Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločena, a na istem naslovu

Ločena, a na istem naslovu

Če z možem po ločitvi ostaneva na istem naslovu … kaj to za sabo potegne?

Imava hišo, dve stanovanji, greva vsak v svoje, delitev hiše gre na pol. Vse premoženje ločiva, on plačuje preživnino za otroka, jaz postanem samohranilka. Stike urediva.

Glede na to, da smo na istem naslovu, bo to kaj vplivalo? Recimo, bo lahko tudi mož vzel nego za otroka? Kaj skupen naslov v takem primeru še pomeni. Ali morava kako dokazat, da živiva v ločenem gospodinjstvu?

najslabša možna rešitev.Misliš,da živiš a v bistvu…….

Ja, za naju nekako najboljša. Tako bova lahko oba poskrbela za otroke, otroci se ne bodo selili k enemu in drugemu, on bo še naporej rihtal bajto, jaz bom (tudi zanj) prala in kuhala.

nova
Uredništvo priporoča

?


Pri takšni delitvi del in stroškov tudi ločenega gospodinjstva ne moreta uveljavljat:))))))))))
In zakaj se sploh ločujeta???????

Zaradi bolj ugodnih financ.

kr neki


:))))) se mi je zdelo, da se hecaš… No moja soseda se je ločila, se prijavila pri starših, stanuje pri bivšem…ker se je znova zaljubila vanj:)))

pač še ena lažna samohranilka, z vsemi ugodnostmi, ki ji to prinaša.

Imata vse ločeno. Hiša je tako velika, da sta si uredila vsak svoje prostore. Ločena sta, vendar sta ohranila korektne odnose (nista se na mrtvo skregala in ne jebeta se, kot večina monovk tukaj), za otroke je vse lažje…

1, nasvet!! NIKOLI NIKOMUR ne razlagaj, da mu pereš, kuhaš – on pa ti zamenja žarnico ali plinsko jeklenko. Poleti naj si sam obesi gate na balkon!!

2. VEDNO vztrajaj, da živita popolnoma ločeno – in res imej ločen njegov krožnik, bištek…

3. NIKOLI ne priznaj NIČ, da imata z bivšim stike – vsak mesec 1x uprizorita en orenk kreg pred hišo (lahko posnameta CD in ga na maksimum predvajaš po zvočniku pred garažo, vidva pa v dnevni sobi mirno pijeta Šardone)
Sosedje se bodo topili od ugodja!

4. PAZI kaj govoriš -tudi v službi, še posebej pri sosedih……..kjerkoli!!!

5. Verjamem, da si iskrena. Nego za otroka vedno lahko dobi oče! Sploh če imate “urejene stike”.

Bravo ženskica, vesela sem zate!! Še so iznajdljivi ljudje.

TO RESNO MISLIM!!

LP

“Vzgoja” otrok na višku.

Ti nikakor ne boš postala samohranilka, saj bo denar za otroka prispeval tudi njegov oče. Samohranilke so tiste matere, kjer je oče neznan ali je umrl.

Sicer pa se mi zdi vajin dogovor skrajno bedast. To sploh ni ločitev.

Ok, višek idiotizma, oprosti. Plus manipulatorsvo na kvadrat. In še dodatno katastrofalen vzorec življenja, ki ga boš/bosta prenašala naprej na otroke. Vsaj glede tretjega se zamisli.

Sicer pa, samohranilka ne postaneš zaradi ločitve, pozabi. To je z letošnjim letom pa čisto zares ukinjeno. Dokler bo “bivši” živ in plačeval preživnino, se bo smatral kot enekovreden roditelj (ne glede na to, kje bo živel) in ne boš kasirala nobenih ugodnosti samohraniteljstva. Kar se pa tiče življenja na istem naslovu, pa zna po novem biti, da vaju bodo tudi kontrolirali (ravno zaradi takih lažnih “samohranilk”). Če pa bosta živela v istem gospodinjstvu, potem pa kot, da se nista ločila. ..

Loči se ZARES, če je zakona kot takega konec, (ker z igro ne delaš nič dobrega otrokom, ne ponižuj njihovih čustev niti ne intelekta) in zaživita vsak svoje novo polno srečno življenje. S tem boš daleč največ naredila za otroke. Verjemi.

Šokirana sem, da ste za par evrov na mesec pripravljeni zatajiti partnerja/partnerko.

Pa si ti sploh naredila izračun, ali se vama to splača? Glede na silno premoženje, ki ga imata, bo tudi preživnina visoka (sodišča niso več tako nora, da bi potrjevala preživnino 50 evrov), poleg tega so se očitno namenili tudi strožje kontrolirati vse skupaj.

Zakaj šokirana? Veš kolko jih tako dela? Tako se je delalo že v socializmu. Nič novega v Sloveniji.

V taki situaciji smo, da se je potrebno znajti – vsak po svoje. ostali pa jamrajte in pasite zavist do drugih in “pošteno” živite, da boste pošteno crknili od lakote.

po novem bo treba s pričami dokazovat, da res nista več skupaj…

Kadar preberem tak odgovor, je zelo jasno, da ima le oseba, ki je tole spisala, težave z zavistvo in še marsičem drugim. Odgovori so vedno zrcalo nas samih.

Jaz rada spim, z mirno, čistjo vestjo. In ker povsem, pa četudi po vašem mnenju naivno, verjamemv poštenost, v etiko in moralo, želim v tem duhu vzgojiti tudi svoje otroke. In beseda ima neko težo, a dejanja ne more prevagati.

Kadar preberem tak odgovor, je zelo jasno, da ima le oseba, ki je tole spisala, težave z zavistvo in še marsičem drugim. Odgovori so vedno zrcalo nas samih.

Jaz rada spim, z mirno, čistjo vestjo. In ker povsem, pa četudi po vašem mnenju naivno, verjamemv poštenost, v etiko in moralo, želim v tem duhu vzgojiti tudi svoje otroke. In beseda ima neko težo, a dejanja ne more prevagati.[/quote]

Oh, kako smo eni krepostni in čisti kot solza…naj vrže kamen prvi tisti, ki ima čisto vest.
Jaz se pa strinjam, da se je potrebno v življenju malce tudi znajti (seveda v okvirih svojega prepričanja) in seveda tudi prevzemati odgovornosti glede na svoja dejanja. Ženska pač vidi prednost v tem, da se uradno loči (in da ni vzrok ločitve samo to, da se je nehala ljubezen med dvema ampak tudi ekonomska korist) – sama ve zakaj in kaj ji bo to prineslo – koristi in slabosti. Jaz ne vidim nič slabega v takem razmišljanju, naj poskusi, ali se ji bo izšlo, kar želi, bo pa videla.

Kadar preberem tak odgovor, je zelo jasno, da ima le oseba, ki je tole spisala, težave z zavistvo in še marsičem drugim. Odgovori so vedno zrcalo nas samih.

Jaz rada spim, z mirno, čistjo vestjo. In ker povsem, pa četudi po vašem mnenju naivno, verjamemv poštenost, v etiko in moralo, želim v tem duhu vzgojiti tudi svoje otroke. In beseda ima neko težo, a dejanja ne more prevagati.[/quote]

Oh, kako smo eni krepostni in čisti kot solza…naj vrže kamen prvi tisti, ki ima čisto vest.
Jaz se pa strinjam, da se je potrebno v življenju malce tudi znajti (seveda v okvirih svojega prepričanja) in seveda tudi prevzemati odgovornosti glede na svoja dejanja. Ženska pač vidi prednost v tem, da se uradno loči (in da ni vzrok ločitve samo to, da se je nehala ljubezen med dvema ampak tudi ekonomska korist) – sama ve zakaj in kaj ji bo to prineslo – koristi in slabosti. Jaz ne vidim nič slabega v takem razmišljanju, naj poskusi, ali se ji bo izšlo, kar želi, bo pa videla.[/quote]

Ne razmeš, ne govorim o “iznajdljivosti”, o ekonomskih koristih. Govorim o živeti v laži, igrati v tem primeru težko vlogo, lagati sebi, lagati okolici, lagati tudi otrokom. Lagati vsak dan. Kakšna je to vzgoja? Kakšen bo odziv otrok, ko bodo “spregledali”? Ker bodo, oni prvi. Govorim o tem. Me finančno stanje in načini pridobivanja dohodkov ne zanimajo, dokler sama v to nisem vpletena.

Čisto vest pa imam, ja. Napake pa seveda delam in jih bom, jih pa ne delam zavestno. Ker popoln pa res ni nihče.

New Report

Close