Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 300€ za šolske potrebščine?

300€ za šolske potrebščine?

včeraj na tv je bil prispevek s takim naslovom, jaz namreč ne morem verjet, da je to res, pa me zanima koliko ste pa vi dali za potrebščine?

DZ, zvezke in ostale drobnarije?

mi imamo devetošolca, ki ima trenutno svojo tretjo torbo v svoji šolski “karieri” in drugošolca s prvo torbo, tko da letos torb nismo kupovali, po njuni želji ne.

kupili pa DZ za 80€ za oba (šolski spisek), za večjega 7 zvezkov, in nekaj stvari za v puščico, ki so mu manjkale, za malega 3 zvezke, barvice, flomastre in drobnarije za v puščico, pa še copate za oba.

skupaj ni naneslo več kot 130€.

Jaz za DZ za oba 190 evrov, ostale malenkosti – zvezki, barvice, novi peresnici, copati – okoli sto (točno ne vem, ker smo kupovali po etapah). 300 evrov je kar normalen znesek.

Očitno imate milostno šolo, bodi vesela.

… pri nas ne znese toliko. Pa še učbeniški sklad lahko uporabimo, kar je krasna zadeva, kar se mene tiče. Žalostno je, da si nekod vzamejo (če si res) pravico do tega, da starši znanje toliko preplačajo (DZ-ji so po mojem mnenju sicer lepa, vendar popolnoma nepotrebna navlaka). Zaradi DZ-jev (v višjih razredih, OMG) otroci sploh pisati ne znajo več.

Sem pač stara šola, za katero menim, da je imela velko dobrih stvari.

Pri nas so stali samo DZ za četrtošolko 110 € in še nekaj čez 60 € za tretješolko. Potem je še en kup zvezkov in ostalih drobnarij, ki smo jih samo dokupili, nekaj imajo še od prejšnjih let. Šli smo striktno po spisku, ki so ga dobili v šoli. Nismo kupovali niti torb niti peresnic, ker imata že od prej in smo prišli do zneska okoli 300 €. Zvezki so v teh nižjih razredih točno predpisani (tako lahko), tako da ni bilo kaj dosti špekulirati. Žal.

250 je bil samo račun za delovne zvezke + nekaj zvezkov (karo) za 3 in 6 razred, brez torb, barvic,…

Za prvi letnik SŠ 23€ šolski sklad, plus en učbenik in samo 1 DZ 42€, nekaj tehničnih svinčnikov, pa nekaj zvezkov, verjetno vsega skupaj do 20€, kar bo še treba bomo kupili zdaj septembra, ko se bo točno vedelo kaj in kako. Četrti razred pa DZ 100€, zvezki in vodenke, tempere, voščenke, mislim, da pet zvezkov, ene barvice( ker je imel že lani stare), šestilo, pa še kaka krama cca. 50€. Nobenih torb. Torej pri nas zaenkrat pod 300€, vendar imamo res srečo z izbiro SŠ, ker ponekod je šolski sklad blizu 60€, potem pa še en kup delovnih zvezkov.
Lani sem dala samo za DZ okoli 200€.

Kar sem napisala, je seveda znesek brez učbenikov. Ne vem, kdo je tako trapast, da knjige kupuje, če jih lahko dobi brezplačno.
Kupiti smo morali samo učbenik za tuj jezik kot izbirni predmet, ker teh pri nas v uč. skladu ni.

Za prvošolca so bili delovni zvezki 70 evrov. Potem pa še torba, zvezki, pa vse ostalo kar je na spisku in če bi bila otroka dva, bi najbrž presegli 300 evrov.

Tole si pa tako spisala, kot da TI OSEBNO odločaš, koliko DZ bo imel tvoj otrok.

khm katera šola pa je to. za mojega drugošolca so bili samo DZ 66 evrov, zvezkov 6 (res da za celo leto), s tem, da bo angleščina še lanska (35 evrov), plus ostale drobnarije.


🙂
Evo me, kupujem učbenike za hčerko, ki je dislektik in potem za lažje učenje podčrtuje, obkroža, pripisuje, označuje tekste…

račun za delovne zvezke+2x tuš+20 ovitkov(različnih)+2karo zvezka+2 pišem črke 150 eur.Dodatno še pa 5 zvezkov, nalivnik, nove barvice, flomastre, copate, radirke, šilčke, blok, kolaž, plastelin, palete, lepilo,tempare+bele, vodene, in še kaj nadaljnih 70 evrov. skupaj 220 evrov brez torb, ki so že.
2. in 3. razred
smo pa tudi izkoristili sparov popust 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tako da račun brez popusta je bil večji, pa še nekater stavri imata od lani (ene tempere, škarje, čopiče, oglje, mape, peresnice, torbe, vrečke za copate, ravnila, voščenke in še kaj). Tako, da če bi kupila še to bi bilo verjetno res 300 evrov. ne kopujem najdražjih znamk npr. jolly.


🙂
Evo me, kupujem učbenike za hčerko, ki je dislektik in potem za lažje učenje podčrtuje, obkroža, pripisuje, označuje tekste…[/quote]

Pa bi jih tudi sicer?

khm katera šola pa je to. za mojega drugošolca so bili samo DZ 66 evrov, zvezkov 6 (res da za celo leto), s tem, da bo angleščina še lanska (35 evrov), plus ostale drobnarije.[/quote]

smo v kranjski regiji, mojadva otroka vedno prakticirata zvezke iz prejšnjega razreda, sploh v višjih razredih ima en zvezek za določen predmet več let… no pa saj zvezek ni velik strošek.

meni res ni jasno zakaj nekatere šole predpisujejo otrokom DZ toliko, da jih reveži še nosit ne morejo s seboj … teža pa to.

skratka, na naši šoli že dolgo predpišejo samo najnujnejše DZ

9R ima 3 DZ … mat, slo in za fiziko ima celo od zbirke Znam za več, znesek 37,7€
3R ima tudi 3 DZ … slo, mat in še za mat. računanje je igra, znesek 39,65€

vse ostalo so pa drobnarije.

2. letnik gimnazije in 7.r. OŠ – skupaj skoraj 300 €, brez torb, puščic, copatov in športne opreme.

Tole si pa tako spisala, kot da TI OSEBNO odločaš, koliko DZ bo imel tvoj otrok.[/quote]

… ni bilo mišljeno tako, kot si razumela. Želela pa bi si, da bi lahko vplivala na količino delovnih zvezkov, ja. Morda to veje iz mojega posta.

1.letnik Srednje šole:

150€ za dz in knjige (vseh ne dobi na šoli!!!)
30€ za obrabnino knjig, ki JIH dobi v šoli
60 € za uniformo za prakso
75€ za torbo (firma itak)
15€ peresnica

Do sedaj približno 330€ za enega!!!!!

……pa potrebuje še zvezke in ostalo kramo…

Tudi mi smo dali tam nekje okrog 300 EUR za 1. in 3. razred OŠ. So samo DZ, pa zvezki, pa ostale “drobnarije” … brez torb.
Se mi zdi kar hud zalogaj …

Sej ne morem verjet,
Očitno so samo v tej naši občini tako blesavi, da morajo otroci nosit toliko delovnih zvezkov, pa učbenikov…itd….
Moj gre v 7 razred pa smo samo za DZ dali 141,00 eur… + nova torba (tretja in zadnja do konca devetletke) in ostale drobnarije od barvic, flomastrovm, radirke in svinčnikov, šolske copate nekje 90 eur…

samo za enega otroka ki bo torej šel v 7. razred v občini Izola, 231,00 eur…

drago in tudi težko za razvijajočega otroka…. mi v svojih cajtih, nismo rabli nosit take teže!!!

Bodi vesela! Pri nas stanejo samo delovni zvezki za 4. razred 106€ !!! Plus ostale potrebščine.
Klikni na “učbeniki in učna gradiva za šolsko leto 2012/13” : http://www.os-danilekumar.si/os-danile-kumar/domov/

Potrebščine za 1. razred:

– DELOVNI ZVEZKI: 90,00 eur
– UČBENIK IZ SKLADA: 5,00 eur
– ostale potrebščine: 5 zvezkov, peresnica, škarje, kolaž papir, lepilo, ravnilo, voščenke, vodenke, das masa, risalni blok, lepilo v stiku, vrečka za copate, copate, serviete za pogrinjek, plastični lončki, robčki, škatla za risalne potrebščine: 65 EUR
– TORBA oz nahrbtnik: 40,00 eur

Okroglih 200,00, s tem, da so nam že povedali, da se bodo še v prvih dneh odločili in povedali kaj še rabijo (oglje za risanje, nožek za rezkanje, ne vem še kaj), tako da pričakujem še kakšnih plus minus 30 eur.

OŠ Bežigrad, Ljubljana – 4. razred
1 otrok

130 € za delovne zvezke + učbenik za angleščino, ki ga ni v učbeniškem skladu
+
zvezki, ravnilo, flomastri, das masa in ostale drobnarije – 30 €

puščico, šestilo, torbo ima še od lani

predrago in za moje pojme čisto preveč delovnih zvezkov

Osnovna šola Prežihov Voranc – 9 razred DZ 50€ ostale drobnarije 30€

Pa so možne take razlike v cenah med regijami?
Zakaj pride do tega?????


🙂
Evo me, kupujem učbenike za hčerko, ki je dislektik in potem za lažje učenje podčrtuje, obkroža, pripisuje, označuje tekste…[/quote]

Še eni trapasti, pri čemer otrok sploh ni dislektik: kupujemo tudi učbenike, saj je zdaj čas, da identificira svoj tip učenja in se nauči učiti se, k čemur sodi tudi podčrtovanje, obkroževanje, pripisovanje, dopisovanje, označevanje … direktno v učbenik. Pa ni sile, vse skupaj, s tistim kar moramo tako ali tako kupiti, stane manj kot tretjino tistega, kar pokadi kadilec, ki pokadi škatlo cigaret na dan, v enem letu.

New Report

Close