Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek balkonske rože – kam jih dati

balkonske rože – kam jih dati

letos bom prvič imela balkonske rože…. sem jih že posadila , samo jih zaradi mraza še ne morem dati na balkon…

kam naj jih dam dokler se temperature čez noč ne bodo malo dvignile
ali lahko počakajo v drugem (zaprtem) balkonu… je pa severni balkon in je kljub temu da je zaprt kar precej mraz… mislite da bi mi zmrznile

Na zaprtem balkonu naj ne bi zmrznile, ampak če praviš, da je vseeno kar mrzlo tam, potem bo že držalo tako. Lahko jih na tem zaprtem balkonu daš v zavetje in preko noči pokriješ s kopreno – vrteksom. Preko dneva pa jih odkrij in jih daj malo na sonček, če bo.

Jaz jih imam tudi že na terasi v dveh večjih pisarniških koritih in mi dobro delajo.Ponoči,.pa tudi čez dan,če je hladno,imam pokrite z vrteksom,pomladnim,dvojnim.Če je toplo,jih odgrnem.

Jaz jih imam na odprtem nezavetrnem balkonu na tleh že teden dni, nič pokrite čez noč. In to v osrčju Gorenjske. Tudi preteklo mrzlo noč so spodobno preživele. Pelargonije, bršljinke. Niso tako občutljive, kot mislimo.

sem kar jezna da sem se ravno letos prvič odločila za balkonske rože, zdaj pa me vreme zaj…. sploh ne vem kam naj jih dam…tudi napoved za naslednje dni je slaba. zdaj jih imam kar v stanovanju na hodniku, ampak kaj ko zemlja tako smrdi, da me kar duši.

rožerože hvala za odgovor,

mogoče pa res pretiravam, kot sem rekla jih bom letos imela prvič, zato sem res brez izkušenj. kot pa slišim debatirati sodelavke, menda ne sme biti mraz, zato sem tako v strahu da mi ne bodo zmrznile in bo šel ves moj trud v nič.
Jutr jih bom iz hodnika nesla na balkon na tla – potem pa kar bo bo.

Včasih je veljalo, da se rože pred 15. majem ne dajejo na balkon (ledene može in Uscano Zofko je treba še počakat). Ne vem, kam se vam mudi, prehitevate več kot mesec dni.

Veš, rožice bi se morale saditi v cvetnem tednu, da se lepo razrastejo! Kar pogumno z njimi na balkon, seveda zaenkrat še kar na tla pa jih pokrij s kopreno, čez dan odkrij. Nič se ne boj mraza, ker prenesejo tudi 0, preverjeno. Ob zidu pa tudi ni tako mrzlo!

Mraz prenesjo bršljanke, brez skrbi, tudi pelargonije naj ne bi bile tako občutljive, samo če je pa več dni zapovrstjo ponoči pod minus stopinjami, kljub vrteksu, za rože ni preveč dobro, da so na balkonu.
Po možnosti jih spravi v vežo, klet, uto, podnevi pa jih odkrij in na sonce, če sije. Prehitevate s temi rožami za cel mesec! Tudi jaz sem se pred leti šla tole prenašanje in pokrivanje rož pa me je pamet srečala in jih posadim okoli Zofke, po tem datumu pa kar brez skrbiz njimi na plano. Saj sadik nikoli ne zmanjka, jih ponujajo do konca maja na kupe in rože delajo da je veselje!

New Report

Close