Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jeste kdaj “jedi za revne”?

Jeste kdaj “jedi za revne”?

Zelo imam rada “tople kumare”. Čeprav nam ni treba gledati na vsak evro, se mi zdi super, da obstajajo take preproste, ampak zelo dobre jedi, ki so nenazadnje tudi zelo poceni.

Kaj še takega kuhate, da je preprosto, dobro, poceni pa tudi vsaj približno zdravo?

Pa ja, jem pečene bučke s paradajzom in kančkom sira in baziliko. Ali pa kuhan krompir in zelenjavo,, žgance s kislim mlekom, pomidori z jajci (nekakšen sataraš), ali pa navadna zelenjavna mineštra s frtaljo, otroci koruzni močnik ali zdrob s kakavom. Pa bolj zaradi zdrave hrane kot zaradi revščine…

jedi ” za revne” katere so te jedi?

Sladko zelje s krpicami, joto, ričat, lečino juho, koruzne žgance. Vse to ker imamo radi in še marsikakšno jed na žlico.

kaj so to tople kumare? 🙂

Zelo me je zdodlo “jedi za revne”.

To so za nas čisto normalne preprosti hitro pripravljeni zdravi obroki.

In ja, tvojih toplih kumar ne jemo, ker te jedi ne poznamo. Jemo pa vse vrste minešter, polenta in kislo mleko, močnik, razne omlete iz divje zelenjave, lečina ali fižolova omaka z krompirjem…………………to so jedi, ki so na našem jedilniku – ker so nam dobre.

Tudi mene zanima, kaj so to “tople kumare” ??
Mogoče jih pa jemo, pa sploh ne vemo, da so to jedi za revne 🙂

Take jedi kuham tudi jaz – sicer ne tople kumare, ki so bolj štajersko-prekmurska stara jed, ampak bolj naše.

Bi pa ostalim rekla, da avtorica ni mislila nič slabega s tem, ko je reka “jedi za revne” – to je že kar stara in uveljavljena, verjetno dandanašnji nekoliko pozabljena stalna besedna zveza za opis teh jedi, ker so jih pač jedli v starih časih, povečini na kmetih in s sestavinami, ki so bile pri roki in ne pomeni nič poniževalnega ali ponižujočega.

Ojoj, jedi za revne, iz katerega stoletja in iz katerega družbenega razreda si pa ti??
Pa ti veš, da je tudi pizza bila hrana sužnjev, danes pa jo jedo vsi mali, veliki, suhi, debeli, miljonarji, zakreditiranci,…Pizze pol verjetno sploh ne ješ, al pa je zdej od tega trenutka ne boš?? Hrana je hrana, bolj je preprosta in naravna, bolj je zdrava.

HALLLO BUMBARJIIIII. Bi kdo povedal, kaj so tople kumare?

Avtorica (mona tumpasta nerazgledana) kje si pa dobila pojem “jedi za revne”???

Am, ne vem kje so si jo lahkosužnji pekli. Pizza je bila bolj jed legionarjev, ki so si jo spekli na ščitu nad ognjem.

V glavnem: avtorica teme, čez par tisoč let bodo najbrž jedli tople kumare enako kot danes pico 😉

JJem smo hamhamurgbrhher……….in mi je dovoljj.

A da bi pa kaj pogooglal pa ne http://www.kulinarika.net/recepti/15447/zelenjavne-jedi/tople-kumare/

ni ti treba gledat na vsak evro, kolk se maš fajn :)), Blagor tebi!

A da bi pa kaj pogooglal pa ne http://www.kulinarika.net/recepti/15447/zelenjavne-jedi/tople-kumare/%5B/quote%5D

:)))) sem poooogooooglal, ma ko me je zafasalo na Kulinariko, sem si sherlockovsko ugotovil “Tole že ne more bit, kulinarikapikanet ni za revne, revni nimajo dostopa do neta, morda celo računalnika nimajo…”
Ko mi bo naslednjič zadišala ljubljanska za v sendvič, bom naročil “desetdek salame za revne”, al kaj?

Ta tvoja oznaka “jedi za revne” je, oprosti, čisto mimo. A potem ti nisi revna, ampak se vsaketoliko spustiš na njihov nivo in ješ hrano, ki je sicer “samo za revne” al kako to funcionira?

V marsikaterem slovenskem vrtcu je obilo hrane “za revne” kot ti praviš…a potem v vrtec hodijo samo revni?

baje revna

Re: Jeste kdaj “jedi za revne”?

23.08.12 14:49

Navedeno
topla kumara
Zelo imam rada “tople kumare”. Čeprav nam ni treba gledati na vsak evro, se mi zdi super, da obstajajo take preproste, ampak zelo dobre jedi, ki so nenazadnje tudi zelo poceni.

Kaj še takega kuhate, da je preprosto, dobro, poceni pa tudi vsaj približno zdravo?

Ta tvoja oznaka “jedi za revne” je, oprosti, čisto mimo. A potem ti nisi revna, ampak se vsaketoliko spustiš na njihov nivo in ješ hrano, ki je sicer “samo za revne” al kako to funcionira?

V marsikaterem slovenskem vrtcu je obilo hrane “za revne” kot ti praviš…a potem v vrtec hodijo samo revni?

BAJE REVNA

Absolutno se strinjam s teboj. Mi gre že krepko na živce to predlačkanje ljudi, P****snobi!

Ta topla kumara se sliši čisto OK. Bom poskusila.

Še dobro za tale forum,. da izvem, da sem do sedaj nevede večkrat zaužila tople kumare, ki so pravzaprav hrana za revne.

Dejansko se nekako hrana deli na “hrano za bogate” in “hrano za revne”. Pa s tem ni mišljeno nič slabega, ampak nekdo, ki nima za sproti, verjetno ne bo šel na tržnico in si par kilogramov škampov, jastogov, ne bo si za večerjo privoščil kaviarja, tartufov, ampak bo jedel preproste jedi, ki so cenejše in če se le da, pridelane na lastnem vrtu/kmetiji (zelenjavna juha, domača skuta, krompir, vse vrste zelenjave…)

Tako da avtorica verjetno ni mislila nič slabega s tem.

Glede pizze je pa tako, da je bila na začetku to zares “hrana revežev”- hruh, gori malo pomodorov in bazilike in spečeno nad ognjem. Šele kasneje so pizzi začeli dodajati dodatke, kot so sir, vse sorte salame itd. Je pa danes spet tako, da si bodo t.i. reveži privoščili pizzo v normalni pizzeriji in zanjo odšteli npr 7EUR, “bogataši” pa si jo bodo privoščili v eni izmed luksuznih restavracij in pizzerij in zanjo odšteli precej več. Ta razlika je precej vidna v raznih turističnih mestih, kamor radi hodijo t.i. bogataši.

Sama imam zelo rada rznovrstno hrano. Za večjo imajo otroci velikokrat polento in mleko, mlečni riž, gres s kakavom in podobne mlečne jedi. Razlog je predvsem ta, da nočem, da bi za večerjo jedli kruh. Prav tako se pogosto na jedilniku znajdejo razne mineštre, potem domača skuta, zelenjavna juha, zelenjava pečena na olivnem olju in še veliko bi se jih našlo.
Je pa danes na žalost postala stvar taka, da so sestavine za zelenjavno juho postale dražje, kot pa recimo kupljena zamrznjena (po možnosti ocvrta) hrana.

Am, ne vem kje so si jo lahkosužnji pekli. Pizza je bila bolj jed legionarjev, ki so si jo spekli na ščitu nad ognjem.

V glavnem: avtorica teme, čez par tisoč let bodo najbrž jedli tople kumare enako kot danes pico ;-)[/quote]

Bo kar držalo tole s sužnji, sem v eni oddaji enkrat to slišala. Ne vem, kje so jo pekli, ampak kako peč in ogenj so menda ja imeli v svojih bivališčih. Ni bila pizza taka kot jo danes jemo, so pa postavili “temelje” zanjo.

Po moje misli s toplimi kumarami kumare v zosu …, jaz sem tudi danes skuhala “hrano za revne”: posiljeno zelje.

Jedi za revne je besedna povezava še iz časov, ko revni pač niso jedli mesa… danes je pa to hrana za izobražene, ha, ha, ha…

Hrane ne ločujem po ceni. Jem in kuham kar mi zadiši. Tudi kumare v omaki s pirejem včasih.

Mi smo pa tko revni, da se za večerjo žena parkrat dol po ograji od stopnic zapelje, tolk, da pogreje večerjo. Jaz mam tako toplo pico ona pa toplo kumaro. V bistvu živiva od ljubezni.

New Report

Close