Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odprtje varčevalnega računa v Avstriji

Odprtje varčevalnega računa v Avstriji

Zaradi nove zakonodaje bi rada imela varčevalni račun v Avstriji. Vsi, ki mislite, da s tem goljufam državo, se prosim vzdržite. Prosim, če ima kdo konkretne izkušnje, mogoče od tistih, ki ste blizu meje in tam celo delate. Kako se odpre varčevalna knjiga, katere banke so primerne? So pri dejstvu, da imaš denar v drugi državi kakšne pasti?

Se ti ne splača tega delat, ker bodo zaradi te zakonodaje imeli vpogled tudi na vse račune na tujih bankah v evropski skupnosti.Je bilo kakšen dan nazaj na tv.

Če si jaz odprem varčevalni račun v Avstriji, kako bodo naši vedeli, da ga imam.In seveda valjda jim sama tega ne mislim povedati :)To sedaj prvič slišim!

nova
Uredništvo priporoča

Tega vpogleda pa še nekaj časa ne bodo imeli. Sploh pa za naš “bivši” jug kjer imajo prav tako naši veliko nepremičnin ipd. in se ničesar ne šteje!

Davčna že ima ta vpogled, CSD pa res še ne. Mogoče je res samo vprašanje časa …

http://www.durs.gov.si/si/storitve/vpis_v_davcni_register_in_davcna_stevilka/vpis_v_davcni_register_in_davcna_stevilka_pojasnila/javni_poziv_fizicnim_osebam_da_pristojnemu_davcnemu_uradu_posredujejo_podatke_o_racunih_odprtih_pri_bankah_ali_hranilnicah_zunaj_republike_slovenije_pogosto_zastavljena_vprasanja_in_odgovori/

Tudi kazen za neprijavo v 15 dneh je zagrožena, za fizično osebo do 1.200€

ena varianta je račun pod šifro, katerega bodo tudi kmalu pogledali, drgega imam pa jaz, pa vam vsem v JU in celi Sloveniji in EU ne ugotovite kje in kam sem ga dal, dal sem ga pa dosti, vsaj zame

Če imaš odprt račun v avstriji in ne dovoliš posredovanja podatkov v slovenijo, mora banka plačati sloveniji določen znesek obresti, nekaj časa nazaj je bilo v financah.
Sem našla, 2/2012 stran 97- vprašanje 13
V glavnem cena za tajnost je stopnja obdavitve, v tuji državi ti ne bodo obdavčili obresti po 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stopnjo, temveč po zvišani 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker od te obdavčitve dobi 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} avstrija in 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenija

nimam v Avstriji, nimam pod šifro, imam na odprto v Sloveniji, sedaj naj pa JU bere in premetava zakone kam in kako. Če je znala spisat zakon o socialnih prejemkih, bi lahko tudi pogruntala, da nismo vsi Slovenci kreteni, ampak še kdo drug razen Ciganov zna pospraviti denar na varno in mu še prinaša varen mesečni dobiček, CSD pa plačuje za tisto kar niso pogruntali. Jaz jim pa tudi ne povem, normalno. Je pa stvar tako enostavno rešljiva, minutko posla pa se naj država s svojimi zakoni, skupaj s CSD, j++++++++!!!!!!!!!!!!1

na podlagi tvoje davčne številke bodo ugotovili, kje in na katerih banki v EU imaš odprt račun.
Pa valjda ne misliš, da so tolk glupi, da to ne bi znali preveriti. Veš koliko let iskušenj imajo z skrivanjem denarja po EVROPI in ker se morajo sedaj delati pridne točno vedo kaj in kako je potrebno pogledat.
lp


jah seveda ja – ti to kar verjameš, ker je ena ženska izrekla na tv in že kaj da se bo zgodilo… če pravijo da bogatunom, ki imajo račune in forme naokoli v oazah in se izbekavajo plačilu davka ne morejo nič – verjemi tudi tukaj ne bo nič drugače…
samo strašijo pa ja – ker vedno, da se bo folk sedaj pa tega lotil

nimam v Avstriji, nimam pod šifro, imam na odprto v Sloveniji, sedaj naj pa JU bere in premetava zakone kam in kako. Če je znala spisat zakon o socialnih prejemkih, bi lahko tudi pogruntala, da nismo vsi Slovenci kreteni, ampak še kdo drug razen Ciganov zna pospraviti denar na varno in mu še prinaša varen mesečni dobiček, CSD pa plačuje za tisto kar niso pogruntali. Jaz jim pa tudi ne povem, normalno. Je pa stvar tako enostavno rešljiva, minutko posla pa se naj država s svojimi zakoni, skupaj s CSD, j++++++++!!!!!!!!!!!!1[/quote]

pa kaj ima JU z tem zakonom? ko bereš tu gor poste dobiš občutek da so v JU sami bogataši, čeprav je to zelo mimo vsega, in verjemi smai sebi pa nebi v skledo pljuvali, ker po tej logiki najeb…… samo oni

Velika razlika je med bankami v državah EU in med bankami v davčnih oazah izven EU. Tega nikakor ne moreš primerjati.

Meni gre pa na živce, ker ljudje res ratujemo prozorni zaradi zahtev države. Ni prav, da ima en navaden uradnik na voljo moje podatke o denarju. Boste še videli, da se bo to še zlorabljalo!!! Še to manjka, da bodo imeli vpogled v spalnico!¨Jezna sem!!!

nimam v Avstriji, nimam pod šifro, imam na odprto v Sloveniji, sedaj naj pa JU bere in premetava zakone kam in kako. Če je znala spisat zakon o socialnih prejemkih, bi lahko tudi pogruntala, da nismo vsi Slovenci kreteni, ampak še kdo drug razen Ciganov zna pospraviti denar na varno in mu še prinaša varen mesečni dobiček, CSD pa plačuje za tisto kar niso pogruntali. Jaz jim pa tudi ne povem, normalno. Je pa stvar tako enostavno rešljiva, minutko posla pa se naj država s svojimi zakoni, skupaj s CSD, j++++++++!!!!!!!!!!!!1[/quote]

pa kaj ima JU z tem zakonom? ko bereš tu gor poste dobiš občutek da so v JU sami bogataši, čeprav je to zelo mimo vsega, in verjemi smai sebi pa nebi v skledo pljuvali, ker po tej logiki najeb…… samo oni[/quote]

kdo pa je pisal zakone tisti v JU ali tisti za strojem v delavnici, normalno, da niso vsi v JU, pisali pa so jih v JU.

na podlagi tvoje davčne številke bodo ugotovili, kje in na katerih banki v EU imaš odprt račun.
Pa valjda ne misliš, da so tolk glupi, da to ne bi znali preveriti. Veš koliko let iskušenj imajo z skrivanjem denarja po EVROPI in ker se morajo sedaj delati pridne točno vedo kaj in kako je potrebno pogledat.
lp[/quote]

aja, na moji davčni številki je 82€ v denarnici pa 120

na podlagi tvoje davčne številke bodo ugotovili, kje in na katerih banki v EU imaš odprt račun.
Pa valjda ne misliš, da so tolk glupi, da to ne bi znali preveriti. Veš koliko let iskušenj imajo z skrivanjem denarja po EVROPI in ker se morajo sedaj delati pridne točno vedo kaj in kako je potrebno pogledat.
lp[/quote]

aja, na moji davčni številki je 82€ v denarnici pa 120[/quote]

Tudi jaz imam in sicer v Sloveniji, pa je skrito. Sem končno ta mesec prejela odločbo CSDja in v odločbi (po pričakovanju) tega denarja ni nikjer. Eni se znajdejo tako, drugi drugače. Je stvar enostavna kot pasulj, ampak ljudje niti pomislijo ne na to, kako lahko elegantno imaš, denar ti raste, uradno ga pa nikjer ni.

za nism blond

A izdati pa ne želiš, kako lahko skriješ denar, če imaš kakšno drugo verzijo kot imeti ga v štunfu. Če ti zaradi tega ne boš na slabšem, prosim povej.

aja, na moji davčni številki je 82€ v denarnici pa 120[/quote]

Tudi jaz imam in sicer v Sloveniji, pa je skrito. Sem končno ta mesec prejela odločbo CSDja in v odločbi (po pričakovanju) tega denarja ni nikjer. Eni se znajdejo tako, drugi drugače. Je stvar enostavna kot pasulj, ampak ljudje niti pomislijo ne na to, kako lahko elegantno imaš, denar ti raste, uradno ga pa nikjer ni.[/quote]

In kdo ti verjame???

Berem in se čudim; tolikodenarja, da ga morate skrivati na tujih računih, ampak 20eur OD se pa ne odpoveste?


Seveda ne, ampak le kaj jih je pripeljalo do tega?

popolnoma se strinjam- jaz že imam takšne izkušnje – še od prej ko še ni bilo tega zakona…
po principu babjih čvek so zvedeli vsi, ki jih je dotična poznala in ki so hkrati poznali mene…vse za mojim hrbtom…

ne jaz tega ne želim izdati, ker to berejo tudi iz JU,ki so zakone pisali in iz CSD, ki nimajo očitno drugega dela in jim nočem dati te možnosti, lahko ti pa preko ZS povem ni problema


Seveda ne, ampak le kaj jih je pripeljalo do tega?[/quote]

ne samo v spalnico celo v lonec kaj kuhaš imajo skoraj že vpogled

zakaj bi se zdravstvene zavarovalnice se ne odpovejo 3 e, zakaj bi se jaz 20

New Report

Close