Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok in tuji jeziki Strokovni odgovor glede izbire pravega ?

Otrok in tuji jeziki Strokovni odgovor glede izbire pravega ?

Želim, da bi otrok znal 2 tuja jezika, kar bo čez 15 let osnova…
Na drugega hodi dve leti in majčkeno že zna, prvega -angleščine pa še ne, ker jo bo imel itak kmalu v šoli in tudi preveč bi bilo v 2.razredu 2 jezika..
Zanima pa me naslednje.
Ker bi želela, da otrok zna jezike (zaenkrat ga zanimata), kateri jezik naj bolj forsira(m) in hodi na tečaje v tujino ?
Recimi vsako leto po 1-2 tedna.. ang. ali nem?
Moram reči, da tega res ne vem.. po eni strani jih zna ang. veliko. nem pa ne toliko.. po drugi je angl. bolj uporabna……zato prosim kakšnega, ki ima izkušnje s tem ,da pove mnenje…
Je pa tudi res, da za oba naenkrat niti ni denarja, no še za enega bo kriza.. ca 200 eur za 14 dni.. ampak bomo že napraskali…

2000 eur/14dni..)

predšolski otrok že dve leti hodi na inštrukcije jezika?
ma ne no.

naj gleda raje risanke v nemščini in angleščini, mu bo več ostalo.

jaz nemščino zelo dobro razumem in govorim po zaslugi ORF. pa to ni ravno lastna hvala, ampak mi je še vsak nemec/avstrijec, s katerim sem se pogovarjala dejal, da govorim super in praktično brez naglasa.

ti pa bi za petletnika plačala dva jurja????????

no ja, če te tišči v denarnici, ti kar daj, samo vedi, da bo otrok znal jezik le, če ga bo to zanimalo. in lažje spodbudiš zanimanje, če mu daš na voljo privlačne stvari v tujem jeziku, kot da mu nekdo na silo vbija v glavo neko teorijo.

nova
Uredništvo priporoča

Mimogrede, že v OŠ se bo učil dva tuja jezika v rednem programu.

Otrok bo sam ugotovil, kateri jeziki mu ležijo in katere se želi učiti in imel bo še veliko možnosti za to. Moja osnovnošolka ni bila na nobenih tečajih, pa angleščino obvlada dosti bolje od tistega, kar se učijo v šoli. V glavnem pobere iz knjig in interneta. Drugega tujega jezika, ki ga ima v šoli definitivno ne mara, se bo pa v srednji šoli učila še tretjega, ki si ga želi.
Jaz sem bila na tečaju tujega jezika v tujini prvič, ko sem bila v gimnaziji. Zdi se mi fajn, čeprav boljšo osnovo kot imaš, več profitiraš.

Predšolskega že imeti na tečaju/inštrukcijah tujega jezika. Mislim, da imajo v vrtcih (ne vem, če vseh) nek tuj jezik (pogovor skozi igro) in to naj bi za ta leta zadostovalo. V OŠ pa imajo menda sedaj že 2 tuja jezika….tako da.?! Kasneje se, če mu jeziki res ležijo in ima veselje, lahko vpiše še na tečaj za 3. jezik.

Ma ne vem no, po moje kar malo pretiravate! Saj je fino, če otrok zna jezike, ampak spet no, da ga tako forsirate no. Naš je itak iz dvojezične družine in so mi že rekli, da bo imel verjetno talent za jezike, ker že od majhnega govori 2 jezika. No pa je hodil v vrtcu še na angleščino in sedaj jo ima tudi v šoli. Nemščino pa se uči zgolj iz risank in nemških programov, pa moram rečt, da je to zelo fajn. Sem mislila, da kar bulji in nič ne odnese, pa ni tako. Sem bila ne dolgo nazaj zelo presenečena, koliko razume nemško!
Najbolje je za otroka, da doma z njim govoriš še en jezik, to je zakon, pa naj reče kdo kar hoče.
Če imaš možnost, ga raje pošlji kam na počitnice, h kakšnemu sorodniku, jaz bom svojega poslala v ameriko k stricu, ko bo malo starejši – čez kakšno leto. Mislim, da je to najboljša varianta.

V nekaterih OŠ že imajo 2 tuja jezika, tudi v naši imajo angl in nemščino. V gimnaziji je potem pa sploh velika izbira jezikov, zato ne vem, zakaj forsirati pred šolo in zpravljati toliko denarja, potem se bo pa v šoli dolgočasil.

Nauci naj se kitajscine.

Jao, pa saj nisem napisala KITAJSKO.
Otrok je v drugem razredu….. “Na drugega hodi dve leti in majčkeno že zna, prvega -angleščine pa še ne, ker jo bo imel itak kmalu v šoli in tudi preveč bi bilo v 2.razredu 2 jezika..
” , namesta da me popljuvate preberite še enkrat.
Sicer sem pa napisala strokovna mnenja, dobila pa samo nekaj pljuvanja, češ kaj delam z otrokom.
Otrok se v šoli dve leti uči nemški jezik, angleški pa se bo po moje drugo leto v šoli začel.
Spraševala pa vas itak ne bom več, ker večinoma nimate pojma.

Jao, pa saj nisem napisala KITAJSKO.
Otrok je v drugem razredu….. “Na drugega hodi dve leti in majčkeno že zna, prvega -angleščine pa še ne, ker jo bo imel itak kmalu v šoli in tudi preveč bi bilo v 2.razredu 2 jezika..
” , namesta da me popljuvate preberite še enkrat.
Sicer sem pa napisala strokovna mnenja, dobila pa samo nekaj pljuvanja, češ kaj delam z otrokom.
Otrok se v šoli dve leti uči nemški jezik, angleški pa se bo po moje drugo leto v šoli začel.
Spraševala pa vas itak ne bom več, ker večinoma nimate pojma.[/quote]

Napisala si, da iščeš strokovni odgovor, kateri jezik naj forsiraš otroka, da se uči dodatno. Strokovni odgovor bi bil … zaenkrat nobenega. Počakaj, da vidiš, kateri jezik otroku bolj leži.
Če pa gledaš, kaj bo otroku čez 15 let najbolj prav prišlo, potem naj se uči ruščine, kitajščine ali japonščine. Angleško se bo itak naučil v šoli, ob internetu,… ko bo starejši gre lahko delat za kak mesec v Anglijo, pa zraven na tečaj.

Ali pa arabščina ali španščina. Ena varianta so tudi manj razširjeni jeziki v EU, ker zelo primanjkuje ljudi, ki znajo recimo estonsko in portugalsko ali slovensko in finsko in tako naprej.

Čisto praktično pa – naj nadaljuje s tem, kar se že dve leti uči. Naslednje leto bo začel z angleščino, potem v sedmem ali osmem še z enim, to je pa že kar ok število jezikov.

No če govorimo kaj bo čez 15 let…….vsekakor bo le 1 ali 2 tuja jezika premalo.

Že danes v naši zunanjetrgovinski firmi na Obali govorimo VSI:

ITA
ANG
NEM
CRO

nekateri se učijo tudi RUS

New Report

Close