Najdi forum

javna dela

a ima kdo izkušnje z javnimi deli, je že delal na ta način? kaj ste delali in kako je? A teče delovna doba? Kakšen je zaslužek? itd. malo se razpišite…

Kaj velik ti ne morem pomagat neki pa. Javna dela so ukrep aktivne politike zaposlovanja. V bistvu pa gre za to, da drzava fiktivno prikriva brezposelnost s tem, ko brezposelne vkljuci v javna dela. Seveda ti tece delovna doba takrat, zasluzek pa nisem sigurna, mislim, da gre na nek odstotek od tvoje prejsnje place ali pa glede povprecne place. Lahko preverim. Tudi prispevki se placujejo. Nekaj ljudi poznam, ki so delali na tak nacina ja. Varnostnik na moji bivsi srednji soli je bil preko javnih del, ena znanka preko j.d. obiskuje druzine s raznoraznimi socialnimi problemi, en drug znanec pa pomaga na eni veliki kmetiji.

http://www.ess.gov.si/html/Dejavnost/KnjigeInZlozenke/Zlozenke/javdela.htm

Na temle naslovu najdeš veliko koristnih informacij, potem pa še malo pobrskaj na tejle strani – zavod za zaposlovanje. Je ogromno informacij.

nova
Uredništvo priporoča

Joj, hvala obema! Meni pa so rekli na Zavodu za zaposlovanje, da na internetu ni čisto nič o tem, da se to moraš kar tam prijavit in ti kar “fliknejo” neko delo… Hvala lepa, brez informacij pa res ne… Tako da, hvala se bom pozanimala!

Jaz sem delala v okviru javnih del v nekem društvu……

Ko sem bila lani (spet) na zavodu, so mi rekli, da mi pa JD ne morejo zrihtat, ker nisem težje zaposljiva oseba :((((
Bi morala bit mati samohranilka, al pa tuja državljanka, al pa stara…..

Teče ti delovna doba, plačuje se ti prispevek za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (ki se trga od tvoje plače, seveda), osnovno zdravstveno zavarovanje pokriva delodajalec, dodatnega si pokriješ sama.

Gre za krajši delovni čas, 30 ur na teden, zato se v delovno knjižico po npr., enem letu dela ne vpiše 12 mesecev, ampak 9. Razliko do polnega delovnega časa si lahko mesečno doplačaš sama (oglasiš se na enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje – stalo te bo približno 3.500 Sit na mesec).
V kolikor so ti polna leta tako zelo pomembna, seveda, čeprav dvomim, da bo glede na trenutno stanje in prihodnje trende sploh pomembno koliko let delovne dobe boš imela, ker bodo osnovne pokojnine mizerne in si bo vsak itak moral še dodatno plačevati v drugi in tretji pokojninski steber!

Plače so slabe, vendar zelo odvisne od organizacije, kjer si zaposlena.
Lahko ti dam informacijo za negospodarstvo (mesečna neto plača po vseh odtegljajih):
– V. stopnja (ca. 75.000 Sit)
– VI. stopnja (ca. 90.000 Sit)
– VII. stopnja (ca. 100.000 Sit)
– VIII. stopnja (dr.) ca 120.000 Sit

Malica in 6000 Sit potnih stroškov mesečno so vključeni v zgornje vsote.

Strožji kriteriji vključevanja v javna dela s 01.01. so sicer lahko ovira, vendar se kljub temu najde kakšna luknja… Če si mlajša od 26 let ali najmanj 6 mesecev na Zavodu sodiš med težje zaposljive.
Težje zaposljiva si tudi, če si nad 40 (kar dvomim) 🙂

OSebno imam z javnimi deli dobre izkušnje, ker:

1. sem navezal veliko zelo dobrih stikov, spoznal ogromno ljudi in se z nekaterimi že dogovarjam za možnost redne službe
2. sem se naučil dodatnih spretnosti in pridobil izkušnje na področju, na katerem sicer nisem imel prej nobenih izkušenj in ki z mojim faksom nima veze
3. za (relativno) malo dela dobiš relativno dobro plačilo. 30 ur na teden pomeni 5 dni na teden po 6 ur ALI 4 dni na teden po 7 ur. Preostali čas lahko delaš še kje drugje (na črno, seveda) ali iščeš delo (kar bi v bistvu morala)
4. je to kljub vsemu bolje kot sedeti doma in čakati, vegetirati in se smiliti sami sebi

Upam, da sem pomagal.

LP.

mihc, hvala, super si napisal!!
Lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close