Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sklanjanje pomoč

sklanjanje pomoč

Dober večer!
Prosim pomagajte mi sklanjat besedo sonce v vseh sklonih in številh.

ed. dv. mn.
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Veš kaj! Upam, da se ne bo šel kdo matrat in ti to pisat. Malo se pa le potrudi.

ed. dv. mn.
1. Sonce Sonci Sonca
2. Sonca Sonc Sonc
3. Soncu soncema Soncem
4. Sonce Sonci Sonca
5. Soncu Soncih Soncih
6. Soncem soncema Sonci

Sam res. Če pa tega ne moreš sam/a… to pa je višek

Se opravičujem, če sem vprašala take kot si ti, ni bil moj namen.
Namreč s hčero delava nalogo in je med nama prišlo do nesporazuma, pa sem mislila tukaj povprašat, da juti ne bo narobe.
Še enkrat prosim tiste,ki jim ni odveč
hvala

… in vse prihodnje dileme

http://besana.amebis.si/pregibanje/

v katerem razredu jemljejo nekaj, kar je materin jezik? To bi morali obe znati, brez nadaljnega.

Hvala MajaKK
Najbolj se nisva strinjale za dajalnik mestnik.

Naslednjič raje pošljem hčero z narobe nalogo ali brez nje kot da tukaj kaj vprašam.

nadaljnjega 🙂

veš kaj, če prideš z narobe rešeno nalogo ni čisto nič narobe. sploh pa če je bil problem samo pri mestniku. kakšno nekateri razmišljate, to ni za verjjet

Tisti, ki se oglašate in kritizirate ste zelo ozkogledni. Mogoče obvladate slovenščino, pa ne bi znali rešiti enostavne matematične naloge, pa čeprav bi to tudi vsi mogli znat.

Za nadaljnje razmišljane: Inštruirala sem fantka iz Albanije. Se je kdo vprašal od kod je mamica, ki postavlja vprašanje in upa na vašo pomoč? No mamica iz Albanije ni imela pojma kako se sklanja ime sina v slovenščini, pa čeprav je slovensko dobro govorila.
Ni važno zakaj nekdo nečesa ne zna in kaj bi moral znati… važno je, da dobri ljudje pomagajo, egocentrični pa kritizirajo in se s tem smešijo.
Ozkoglednost res ne pozna meja.

veš kaj, če prideš z narobe rešeno nalogo ni čisto nič narobe. sploh pa če je bil problem samo pri mestniku. kakšno nekateri razmišljate, to ni za verjjet[/quote]

Res ne razumem kaj je z vami narobe. Žneska je pač vprašala tiste, ki imajo čas in voljo odgovarjat, če je vi nimate pač ne berite te teme in je stvar zaključena. Težko vam je pomagat, ko je treba pa težit si pa takoj čas vzamete.

Sploh pa…smisel domače naloge je, da se maksimalno potrudiš in jo narediš pravilno, ker se samo tako nekaj tudi naučiš. Če jo napišeš samo zato da bo nekaj napisano je to izguba časa.

Kot vidim, nimaš težav le s skloni, ampak tudi z DVOJINO!!! Reče se STRINJALI!

Sicer je že velikoooooooooooooooo časa od šole, vendar se spominjam ko včeraj. Namreč tudi sama sem imela težave s sklanjatvami in mi je starejša sestra povedala kako si naj pomagam. Pri dv. dodaš zraven dve, pri mn. pa tri…

1. kdo ali kaj JE
2. koga ali česa NI
3. komu ali čemu DAM
4. koga ali kaj VIDIM
5. pri kom ali pri čem SEM
6. s kom ali s čim GREM

Upam, da bo tudi tvoji hčeri to v pomoč…..

New Report

Close