Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svakinja nam je za kosilo skuhala makarone s tuno in rdečo peso

Svakinja nam je za kosilo skuhala makarone s tuno in rdečo peso

Res, da smo prišli nenapovedani, ker smo bili v bližini, ampak jaz ne bi niti mrtva obiskom skuhala makaronov s tuno, saj imam v zamrzovalniku zmeraj kaj mesa in vem, da ga ima ona tudi za povrh pa se ji ni dalo niti zelene solate oprat, ampak je dala rdečo peso. Mojemu se ne zdi nič takega (itak), ampak mene niti mrtve ne vidi več pri njej doma. Ne bom prekinila stikov, oni naj kar pridejo k nam, samo jaz pač ne grem več tja in pika. Za moje pojme je to ultra žalitev. Povejte po resnici kaj bi si vi mislile, če bi dobile tako kosilo in a bi vi skuhale obiskom tako kosilo?

get a life…

Zame krasno kosilo, od mesa jem samo ribe:)
Z veseljem bi še šla tja na obisk, sicer pa ni pomembna hrana, bolj druženje in iskerni odnosi:)

Ti je malo dolgčas in proviciraš?
Pejt dam kuhat, pa bo. Nenapovedana in bi rada ne vem kaj. Bodi srečna, da si sploh kaj dobila na mizo.Če je seveda res.

Jaz take kot si ti, sploh ne bi spustil naprej….., morda bi celo nabavil kakega hudega psa.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Pa saj je prav fajn kosilo!

Ne razumem kaj pri tem tebi ne paše?

Mislila bi si, da se je potrudila za nas, ki smo prišli nenapovedani, obenem pa je kosilo poenostavila, da smo imeli več časa za skupni klepet. Bila bi hvaležna in ne bi razmišljala kaj ima ona v skrinji. Morda celo ni imela nič primernega.

Zakaj žalitev? Ne razumem? Prišli ste nenapovedani, naredila je nekaj na brzino. Meni bi bilo povsem dobro.

Poglej,

prišli ste nenapovedano. Pripravila je pač, kar ji je padlo na pamet. Če ste bili lačni ste pojedli. Jaz se z takimi stvarmi ne obremenjujem. Sem vesela, če mi kdo ponudi kaj, da meni ni potrebno kuhati.

Marjana

PS

Meni mojaq svakinja v 27-ih letih ni skuhala še NIČ.

Naslednjič jo vprašaj kaj je na meniju in če ti ni všeč jo vprašaj če se da kaj posebnega naročit…

Če bi k meni uletela nenapovedana, dobiš eno žemljo ali pa še to ne.

Pa kaj si mislila, da bo pečenko pekla. Ona nej se trudi zate, ti pa tud tolk nisi, da bi se najavila.

Kaj si prišla k njej na obisk ali žret? Saj te ni povabila, da prideš na kosilo, si se sama tam povabila. Pa še nevljudna si, da hodiš na obiske v času, ko imajo ljudje kosilo.

Če ste v sicer dobrih odnosih, bi ti moralo biti vseeno, s čim vas je postregla – bistvo je družba.
Če odnosi niso najboljši, je lažje razumljivo, da te vse moti.
Le ne razumem potem, zakaj se ji nenajavljeni prikazujete na vratih ob uri za kosilo…..

Imaš nekaj težav, od katerih je hrana na obiskih še najmanjša….

a ni poanta v druženju,a ni fajn, da se lahko tako mimogrede obiščete? Saj pa niste bilipovabljenina gurmansko pojedino. Bodi vesela, da ste toliko domači, da vam lahko ponudi to, kar bi najbrž tudi oni jedli.
Plus tega: to je hitro pripravljeno in je bilo najbrž več časa za klepet .

Jaz nenapovedanim obiskom skuham kavo in dodam kakšen prigrizek, če ga imam, in bi bila nad tako postrežbo kot nenapovedana zelo prsenečena. Je to mogoče provokacija?

Madona prevzetnost pa taka, kaj si je svakinja sploh dovolila vas filati z makaroni in peso, o sveta preproščina…………če bi prišli k meni nenapovedano na kosilo, bi vam dala bobi palčke na mizo in liter vode…svašta p rodi!!!!

Meni je to super…poenostavljeno, hitro, toplo, primerno. Mojj mož bi pa tut nos vihal. :)) Zanjga ga tut ni čez pujska. 🙂

Tko ta…

Ne razumem, zakaj je treba pri simpl stvareh komplicirati. Drugo pa je, če ona ve, da vi npr. makaraonov ali rib ne jeste, pa vam gre to narest… Moja sestra tut vztrajno peče lazanje, ker jih jaz in otroci obožujemo, moški se pa tko zmrdujejo, da mi gre že na smeh. No, zdej se je naučila tut že pečenko zraven narest, da so vsi srečni in siti. :))

Vsekakor pa to ni nič tako dramatičnega, da bi morali prekiniti stike. Še vedno pa upam, da gre za provokacijo. 🙂

Bodi vesela, da ti ni dala v makarone pasjo ali mačjo hrano.
nehvaležnica

Na obisk grem vedno samo zaradi ljudi! In ne zaradi hrane ki mi jo bodo postregli, ne zaradi novega pohištva ki ga imajo…vedno samo zaradi njih in naših odnosov!

Sicer pa kosilo se mi zdo odlično, sploh ker niste bili najavljeni.

Hahahahaha – pri meni bi dobila nenapovedana kavo pa sok pa ene bobi palčke pa čao pero 😀

Jaooo, ti si smotan tip človeka. Tebe in tvojo obremenjenost, bi jaz sunil v rit.

Ma, res – kaznivo dejanje zoper čast in dobro ime! Res! Takoj prijavi!

Če k meni uleti kdo nenapovedan, kar je sicer redko, ker se ima večina navado najaviti, malo pogledam, kaj imamo doma za takoj dat na mizo in jim postrežem. Ponavadi je to sok, kakšni piškoti ali kaj slanega za grickanje. Če imamo narezek, jim ponudim tega. Pa tudi sladoled, če ga imam. Potem pa sedimo in klepetamo. Da bom pa jaz na vrat na nos hitela v kuhinjo in se lotila delat kosilo za tri nenapovedane goste, namesto da bi se z njimi družila, mi pa ne pade na pamet kar tako. Če pa bi se mi zdelo, da so res potrebni kosila, bi jim pa že kaj pripravila takole na hitro, kot tvoja svakinja. Da ne visim ravno dve uri za štedilnikom. Meni se ne zdi, da bi vas svakinja s čim užalila. Užalila vas ne bi niti s tem, če bi rekla, da se ravno odpravljajo od doma in da pridite drugič, saj ste kar uleteli brez najave. Tako pa si je vzela čas za vas. Lahko si vesela.

Če ni provokacija, upam, da te nikoli več ne spusti v hišo. Prideš nenajavljena, prideš v času kosila in še dviguješ nos nad postreženim? Tvoja mama pa ni dobro opravila svojega dela, kaj?

Ne vem kaj ste se obesile na to nenapovedano. To je pri nas nekaj običajnega, tudi oni k nam dostikrat pridejo nenapovedano ali pa pokličejo pa rečejo smo na poti k vam, tudi moja sestra z družino tako pride, moji starši, tašča in tast in mi k njim, imamo to zelo po domače, saj smo domači! Ampak stvar je v tem, da jaz zmeraj na brzino otajam zrezke ali piščanca ali kaj podobnega in naredim orenk kosilo in tako bi naredila, če bi mi prišli sredi noči. Ona je pa zelo freh in gre po liniji najmanjšega odpora, ampak s to tuno me je pa res vrgla na rit, ker jaz tega ne bi naredila niti za sovražnike, to je za moje pojme podn od kulinarike in tega nikoli niti za svojo družino ne naredim kaj šele za obiske. Sploh ni stvar v hrani, saj ne gremo na obiske zaradi hrane ampak je stvar odnosa in spoštovanja. Ampak očitno ne razumete pojnta. Mah saj nima veze, boste že enkrat skapirale, ko se bo vam kaj takega zgodilo.

New Report

Close