Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pomeni, da je nek tip “odrasel”???

Kaj pomeni, da je nek tip “odrasel”???

Torej, žemnske hočete biti z odraslimi tipi. Mene pa zanima, kaj to pomeni? Torej, če ti ženska reče, da si otročji, odrasti itd. ni ravno dobro! Kakšen tip je za vas odrasel???

Skandinavci poznajo nekaj, čemur se reče “točke za odrasle”.

torej:
– končano šolanje
– služba/kariera
– avto
– stanovanje
– družina
– otroci
– itd.

Zame odraslost bolj kot točke, ki jih našteva mum1 pomeni to, da je človek sposoben realno gledat na življenje, se prilagajat in znat sklepat kompromise, biti kritičen in samokritičen, si dat občasno duška, ampak znat sprejemat posledice.
Če pa gledamo tako, bolj na splošno, bi pa odrasel človek moral znat preživet, če bi ostal sam.

To je obdobje v katerem se moski koncno vda zenski in postane copata. Zenska je vesela, ker je vodljiv in ga vozi okrog na vrvici. Za popolno mono je to odrasel moski.

Odrastel postaneš takrat, ko nehaš rast.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Avto je pa res strašen znak odraslosti…

Ne, Kens, ravno nasprotno. Tip, ki je prestopil od ene mamice k drugi, da ga vodi, je še vedno beba.

Odrasel človek zna v celoti skrbeti zase in po potrebi še za koga drugega. Predvsem pa se zaveda, da imajo vsako dejanje neko posledico in da je za njih čisto sam odgovoren.

Zdaj pa za domačo nalogo sedi v kot in razmisli, ali poznaš 3 osebke moškega spola, ki ustrezajo tem kriterijem.

Jaz poznam natanko 3

1. … da ima vsako dejanje… (se opravičujem, nekaj sem spreminjala, popravljala… in spregledala)

2. bravo, Mravljinc! Jaz do 3 ne pridem, pa že dolgo tlačim to zemljo in poznam kar veliko ljudi.

Evo, če ti manjka še eden, lahko spoznaš mene. Edini pogoj je, da o tem ne smeš okoli govorit

Meni ni treba domacih nalog delat, sploh pa ne od nekoga, ki ga ne poznam. 😉

Obstajajo tudi take, ki po vsej sili hočejo biti mamice svojim tipom.

New Report

Close