Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Splav z tabletko

Splav z tabletko

Kako izgleda splav z tabletko?
Ti jo predpiše ginekolog in jo zaužiješ kar doma ali kako?
Je krvavitev potem boleča in zelo močna?

?? je to sploh možno?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Hmm…a to mislis to tabletko, ki jo moreš vzeti še isti dan oz. naslednji? Ne, greš v lekarno in ti jo dajo. Obstajajo dve. Eno vzames najkasneje drug dan(je bistveno ceneje), drugo lahko še kakšen dan kasej(ne vem točno do koliko dni-je dražja). Vzames doma in to je to. Lahko pa močno boli…

Sem pogledal v google, ne to ni to…., to je prav splav samo ni fizičnega posega ampak tabletka naredi svoje…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Obstaja splav s tabletko, ampak je mogoč le nekjde do 7. tedna nosečnosti in seveda ti jo predpiše samo ginekolog oz. kakor mi je znano, jo dbiš v bolnišnici in tudi tam počakaš nekaj časa. Za vsa ostala vprašanja pa ne vem.

Aaaaaaaaaaa….zanimivo:)

Prvo tabletko uporabiš doma, po naslednje se gre v bolnišnico in se tam počaka, da je splav dokončan. Uspešnost ni ravno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tako da je v določenih primerih še vedno za dokončanje splava potebna abrazija.

Kako pa to v praksi dejansko poteka, kolikšna je krvavitev in ali boli, pa nimam pojma.

Prvo tabletko dobiš tisti dan ko ti potrdijo nosečnost. Čez 48 ur pa dobiš še štiri tablete v nožnico. Lahko se odločiš, da si jih vstaviš sama doma, vendar moraš najmanj 3 ure strogo ležati, lahko pa ti jih vstavijo v bolnišnici in tiste 3 ure odležiš tam. Lahko začneš krvaveti že po tisti prvi tabletki. Blagi krči, malo močnejše krvavite dva, tri dni, potem pa tako kot po porodu. Priporočajo par dni bolniške.

upam da me ne bo zdaj kaksna obsojala zaradi tega…
jaz sem bila ena izmed prvih cca 4 leta nazaj in sem se odlocila za to metodo
o svojih razlogih ne bi niso vazni
takrat se je dajalo 2 tableti pod jezik in 2 tableti v noznico
potem si pa lezal v bolnici in cakal reakcijo
pri nekaterih je slo z lahko pri meni ne
zacela sem krvavet sele doma in to tako kot bi zaklal svinjo
potem so me odpeljali z resilcem v bolnico itd
NE PRIPOROCAM NIKOMUR

ponajprvo uzameš pilule šele potlej, ko si spila 2 dcl (z besedo: dva decilitra) čistega rudečega ali celo črnga vina, teran je kul in potlej se odpelješ na izlet v gore ali na morje, tko zažge ;-)))

Glede bolečine- jaz sem jim povedala, da imam zelo nizek bolečinski prag (se mi vrti, hiperventiliram, bruham), in so mi v bolnišnici to metodod odsvetovali.

Pri meni je bilo takole, prvi dan močnejša krvavitev, naslednji dan in dva dni kasneje krvavitev kot pri MP. Bolelo ni nič. Po splavu sem se odločila za sterilizacijo. LP

Pri meni je bilo pa brez posebnosti.Ležala sem 3 ure in čakala….ni bilo nič, nobenih krčev, mogoče malenkostni.Potem sestra pogleda in je rekla, vse se je lepo izteklo, pokaže zdravnici, ki pogleda še enkrat, če je šla celotna posteljica z zarodkom.Popoldne me je malce bolelo, pa sem vzela Spazmex, drugi dan nobene krvavitve….skratka super.Res pa je, da je bila nosečnost 6 tednov oz.manj.Tudi jaz sem se potem odločila za sterilizacijo,ker sem zanosila z obročkom in nisem pustila praskanja po maternici in tveganje infekcije.

V ponedeljek grem na splav, odločiti se moram za “mini splav” ali s tabletko .. Sem pa se vedno pri tem da se odlocim za mini splav,ker je po besedah ginekologinje opravljen v dveh minutah ampak baje grozno boli, svetovala mi je tableto,samo se mi zdi da to vse predolgo traje in veliko punc je pisalo kako so po tableti vseeno morale na vakumski splav,krvavela se en mesec,obolenja jetr ..itd.. Zanima me,ce je katera od vas ze imela mini splav in ce so bolecine res tako grozne da ni za zdrzat ?

Da še jaz dodam svojo izkušnjo,da ne bo še katera psihično bolj uničena zaradi forumov kot zaradi splava samega.

Zgodilo se je nesreča s kondomom, šibala po Norlevo, a menstruacije kar ni bilo. Padla v tistih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri katerih slednja tabletka ne deluje in bila noseča. čist šokirana sem vedela da si trenutno še ene nosečnosti, še enega sončka ne morem privoščiti. Takoj na forume izvedet cim vec o splavu in seveda šok na šok, tisoč moralnih, solze so lile v potokih. Nasledni dan k ginekolologinji, iz prve sem ji povedala daje nosečnost nezaželena, ultrazvok, “…plodek je živ, srček mu bije, rumenjakov mehurček je lep, to bo lepa nosečnost… Kaj ste sigurni da ne bi obdržali??” Še štir slikce za spomin. Kakorkoli še več solz. Šla dalje, totalno na tleh. V bolnici pa naletela na krasnega ginekologa. Priporočil mi je medikamentni splav brez moralnega nabijanja. Tako sem dobila prvo tabletko, ki sem jo morala pojesti tekom popoldneva in meje spet totalno zrušila, saj sem se naslednja dva dni skozi spraševala, ali mu srček še bije, ali je že izgubil boj.

Čez dva dni sem šla ponovno v bolnico, tam so mi vstavili še ostale tabletke, štiri ure sem ležala in sem dobila menstruacijo. In to je bilo to. Nobenih bolečin, krvavela sem še kakšnih deset dni, na začetku res nekoliko obilneje, in eden izmed koščkov sluzi je bil moj otrok.

Najbolj me je uničila tista s srčkom in strah pred bolečinami, ki so jih opisovale nekatere uporavnice. Sedaj, ko je za mano vem, da sem naredila prav, saj otroka lahko narediva vsak mesec, tista sluz pa ni bila niti prbližno mehak nežen in nebogljen dojenček, ki ga avtomatsko povežem kadar gre za nosečnost.

Če ste se znašle v takšni situaciji bodite močne. Otroci so naš največji zaklad, vendar je dandanes res tako da se od ljubezni ne da živeti. Pa tisto še ni otrok, menstruacijo imaste pa tako vsak mesec.

Vse dobro.

Živijo. V ponedeljek sem zvedela, da sem noseča. Novica me je zelo šokirala, saj sva s fantom pazila in otroček ni bil načrtovan… Isti dan sem se naročila h ginekologinji, ki sem jo imela v četrtek. Rekla je, da je plodek živ, srček mu lepo bije (celo poslušala sem ga za kakšnih 10s) , rumenjakov mehurček je lep, to bo lepa nosečnost, za domov dobila še 2 slikici… Po pregledu sem ji povedala, da otročka ne mislim obdržat. Ker je ginekologinja prijateljica moje mame, mi je rekla, naj si vzamem še 2 dni za razmislek, ker ona bi na mojem mestu rodila…. Stara sem 19, študiram in na to nisem pripravljena ne psihičino, fizično in ne finančno. Prav tako tudi fant ne, ki sva nedavno šla narazen, ampak naju je otroček “prisilil”, da sva pristala nazaj skupaj. To sta bila dva najbolj mučna dneva v mojem življenju…. Včeraj sem vzela prvo tabletko… Splav bom namreč naredila s tabletko 🙁 In urco nazaj sem dobila prve krvavitve, kar pomeni, da je moj otroček izgubil bolj nad življenjem in umrl…. Občutki so grozni… Nikomur jih ne privoščim.. Jokam se cele dneve in noči 🙁 Jutri vzamem 4 tabletke, ki jih vstavijo v nožnico… Če imate le najmanjšo MOŽNOST OTROČKA OBDRŽITE, občutki krivde so tako močni, da bi vse dala, da bi prevrtela čas nazaj in otročka obdržala, tudi če bi to pomenilo, da bi bila mati samohranilka pri 20 letih in bi za to celo življenje ostala sama… Imela bi njega – malega bejbija 🙁 Tako da pred splavom pomislite, PRAVA mati, kar jaz očitno nisem, postavi otrokove potrebe pred svojimi…. To ni majhna stvar!!! Ne vem če si bom kdaj lahko odpustila… In veliko sreče vsem, ki boste postavljene pred to težko odločitvijo!

Zivijo!
Vcasih je res težko poslušati, v kakšni stiski se znajdete, ko ugotovite, da ste nenačrtovano zanosile. In potem še ko greste skozi proceduro splava in po njem… Danes obstaja že kar nekaj organizacij, ki so vam v tej situaciji pripravljene prisluhnit brez obsojanja in vam pokazati še druge možnosti, kot je splav in vam dati eno pomoč in podporo. To so Zavod ŽIV!M, center Sara in Božji otroci. Na koncu je še veno odločitev in nihče vas nikamor ne sili. A niste same.

Naj se jaz povem svojo izkusnjo. Tudi jaz sem imela splav s tabletami. Za nosecnost sem izvedela v 5 tednu, sla k ginekologinji na ultra zvok , samo takrat se se nisem mogla odlocit ali naj obdrzim ali prekinem nosecnost. Zato sem pocakala se 2 tedna in razmisljala o moji situaciji. To sta bila najhujsa tedna v mojem zivljenju , saj sem povrh vsega dobila se gripo, vrocino nad 38, in vse ostalo kaj sodi k gripi.Gripa lahko povzroci tudi razne deformacije na plodu. Probleme sem imela tudi s partnerjem , ni mi stal ob strani in me zalil. Vedno bolj sem ga sovrazla , nisem si mogla predstavljat da bi celo zivljenje bila z njim samo zaradi otroka. Zato sem v 7 tednu sla ponovno k ginekologinji(samoplacnisko sej drugace ne prides nikamor), naredila mi je uz in jo prosila naj mi napise napotnico za ginekologijo.Tam sem dobila tableto Mifegyne in Cytotec. Naslednji dan sem vzela Mifegyne. Blo mi je slabo dva dni (tudi bruhala sem) , sploh nisem imela apetita.Prelezala sem dva dni in cakala na tretji dan da si vstavim 4 tablete cytoteca v vagino. To cakanje v slabosti je res grozno. Tretji dan zjutraj sem si vstavila tablete in cakala kdaj sem bodo pojavili krci in krvavitve. Nekje po dveh urah sem dobila res bolece krce in krvavitev je bila obilna. Sla sem na wc kaksnih trikrat , tam je teklo iz mene , sli so tudi kosi , prav tako je bila prisotna driska. Mislila sem da ne bom tega vzdrzala , sej sem se tudi tresla kot da imam mrzlico. Po dveh urah so boleci krci prenehali in tudi krvavitev se je malo zmanjsala. Spet sem se pocutila malo boljse brez slabosti. Do vecera so krci skoraj prenehali , tu pa tam me je se kaj zbadalo. Koncno sem lahko normalno zaspala. Zdaj krvavim kot pri normalni menstruaciji , tudi s psom sem lahko sla na na sprehod. Upam da bom krvavela vsak dan manj in da je bil splav uspesen , cakam pregled pri g cez 2 tedna. Pri vsem tem mi je ob strani stala moja zlata mami. Zelo sem ji hvalezna , sej se zavedam da sem sla cez pekel, ki ga ne privoscim nobeni. Upam tudi pa pridem cimprej k sebi tudi psihicno , sej je vse to velik stres tudi za psiho. Zato vam ne priporocam, da gledate v wc kaj se vam vse izloca in da temeljito premislite ali si res zelite otroka ali ne.

Splava Z tabletko ni.

sem bila 8 teden nosecnosti, splav z tabletko. v sredo zjutraj sem vzela tabletko, v cetrtek zvecer zacela krvaveti, 3/4 se je ze scistilo iz mene v cet zvecer, v petek zjutraj sla po tabletke ki ti jih vstavijo v noznico, splav uspesen, brez bolecin,krcev, cesarkoli. bolj me je bolel ultrazvok kot pa sam ”splav”. takda ni res da je do 7 tedna splav z tabletko.splav z tabletko je mozen do 10 tedna.

SPIZDI.

ZARADI TEH FORUMOV BOSTE BOLJ PSIHICNO UNICENE KOT JE REALNOST
Bila v 8 tednu nosecnosti, do 7 tedna ni bilo znakov, potem so se zaceli pojavljati simptomi nosecnosti (smrad,slabost,itd.( sem naredila test nosecnosti bil je pozitiven, takoj sla k ginekologu, ginekolog potrdil nosecnost, povedal 7 teden, v petek sla v bolnico se narocit za splav, v sredo sem sla da sem spila tabletko(zjutraj) v cet cez dan sem imela zelo zelo zelo rahel krce, glih toliko da sem cutila… popoldan sem sla lezat, stanem okrog 10 zvecer, zacutila sem mokro na hlacah, kri je bila, vstanem da si menjam hlacke, vlozek,.. ko sem vstala se je vlilo iz mene priblizno pol dc ali dcl krvi.. (brez bolecin) grem nazaj lezat.. vsanem okrog 1 ponoci da grem lulat.. in takrat se je nekje 5cm velik cmok iz mene izpustil (predvidevala sem da je do splava zeprakticno prislo, vendar ni, je pa odslo vec kot polovica posteljice,…) pridem v petek zjutraj v oblnisnico.. povem kaj se je zgodilo, naredijo ultrazvok, povejo da se nekaj je ze scistilo vendar ne povsem… mi vstavi tabletke (4) v noznico in sla lezat.. lezala sem nkej,4,5ur … krcev skorajda ni bilo, bili so zelo rahli in recimo 2 minuti krcev 20,30 min nic… ko sem odlezala 4,5 ur me je ginekologinja pregledala, povedala da se je vse scistilo da je plod zunaj… brez kakrsnih koli bolecin med ”splavom” mene je bolj bolel ultrazvok kot splav sam… takda punce, ne prevec citat teh forumov, ker je vec ”straha” kot realnosti. pa lep pozdrav

Z zavedanjem, da si umorila živo bitje?

Pa kaj je z vami, da ne prakticirate teke spolnosti, kjer ne bi bilo možnosti za zanositev, če nimate namena zanositi?

Splav je detomor in kot tak priznan v mnogo državah, ne vem, kako lahko to storite živemu bitju, ga ne bi raje dali v posvojitev družini, ki si otroka močno želi, a ga ne more imeti?

Tudi starega, plesnivega kruha in ostale pokvarjene hrane ne smemo metati proč, ampak jo požreti…ker nekateri na planetu nimajo kaj jesti … LOL

Res ne vem, kakšen človek moraš biti, da nimaš nobene empatije in živo bitje (majhnega človeka) primerjaš s pokvarjenim kosom kruha.
Jaz bi se na tvojem mestu zamislil nad sabo in nad svojim razmišljanjem.
Ker mi deluješ kot sociopat, brez vsakršnih čustev in sposobnosti ljubiti sočloveka.

New Report

Close