Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Kaljeno steklo na steni v kuhinji

Kaljeno steklo na steni v kuhinji

Razmišljam, da bi v kuhinjo dali na stene kaljeno steklo. Ko gledam slike, se mi v enih kuhinjah čisto preveč sveti in zelo izstopa. Na nekaj slikah pa sem videla tako sivkasto steklo, kot bi bilo mat. Kako do takega efekta? Na netu sem zasledila pojem steklena emajlirana obloga – kaj to pomeni? Je to to ali potem pride kot kovinsko? Razne fototapete in poslikave mi niso všeč. Jaz bi enakomerno, vendar nesvetlečo.

kaljeno steklo v kuhinji
Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

04.05.12 23:09
Pravkar kupujem kuhinji v svetli barvi (magnolija, pult in okvir pa bo beljen hrast). Sedaj se odločamo za oblogo, kot je pult ali kaljeno steklo. Skoraj sem se že odločila za steklo – pa se mi zdaj, ko gledam malo po netu zdi, da se to steklo preveč sveti. Tudi ne vem, za katero barvo naj se odločim, da ne bo preveč monotono, ker so že fronte skoraj bele. Kakšne močne barve pa se verjetno čez čas naveličaš. Ali obstaja kaka mat varianta stekla- podobno kot je mat steklo v kuh. omaricah (sivo)? Nekje so mi svetovali, da je zadaj pobarvana stena pa ne najdem nobenega primera na netu. Tudi razne fototapete s kakim divjim motivom sadja mi niso všeč. Kaj mi svetujete v tako svetli kuhinji, pa da se ne bo tako svetilo? Hvala.
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
Lenči
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

04.05.12 23:15
V Ikei imajo po novem tudi matirano steklo za kuhinje, tekoči meter stane 150 eur, vendar ga je potrebno naročiti, da ti ga naredijo po meri. Ne vem pa, kakšne so cene pri nas.
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
vsemogoče
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 08:04
Seveda je mogoče tudi matirano steklo, satinato.

Ali pa prozorno, pa imaš zadaj pobarvano steno, slikca 87 ( stena barvana na rjavo, steklo s peskanimi črtami)::

http://www.steklarstvo-leskosek.si/galerija.html#

Ali pa pobarvano po RAL lestvici, ali s fototapeto s fotografskim ali grafičnim motivom. Vse je mogoče.

Cene so od 120 EUR na m2 z izrezi za vtičnice in nosilce.
Svetujem ti ogled spletnih strani steklarjev, nato pa obisk pri steklarju, ki ti bo lahko tudi svetoval, pa ogledala si boš fotogr. primerov, ki jih je že naredil.
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
s kombinacijo
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 12:26
Steklo imamo samo nad štedilnikom, sicer smo dali pa isto oblogo, kot je na pultu.
Steklo je s sliko.
Poglej si npr. pri kuhinjah v Lesnini na Vrdu (čisto zgoraj so). Lahko imaš fotko kivija, jagod, pomaranč, borovnic, kave…
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
s kombinacijo
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 12:27
Na Brdu, se opravičujem 🙂
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
vsemogoče
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 15:27
Lesnina ima le, če se prav spomnim, 12 motivov, pa še to je lepleno na les in čez steklo.

Steklar ti v sodelovanju z grafičnim studiem izdela motiv po želji, kombinacije tudi različnih, že izdelanih motivov:

poglej npr: http://www.fototapete.si
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
meni ni všeč
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 16:41
Za moj okus (o okusih pa ni za debatirati, kot veste) so te slike ogromnih limon, čebul, cvetlic … čisto zgrešene. Če to daš v kuhinjo z dvema barvama front (npr. les + magnolija), pa še barva pulta (običajno pač ni enaka), pa barva tal, pa barva sten, potem pa še to steklo z bananami, limonami, češnjami, čebulami, je to načičkano in mi sploh ne gre skupaj. Edino enobarvno steklo, ki se sklada z barvo ene fronte ali barvo sten ali barvo poda, morda s komaj vidnimi črtami, to bi mi šlo. Te slike med spodnjimi in zgornjimi elementi pa za moj okus delujejo grdo.
Razen v primeru enobarvnih elementov, enake barve sten, če se barva stekla (ali ornamenta) sklada z dodatki (bartva stolov, poda, ipd.).

http://galerijasustaric.eu/contents/media/fototapete_kuhinje1.jpg
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
jest mam
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 17:13
http://www.pohistvo-rogo.si/galerija/kuhinje.html

6 slika kuhinje super obnese
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
steklarka
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 17:33
mi delamo te obloge, zelo kvalitetno, barva želji in predvsem cenovno ugodno. če koga zanima naj pusti mail, smo pa iz štajerske, a mobilni po sloveniji 😉
Odgovori • Citiraj sporočilo • Sledi temi • Posreduj sporočilo moderatorjem
tejkap*
Re: Obloga iz kaljenega stekla v kuhinji new

05.05.12 21:41
steklarka

me zanima… moj kontakt [email protected]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Imam dvojno navadno steklo, vmes pa motiv. Do danes funkcionira brezhibno.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem si ga dal pred pol leta! Vse je fajn, a pri meni se malo, če dobro pogledaš, vidijo packe od kita, kako so gor lepili! Če bi dali reklamacijo, bi s steklom šel še omet dol, tako da res ne vem.

V osnovi se vsaj rahlemu bleščanju stekla ne moreš izogniti, steklo je gladko, ko nanj pade svetloba se blešči. Če bi vzela satinato ( mat-sivkasto ) steklo in ga obrnila navzven, se ne bi bleščalo, ampak čistit se pa tudi ne bi dalo, sploh v kuhinji. Če bi ga obrnila navznoter, bi bil bolj mat efekt, ampak popolnoma brez bleščanja ne gre.Je steklo preveč gladko 🙂

Mi stekla ne lepimo na steno, ampak ga točkovno pritrdimo oziroma s profili. Tako ga lahko enostavno menjaš. Kaka muka in svinjarija mora biti pa dol spraviti nalimano kaljeno steklo, si pa sploh ne predstavljam. Če pa je uporabljen še napačen silikon, se pa to lahko pozna na barvanem steklu ali fototapeti.

Barvano steklo lahko pride zelo diskretno in nebleščeče. Pojdi pogledat do kakega steklarja, večjega v bližini, ampak v vsakem primeru:

– kaljeno steklo,
– ne limano na steno,
– na temnih barvah se vidijo prstni odtisi

mene pa zanima, če je res, da če imaš steklo ne moreš imeta plinskega kuhališča?

Lahko imaš plinsko kuhališče.

Je pa treba biti toliko bolj pozoren na to, da je vgradnja po navodilih, torej ne 1cm od stene, pa največji gorilnik( premer npr. 10 cm ) ne ob steni, pa seveda obvezno kaljeno steklo.

Saj po vseh normativih tudi plinski štedilnik ne sme biti tak, da bi lahko plameni segali do stene. Tu je potem čisto vseeno ali imaš pult oblogo, ki se lahko vname, ali steklo, ki eventualeno poči. Če slediš varni vgradnji kuhališča, se ne more nič zgoditi.

Mat steklo je bistveno težje očistiti in tudi vsaka packa je bolj vidna.
Mi imamo steklo v kuhinji, na enem delu z motivom- super zadovoljen. Ne vem, zakaj bi nekoga motilo, če se sveti. Čiščenje je popolnoma enostavno, bolj praktično, kot vse druge obloge, pa tudi super izgleda.

Še en nasvet:

Če daš steklo, pazi, da fototapeta ali barva nista preveč temni, ker na temnem se packe od špricanja bolj poznajo.
Pa ne lepit na steno, gre težje dol:)

http://www.steklarstvo-leskosek.si/kuhinjsko.php

Meni so rekli, da mora biti pri plinskem kuhališču steklena obloga oddaljena vsaj 10cm od štedilnika, ker lahko steklo poči.

Opozorili so me še, da so cene od steklarja do steklarja lahko precej različne in da moram paziti, kaj vsebujejo predračuni (kakšno steklo, mere, število izvrtin, montaža)

Steno kuhinje imam belo in kaljeno steklo oddaja zelo svetlo peščen ton. Odbojev svetlobe je zelo malo, pa tudi vodne kapljice se ne vidijo. Za čiščenje pa napram ploščicam ,ki sem jih imela prej pravi užitek.

izdelava grafike na steklu v kuhinji, motivi po želji, informacije na: [email protected]

New Report

Close