Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek ALI LETOS UPOKOJENCI RES NE BODO DOBILI REGRESA

ALI LETOS UPOKOJENCI RES NE BODO DOBILI REGRESA

MI JE SOSEDA DEJALA DA JE SLIŠALA DA GA NE DOBIJO….

Ali so ga kdaj sploh dobili?

Ne regresa ne bo, ker upokojenci dobivajo dodatek za rekreacijo, to je pri teh mizernih penzijah glih tolk, da lahko kakšno zapoznelo malenkost poglihajo. Kako bo pa letos s tem, pa tudi jaz ne vem, čeprav se mi zdi, da je zdajšnja vlada nagnjena k temu, da jebe male ljudi!! Pfej jih bodi!!

Tak je predlog, treba je varčevat in to vsi, zato so pa dvignili ceno prehrane v parlamentu in to za celih 0,15€, da se ve , da tudi izvoljenci ljudstva prispevajo ogromno denarja v proračun , če preračunamo hipotetično se v parlamentni restavraciji prehranjuje cca 100 izvoljencev je to celih 15€ dnevno več v proračun, to je na letni ravni OGROMNA vsota in zaradi tega se bo BDP izenačil s Švico, če jih ne bomo celo prehiteli !

Kaj pa bi upokojenci potrebovali regres (za letni dopust) – sej oni so tako ali tako skozi na dopustu…

Da jih ni sram. Večina upokojencev že tko dobi mizerne penzije, pol jim bodo pa še to ukinili.

Potrebno je pogledati, koliko so ti ljudje odvajali, ko so bili še zaposleni in koliko časa…

Ve se, da cca. 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} penzonistov dobiva denar, ki ga niso nikoli sami zaslužili…

Potrebno je pogledati, koliko so ti ljudje odvajali, ko so bili še zaposleni in koliko časa…

Ve se, da cca. 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} penzonistov dobiva denar, ki ga niso nikoli sami zaslužili…[/quote]

Takole bedarijo bo, ko boš v penziji napisal tudi tvoj sin/vnuk , me zanima kaj boš takrat odgovoril.

bedarija??

Bedarija je podeljevanje vseh penzij na osnovi nekih skovank – starostne, udovske, državne,…

Podlaga za penzijo bi morala biti v višini vplačil in nič drugega, ne pa da je nekdo od davkoplačevalcev deležen nečesa samo zato, ker je x let star, ali ker je neki umrl mož,…

Če je šla neka ženska v penzijo pri dobrih 50 letih, potem bo statistično gledano prejemala penzijo nekje toliko let, kolikor je bila zaposlena, odvajala pa je recimo preračunano 40-50 €…

Bi imeli višje penzije… – pa kaj ali naj kot davkoplačevalc prodam še ledvico ali kaj??


Moje sožalje. Tvoja starša sta verjetno že oba mrtva.

Za novo protezo na primer, za zdravila…Tisti, ki so v domovih za ostarele in jim morajo otroci doplačevat, vsaj 1x na leto malo lažje plačajo…

meni je pa prav da ne dobijo tisti upokojenci ki imajo več kot 600 evrov pokojnine. ostali naj dobijo.
Jaz imam tudi malo plačo 700 evrov, pa že 3 leta nisem videla regresa ker nam gre slabo..


Boš z lastnim očetom, pa materjo poračunal, pa ostalo žlahto! Ko boš, me obvesti, kaj si z njimi storil? A boš predlagal,da morajo starci kot pri eksimih na mrazu sedet dokler ta hitre pljučnice ne dobijo! Pri katerih letih po tvojem bi se moralo to zgoditi? A tudi tvojim doma! In udovske se piše vdovske! Še v šoli te niso nič naučili, doma pa očitno tudi ne! Fuj in fej!

Hvala bogu boš tudi ti kmalu star in upam, da ne boš imel nobene pokojnine, pa tudi drugega ne. Ti iz srca privoščim. Sicer pa za vsakega palca raste, prideš na vrsto.

Upokojenci bi vsekakor morali dobiti regres,saj isto vse plačujejo položnice kakor vsi ostali in še težje si kaj privoščijo.Slovenija varčuje na šipkem sloju in,če bo tako in na takšen način varčevala,nikoli nebo prišla iz krize. Naj varčuje pri Tajkunih,Lopovih in prevarantih,ki še vedno obstajajo,vse pogoje so že ispolnili za Goli otok.

ja in če ga ne bojo dobil??

jaz hodm na šiht za minimalca,pa regresa že par let nisem vidla(ja,teh par let je že 12+ let)

če mi kej ne paše,lahko pa grem,sej je dost folka ki bi radi delali,mi velijo g šef.

bo, bo, dodatek za rekreacijo, ko pa bodo vzeli regres v javni upravi, prosveti….bodo pa tudi upokojencem ta dodatek ukinili.
Tista soseda, pa naj gre po slušni aparat, al pa po nova očala, da bo prav videla in slišala…

Regres je tvoja zakonska pravica in ti ga je delodajalec dolžan izplačati. Pogovor, pisni zahtevek in potem prijava na delovno inšpekcijo, je lahko tudi anonimna.

Meni moj delodajalec tudi ni želel izplačati jubilejne nagrade (pa je zapisana “samo” v Panožni kolektivni pogodbi in ne v Zakonu o delovnih razmerjih), pa sva imela burno debato in sem ga dobila, pa še vsi ostali, ki so izpolnjevali pogoje.
Le na mizo sem mu dala zakon, kje je to zapisano in člene, koliko je kazni, če je ne da 🙂

No vi otroci, ki ste proti temu, da upokojenci dobijo regres. Nič hudega, saj tako in tako ta stari kuhajo in kupujejo v trgovini za otroke pa še za vnuke, tako, da boste tudi vi prikrajšani, ker pač ne bo. Vse ta stare, kuhajo pa otroke mirkajo. včasih pa prinesete kakšne makarone, pa je vse poplačano.

Da jih ni sram, že pri tako malih pokojninah bojo še ta t.im. regres ukinili. Moj oče ima za 40 let garanja 420 EUR penzije. A je to čemu podobno? Sedaj pa naj bi še brez teh 340 EUR ostal. Saj ni čudno, da je dostikrat pesimističen in preklinja to državo, čisto upravičeno. Katastrofa od vlade, spet se spravljajo na najšibkejše. Me zanima, kako bojo pri sebi te naši vrli poslanci privarčevali? Jaz jim čisto nič ne verjamem. Banda pokvarjena.

A pa si še zaposlena pri njemu? Te lepo gleda?

hehe

Slovenija nebo ničesar privarčevala,če bo varčevala pri upokojencih neglede na pokojnino,saj že zelo teško prebijamo iz meseca v mesec.A je to rešitev? Naj varčujejo pri tistih,ki kaj imajo in mečejo EVRE v smeti,to so Tajkuni,lopovi in prevaranti.Pa ne pri nižjem sloju,ki ničesar nimajo.Najnižja pokojnina bi morala biti saj 650 € na današnji standart,pa ne 380 € Banda pokvarjena.

upokojencem bi vzel janez regres ker bi varčeval. no ja. za drage avte ki jih bodo kupovali pa ni varčevanje??? to nujno rabijo ne da??? torej najprej naj se varčuje pri njih, dz. in ostali vladni uslužbenci,min. itn. pri prešnjih volitvah je rekel da bo up. vrnil tistih 3 pokojnin ki jih je takratna vlada (rop) z svojim reformam vzela .še vedno nič pa je že 2 na premiernem stolčku. obljuba pač ne da?? 3 leta je miniral pahorjevo vlado in govoril kako in kaj treba naredit. kaj pa zdaj čaka??? zna samo udarit na reveže??? saj vidimo kako je kaj z čisto lopato in čisto aktovko. vrana , vrani ne da??? svetlik je vzel dodatek up. janša bi pa še ostalo. a up. lahko dihajo ali bodo še to obdavčili ker je up. kvazi preveč???sicer če je kraljica julijana in min. lahko vozili in min. se še menda vedno vozijo z kolesi v službo zakaj ne bi še slo. pol. to naredili??? a je javni prevoz, avtobus,vlak zelo ponižujoč za takšne ljudi ki mislijo da so veliko več kot so???? in še nekaj. naj mi povejo kako naj plača up. ki ima 300 eu. ali manj obdelavo recepta, ker je vseda bolan in rabi do 3-4 recepte. da ne govorimo o tem če si kronični bolnik, če zboli več družinskih članov in rabijo več zdravila na recept??? torej kako je že z takšnim stvarim??? prašanje je še kako dolgo bodo lahko gulili ljudi in kdaj jim bo že enkrat prekipelo. a bo imel res cankar prav????

A pa si še zaposlena pri njemu? Te lepo gleda?

hehe[/quote]

Sva tisto takrat razčistila in sva bila še naprej v čisto dobrih odnosih 🙂

Sem sicer kako leto in pol po tistem menjala službo, a le zato, ker se je pokazala dobra priložnosti in nikakor ne zato, ker bi se začela kaka šikaniranja, mobing … in sva še zdaj v dobrih odnosih.

Pa naj še kdo reče, da niso levičarji polpismeni!

New Report

Close