Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Torta nutella- nasvet prosim

Torta nutella- nasvet prosim

Živijo,
enkrat sem naredila torto nutella, pa ne vem, kaj sem naredila narobe. Namreč izgledalo je, kot da se je vsa nutella “odcedila” na sredino biskvita. Kot da bi bila sama nutella (krema) na sredini. Poleg tega je na sredini biskvit upadel – je postala prava vdolbina.
Morda znate kaj pametnega svetovati? Kje sem ga polomila?

Narobe je že to da si mazala s samo Nutello, ker potem je torta nasitna in ni v redu.

Nutello vmešaj v rastlinsko, že sladkano sladko smetano in poročaj!

Ti bom še prilepila moj recept iz kulinarike, samo malo, ga grem poiskat.

Torta Nutella z banano-lahko tudi brez banan:))

Potrebujemo:

5-6 jajc

25 dag sladkorja (8 žlic)

25 dag moke (8 žlic)

1 pecilni prašek

1-2 dl vode ali mleka oz. po potrebi in občutku

malo olja

Nadev:

0,5 – 0,7 l sladke smetane

10 žlic Nutelle

4-5 banan

sok limone

Preliv:

15 dag masla

15 dag jedilne čokolade

10 dag sladkorja

1 celo jajce

Banane olupimo, narežemo na rezine in pokapljamo z limoninim sokom.
Smetano stepemo, primešamo Nutello, da nastane čvrsta krema za torto. Vsak oblat posebej navlažimo s tekočo sladko smetano, namažemo s kremo in obložimo z bananami po celotni površini.

Ker so oblati trije, je torta namazana in obložena dvakrat.

Torto postavimo v hladilnik in ohladimo. Ohlajeno prelijemo s čokoladnim prelivom in damo v hladilnik (najbolje čez noč). Okrasimo popolnoma ohlajeno.

Preliv:
sladkor in celo jajce penasto vmešamo,
dodamo stopljeno maslo, v katerem smo stopili čokolado in še vroče na hitro zamešamo.

Takoj prelijemo po torti.

O groza, rastlinska smetana in še sladkana za povrhu in potem not umešaš že tako čist presladka Nutello?

In to potem kot višek vaše kulinarične spretnosti s ponosom ponudite gostom?

Aaaaaaa …

O groza, rastlinska smetana in še sladkana za povrhu in potem not umešaš že tako čist presladka Nutello?

In to potem kot višek vaše kulinarične spretnosti s ponosom ponudite gostom?

Aaaaaaa …[/quote]

O groooza, TI si groooza, se tega sploh zavedaš?!!!!!
Mar tukaj res ne gre brez obsojanja, pljuvanja, zaničevanja?
Se težko zadržiš?

Saj ti ni ponudila torte, prijazno je ponudila recept, ti pa ga lahko uporabiš ali pa ne!!!!!!!
Lahko daš navadno dietno smetano brez okusa, to pa bo torta:)

Ali pa – Hopla – in preskočiš!

Živijo,
enkrat sem naredila torto nutella, pa ne vem, kaj sem naredila narobe. Namreč izgledalo je, kot da se je vsa nutella “odcedila” na sredino biskvita. Kot da bi bila sama nutella (krema) na sredini. Poleg tega je na sredini biskvit upadel – je postala prava vdolbina.
Morda znate kaj pametnega svetovati? Kje sem ga polomila?[/qu
torto nutella sem naredila že neštetokrat in vedno je bila enkratna poskusi po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/3603/sladice/torta-nutella/

Živijo,
enkrat sem naredila torto nutella, pa ne vem, kaj sem naredila narobe. Namreč izgledalo je, kot da se je vsa nutella “odcedila” na sredino biskvita. Kot da bi bila sama nutella (krema) na sredini. Poleg tega je na sredini biskvit upadel – je postala prava vdolbina.
Morda znate kaj pametnega svetovati? Kje sem ga polomila?[/qu
torto nutella sem naredila že neštetokrat in vedno je bila enkratna poskusi po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/3603/sladice/torta-nutella/%5B/quote%5D%5B/quote%5D

Joooj ne, spet smetana:)))

Ljudje božji, smetana ni škodljiva, bolj škodljiva je Nutella!!!!!!!!!
Ampak…brez Nutelle pa ni Nutella torte, mar ne?:)

Saj sem delala po tem receptu…. In je bila zelo okusna, smao….ne vem, zakaj mi je “upadla” na sredini….

O groza, rastlinska smetana in še sladkana za povrhu in potem not umešaš že tako čist presladka Nutello?

In to potem kot višek vaše kulinarične spretnosti s ponosom ponudite gostom?

Aaaaaaa …[/quote]

Kakšna pa je torta, ki ni sladka? ZANIČ!
Potem to ni torta ampak žganc!

Polomila si ga pri biskvitu, ali pa si mogoče celo kupila oblate?

Vem, da sem ga polommila pri biskvitu, ma ne vem KAJ sem ga polomila….
Delala pa sem ga sama.
No, saj jutri bom delala še enkrat, upam, da mi uspe.
Morda vseeno kak nasvet pri peki biskvita? Ne vem – morda ga preluknjati z vilicami takoj ko se ga vzame iz pečice? Morda kaj drugega?? Karkoli – dobrodošlo….

zakaj preluknjati? naredi ga po gornjem receptu, pa bo.

Zakaj luknjati? Ne vem – sem pač pomislila… Ker ko sem vzela biskvit iz pečice, je bil čisto napihnjen (kot kupola), potem pa, ko se je ohladil, je tam, kjer je bil napihnjen, čisto upadel in je postala prava luknja….

Zdaj, zakaj ti je padla dol na sredini, je težko rečt, najverjetneje zaradi pretežkega nadeva ali pa zaradi preveč namočenega biskvita.

Kaj lahko narediš? Spečeš biskvit in 1,5 mase, tako bo višji, oblati bodo debelejši in torta bo bolj čvrsta. Lahko narediš biskvit tudi brez pecilnega praška, samo jajca res dobro speni, tako rumenjake kot beljake in potem zelooo na rahlo umešaj moko in nutello.

Predvidevam, da si delala z bananami? Probaj jih narezati bolj na tanko. Banane so kar težke in močno obtežijo torto, ki potem rada zleze skupaj.

Rastlinski smetani bi se pa tudi jaz izognila, ker je enostavno zanič. In una zgoraj morda ni bila ravno taktna, samo ima pa prav. Ta torta je že tako sladka, sploh nadev, da res ni treba smetane še dodatno sladkati.

Tole sem videla šele potem, ko sem že oddala prejšnji odgovor.

Problem je v pecilnem prašku, ki ga je očitno preveč. Potem testo med peko fajn naraste, ampak ker se tvori preveč plina, ratajo prevelike luknje in te potem ne podpirajo teže biskvita, zato pade skupaj.

Biskvit mora biti tak fino luknjičast in če daš preveč pecilnega, se zgodi kar se ti je zgodilo.

Hvala za nasvet! Bom poskusila res z manj pecilnega praška.
Banan pa nisem dala…..

Torto Nutello po tem receptu pečem že zelo dolgo, tako tudi vsi moji prijatelji in znanci.
Vedno je zelo pohvaljena!
Nikoli še ni nič ostalo:)

Res pa se iskreno opravičujem, če sem koga z receptom prizadela, če se je komu obrnil želodec, karkoli od tega..
Sem le pomagala in obljubljam, da ne bom nikoli več, tukaj res ne več!

Hvala vam, res je veliko dobrih ljudi tukaj gor!

Ne sekiraj se za take, ki dajejo bedne komentarje. Tudi taki morajo živeti. Saj veš – najbolje jih je ignorirati….. Imajo probleme sami s seboj, zato je tako…
Hvala za tvojo pomoč. Veselo peko še naprej!

Pa še to: ko vliješ maslo v model, je ne vlivaj enakomerno-samo na sredo, ampak okrog in okrog in po sredi, upam, da je jasno, kaj sem hotela povedat. Mogoče je bil biskvit zbit na sredini ravno zaradi takega vlivanja.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

New Report

Close