Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek omaka-njoki

omaka-njoki

Sem brez idej. Kakšne omake delate k njokom. Delam 3-4 omake….sedaj bi pa kaj drugačnega !?

– samo na maslu prepražene drobtine
– bolognese omaka
– smetanova omaka (sama, s koruzo, s sirom, s koščki piščančjega ali puranjega mesa, s svežimi šampinjoni…)
– golaž
– paradižnikova omaka
– porova omaka

na olivnem olju prepražim česenj, dodam paradižnikove pelate, solim, popram, domam mezgo, baziliko, skuham njoke in jih dam v omako ter postrežem s parmezanom,
dober tek

Prepraži čebulo, nato dodaj tuno iz konzerve, en strok česna, malo rdeče paprike, sol, poper, kislo smetano ali smetano za kuhanje. To je to. Super paše k njokom.

Na česnu prepražiš narezane bučke, dodaš malo smetane, sol ,poper in njoke. Jaz dodam še začimbno mešanico za gril zelenjavo zraven.

Hvala vsem za trud.
Malo sem “šarila” po internetu in našla omako iz šitak, brie sira, svežega timijana….seveda še šalotka, malo česna, šilce belega vina….: mogoče bo kateri prav prišlo?

Super za ideje, tudi meni bodo prišle prav.

js stopim gorgonzolo,topljeni sir in ementaler v ponvi in dodam sladko smetano toliko da omaka ni čisto redka niti ne pregosta.omaka je fertik v 5.minutah zelo okusna.če želiš bolj močan okus dodaš manj smetane. lahko daš pa obe.sladko in kislo. mjamm. vsi so pohvalili.moraš pa ves čas mešat. jst je ne stopim čisto tako da so vmes koščki sira.

Yonix

Vse naštete omake so verjetno zelo okusne. Še sama dodam eno. Na olivnem olju prepražim malo na drobno narezane rdeče čebule, dodam rezine pršuta in sveže ali pa namočene suhe gobe, smetano za kuhanje in pokuham. Kuhane njoke stresem v omako. Na krožniku njoke potrosim s peteršiljem in parmezanom.

Jaz tej smetanosti-sirasti omaki, kot jo omenja Gia1 dodam začimbo curry, ki naredi zanimiv okus.

New Report

Close