoščljivost? Poslušaj, jaz gob niti ne jem, brigajo me gobe. To je eno.
Drugič, ne, v Sloveniji je žal preveč te logike, da naj se vsak birga zase. In ker se vsi tako lepo brigamo zase:
smo tretji po lestvici samomorilnosti v EU
se pri nas 7 mlrd EUR ustvari na črno
se za zidovi dogaja nasilje
lahko nekdo dobesedno uničuje zalogo gob v gozdu
itn
itn

Ampak, bistvo je, da smo vsi lepo tiho, gledamo stran in se brigamo zase. Dragica, nisi sama! Ne moreš bit! MORA te brigat za druge! In če vidiš, da nekdo to dobro dela, te briga. In če vidiš, da nekdo slabo dela, bi te moralo brigat.[/quote]

Eh, vgrizni se v rit, ljubica !!!! In pometaj pred svojim pragom, ja nevošljiva si, ker nekdo ima, ti pa ne. Pa se še sama spravi v hosto in nabiraj, nabiraj… he he, zaloge gob v gozdu in koga bi naj te zaloge počakale? Tebe ali je bolje, da zgnijejo? Trapa!!!


Težko verjeti, ampak očitno je res. Če tipkaš, si očitno pismena. In pri pismenem človeku je taka nerazgledanost skoraj neverjetna. Daj, vzami v roke kako knjigo ali vtipkaj v gugla “razmnoževanje gliv”. Da se ti zjasni, da tiste gobe, ki ostanejo v gozdu, ne segnijejo, ne grejo v nič. Mogoče najdeš celo kaj o tem, da smo s pretiranim plenjenjem skoraj iztrebili karžlje (cesarske oz. kraljeve gobe).

In ja, predpis je, da se sme iz gozda odnesti največ 2 kg gob. In ta predpis ni sam sebi namen, tako kot ni sam sebi namen predpis, da se iz trgovine ne sme odnesti stvari, če jih ne plačaš.

New Report

Close